Smokey eyes to chyba mój ulubiony typ makijażu. Odpowiednio dobrany do urody sprawdzi się u każdego, wygląda pięknie, elegancko, kobieco i daje nieograniczone możliwości. Właśnie dlatego chcę Wam dziś pokazać 3 propozycje smokey eyes na co dzień, które wykonałam trzema różnymi paletami. Chcę Wam udowodnić, że właściwie każdą paletą da się zmalować taki makijaż!

Smokey eyes na co dzień

Wiem, że większości z Was smokey eyes kojarzy się z makijażem typowo wieczorowym, czymś mocnym. I słusznie! Przez wiele, wiele lat był wykorzystywany jako makijaż wybiegowy na pokazach mody i przy sesjach zdjęciowych. Tak naprawdę tego typu makijaż może być wykonany w wersji dziennej i dziś chcę pokazać Wam 3 takie propozycje. Każdy look będzie wykonany inną paletką, żebyście zobaczyły, że smokey eyes można zrobić z użyciem różnych odcieni.

Ponadto po raz kolejny chcę Wam przypomnieć, że makijaż ma być przyjemnością i jeżeli lubicie siebie w smokey – malujcie się tak na co dzień! Ja np. doskonale czuje się w takim makijażu. Zarówno wersji dziennej, jak i mocnej wieczorowej, bo to makijaż na każdą okazję.

ZOBACZ: NAJLEPSZE KOSMETYKI DO SMOKEY EYES

brązowe smokey eyes na co dzień

Na czym polega makijaż smokey eyes?

Mówiąc krótko jest to po prostu rozdymienie. To makijaż, który jest mocno roztarty, granice cieni są rozblendowane i wręcz wtapiają się w skórę. Klasyczne smokey eyes opiera się na tym, że zarówno dolna jak i górna powieka są pokryte ciemniejszym kolorem lub kolorami, a wewnętrzny kącik jest mocno rozświetlony. W Smokey eyes na co dzień też zastosuję tę zasadę, ale zamiast używać czerni (która zapoczątkowała i zdominowała na wiele lat ten typ makijażu) sięgnę po jasne i średnie brązy, żeby pokazać Wam bardziej użytkowe wersje. Chciałabym, żebyście mogły się nimi zainspirować, odwzorować je bez obaw, że będziecie wyglądały jak klauny.

Pamiętajcie, że jeżeli jakaś wersja jest dla Was zbyt mocna możecie sięgnąć po jaśniejsze odcienie lub nawet dodać odrobinę delikatnego koloru. Takie smokey ma sprawiać, że będziecie się czuły dobrze i kobieco!

ZOBACZ: JAK ZROBIĆ KLASYCZNE CZARNE SMOKEY EYES

Poniżej moje 3 propozycje:

Too Faced The Natural Nudes
dzienny smokey eyes
smokey eyes na co dzień

Jak sprawić, żeby smokey eyes było dzienne?

Przede wszystkim unikajcie czerni i bardzo ciemnych brązów (no chyba, że nie boicie się takich barw). Łączcie szampana, średnie i trochę ciemniejsze odcienie beżu, czekolady czy brązu. Rozświetlenie całej powieki również doda makijażowi lekkości. Przede wszystkim musicie pamiętać, że smokey eyes to nie koci makijaż, nie musicie wyciągać zewnętrznego kącika w stronę brwi. Tutaj skupiamy się na podkreśleniu kształtu, optycznym powiększeniu oka i uniesieniu powieki. Dlatego to bardziej okrągły makijaż, który pozwala stworzyć wrażenie większych oczu i to każdego dnia.

Wykorzystane przeze mnie palety mają wszystkie cienie potrzebne do wykonania tego typu makijażu:

  • transferowy – czyli taki, którym budujemy roztarcie (bardzo jasny brąz, brudny róż, jasna brzoskwinia itd.)
  • bazowy – pozwalający na zbudowanie koloru (czyli np. czekoladowy brąz, błyszcząca miedź itd.)
  • rozświetlający – taki, który podkreśli wewnętrzny kącik lub ewentualnie rozjaśni cieniowanie na całej powiece.

ZOBACZ: 7 NAJPOPULARNIEJSZYCH BŁĘDÓW W BLENDOWANIU

Nosicie tego typu makijaż na co dzień, czy raczej stawiacie na coś zupełnie innego? Napiszcie mi w komentarzach jak mniej więcej wygląda Wasz makijaż dzienny! Oczywiście jestem też ciekawa czy podobają Wam się moje propozycje, która najbardziej przypadła Wam do gustu?