Makijaż smokey eyes to klasyka jakich mało. Od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych makijaży w świecie mody. Już dawno przenieśliśmy go z wybiegów do naszej codzienności i tutaj również doskonale się sprawdza. Opowiem Wam dzisiaj jak wygląda taki makijaż i pokażę 5 propozycji smokey eyes dla początkujących.

smoke eyes inspiracje

Smokey eyes – co to jest

Makijaż smokey eyes to mocne rozdymienie, które ma dać efekt większego oka. Ten typ makijażu charakteryzują mocno roztarte granice, cienie rozblendowane do leciutkiej chmurki wtapiającej się w skórę. Ciemniejsza, przydymiona oprawa oka podkreśla tęczówkę i spojrzenie. Klasyczne smokey eye to mocny, ciemny makijaż, ale ja dziś pokażę Wam bardziej użytkowe opcje.

Typowe smokey eye to okrągły makijaż, którego nie powinno się za mocno wyciągać w zewnętrznym kąciku. Oczywiście współczesna wersja tego typu makijażu jest bardziej kocia, wyciągnięta, jednak wciąż główną zasadą smokey eyes jest mocne przydymienie. Pokażę Wam dzisiaj 3 opcje smokey eyes dla początkujących, ale zanim do tego przejdziemy podpowiem Wam, jak go zrobić.

Natomiast jeżeli macie ochotę na coś bardziej kociego, sprawdźcie makijaż ze złotem, który co prawda średnio nadaje się na dzień, ale na wieczór będzie idealny!

ZOBACZ: Smokey eyes na co dzień – 3 propozycje

smoky eyes inspiracje
Kobo Peach Petal

Jak zrobić makijaż smokey?

Do wykonana makijaż typu smokey potrzebne są cienie, które dobrze się blendują. Ja sugeruję Affect (np. Pure Passion lub Naturallny Matte), glamshadows, niektóre paletki MySecret czy Kobo. Genialnie do smokey sprawdza się również Charlitte Tilbury Easy Eyes Palette. Pędzle kulkowe mniejsze i większe, które będą dobrze rozcierać granice. Godne uwagi są modele Hakuro, Hulu czy Mbrush, ale jeżeli macie swoje ulubione pędzelki do tego zadania to też na pewno się sprawdzą. Więcej o polecanych produktach pisałam tutaj: Najlepsze kosmetyki do smokey eyes

Zasady wykonania smokey są bardzo proste. Wystarczy zaaplikować matowy cień na całą powiekę i… rozcierać. Rozcierać, rozcierać tworząc odpowiedni kształt makijażu. Możecie to robić czystym pędzlem lub minimalną ilością tego samego koloru. Taki makijaż rozświetla się jasnym kącikiem wewnętrznym i dobrze wytuszowanymi rzęsami. Musicie mieć na uwadze, że przedstawiłam Wam tutaj bardzo uproszczony schemat, bo metod na zrobienie smokey eyes jest mnóstwo. Idealny blend można osiągnąć „klepiąc” cienie, dokładając różnych kolorów przejściowych itd. Jednak myślę, że na start wystarczy pracować nad roztarciem nawet za pomocą jednego cienia. Makijaż wykańcza rozświetlony kącik – matowy lub błyszczący.

smokey eyes jak wyglada

4 makijaże smokey eyes dla początkujących

Makijaż smokey eyes dla początkujących to bazowanie na jednym lub dwóch kolorach. Żeby ukryć ewentualne błędy całość można oprószyć czymś połyskującym, żeby dodać lekkości. Brązowe smokey eyes to również wspaniała alternatywa na co dzień, która sprawdzi się dla fanek lżej i mocnej podkreślonych oczy. Ten kolor jest niezwykle popularny, więc można wybrać jego intensywność w zależności od potrzb.

Poniżej przygotowałam dla Was kilka propozycji, które możecie wykonać w domowym zaciszu. Natomiast na początku wpisu mogłyście zobaczyć mocniejszą wersję ze sztucznymi rzęsami – dla odważnych!

smokey eyes jak wykonac
brazowe smokey eyes
Affect Lunar Spell

Mam nadzieję, że udało mi się Was zainspirować, bo taki był cel tego artykułu. Jestem ciekawa jaki macie stosunek do tego typu makijażu. Ja osobiście uwielbiam i właśnie w ten sposób najczęściej się maluję.

Lubicie makijaż typu smokey?