jak robić ładne zdjęcia jesienią

Jak robić ładne zdjęcia jesienią, żeby oddać jej klimat bez wychodzenia z domu? Jeżeli zajmujecie się fotografią produktową, to jest post dla Was! Dla blogerów, instagramerów i wszystkich działających w social mediach.

jak robić zdjęcia jesienią

Jak robić ładne zdjęcia jesienią?

To nie będzie materiał o tym jak robić ładne zdjęcia jesieni, jak fotografować jesień czy jak robić zdjęcia lasu o tej porze roku. Skupię się na kreatywnej fotografii produktowej, czyli jak zawsze. Pokażę Wam jak robić ładne zdjęcia na Instagram, bloga, facebooka itd., które oddają ciepły, jesienny klimat. Tego typu zdjęcia najczęściej są spokojne, stonowane, przytulne i ciepłe – podpowiem Wam jak to osiągnąć! Z dzisiejszego poradnika dowiecie się:

  • Jak uzyskać efekt jesiennej przytulności.
  • Jakie dodatki się sprawdzają.
  • Jakie triki edytorskie podkręcają jesienny nastrój.
  • Co jest kluczem do klimatycznych zdjęć.

ZOBACZ: JAK ROBIĆ JASNE ZDJĘCIA W POCHMURNY DZIEŃ

Przede wszystkim zacznij od pomysłu

…bo bez pomysłu ciężko będzie zrobić ładne zdjęcie. Powtarzam to przy każdym poście fotograficznym. Dlaczego? Ponieważ mając pomysł, zarys celu naszego zdjęcia łatwiej nam będzie stworzyć kompozycje i uzyskać efekt na jakim nam zależy. Pierwszy krok to pomysł, a następne kroki znajdziecie poniżej 😉

AKCESORIA I GADŻETY

Moim zdaniem dodatki i akcesoria to kluczowa kwestia w fotografii produktowej szczególnie, jeżeli zależy nam na oddaniu odpowiedniego nastroju. Podstawowe pytanie brzmi: z czym kojarzy Wam się jesień? Koce, swetry, ciepłe skarpetki, herbata, kakao. Najlepiej wszystko na raz w towarzystwie dobrej książki lub serialu. Spacery w wilgotnym lesie, suszone owoce, kwiaty, liście, dynie czy trawa pampasowa. To są właśnie te akcesoria i dodatki, które możecie wykorzystać na swoich zdjęciach. Takie materiały dodają fotografiom miękkości, suszone liście, dynie czy herbata automatycznie wprowadzają nas w jesienny nastrój. Jak robić ładne zdjęcia jesienią? Pamiętać o tym co kojarzy Wam się z tą porą roku i to wykorzystać!

jak robić zdjęcia jesieni

TRIKI EDYTORSKIE

Moim zdaniem przy zdjęciach na social media czy blogi lub strony firmowe bardzo ważnym elementem jest edycja. Zresztą nawet jak robicie zdjęcia makijażu oka, to dobrze jest chwilę nad nimi posiedzieć. Nawet jeżeli chcemy robić ładne, jesienne zdjęcia nie obejdzie się bez kilku minut w programie graficznym. Pokażę Wam trzy opcje, które szybko pozwolą Wam uzyskać efekt przytulności na zdjęciach.

Natomiast w tym poście znajdziecie moje ulubione aplikacje do obróbki zdjęć, którymi możecie wykonać wszystkie wymienione poniżej czynności.

Kontrast

Wysoki kontrast zawsze dodaje fotografii specyficznej ostrości. Kontrast to różnice w kolorach np. mocne jaskości i intensywne cienie. Im wyższa jego wartość, tym mocniejszy efekt. Zdjęcie nabiera intensywniejszych, bardziej jaskrawych barw i ostrzejszych rys. Poprzez zmniejszenie wartości kontrastu jesteśmy w stanie szybko złagodzić różnice w skrajnych odcieniach, zdjęcie zyskuje efekt przytulnej aury i staje się delikatnie ciemniejsze. Mniej jaskrawa edycja, pozwala uzyskać bardziej przygaszony, jesienny efekt.

jak robić zdjęcia jesienią blog

Temperatura

Nie wiem jak Wam, ale ja widzę jesień w ciepłych, otulających barwach. Zdecydowanie bardziej przytulne wydają się zdjęcia, które mają ciepłą temperaturę barwową. Chłodne fotografie są dla oka bardziej surowe, mocniejsze. Żeby uzyskać efekt ładnego jesiennego zdjęcia, czasem wystarczy jedynie odrobinę je ocieplić!

ładne zdjęcia na bloga

Jasność

Latem prawie każdego dnia towarzyszy nam mocne słońce. Jesienią ta intensywność się zmienia, więc wykorzystajmy to również w fotografii produktowej! Nie każde zdjęcie musi być białe i przepełnione jasnymi elementami. Zachęcam Was do tego, żebyście nie rozjaśniały mocno zdjęć, ale pozwoliły im nabrać jesiennego klimatu właśnie przez skąpe światło.

przytulne zdjęcie

KOLORYSTYKA

Czerwone, brązowe, żółte liście, kremowe i beżowe sweterki, pomarańczowe dynie… te wszystkie kolory to właśnie magią jesieni. Przemycajcie je na Waszych zdjęciach w formie dodatków lub elementów uzupełniających. Wszystkie odcienie złota i miedzi są mile widziane! Nawet kubki czy świecie w takich kolorach mogą Wam pomóc w uzyskaniu przyjemnego efektu.

Jak robić ładne zdjęcia jesienią – kluczowa sprawa

Poczucie estetyki to bardzo ważny aspekt ładnych zdjęć. Czy każdemu przychodzi to z łatwością? Nie. Jednak za każdym razem przy okazji postów fotograficznych powtarzam Wam, że praktyka czyni mistrza. Zapisujcie swoje ulubione zdjęcia na IG, Pintereście i próbujcie dość do perfekcji, ale takiej, która WAM się podoba.

Kluczem do przytulnych zdjęć jest po prostu wyczucie klimatu jesieni. Nigdy nie ukrywałam przed Wami, że poczucie estetyki przy robieniu ładnych zdjęć jest istotne i tak samo jest w przypadku jesiennych fotografii. To Wasze poczucie estetyki pozwoli Wam osiągnąć zamierzony efekt. Oczywiście stosując powyższe triki będzie Wam zdecydowanie łatwiej!

Czekam na Wasze piękne zdjęcia na Instagramie pod hashtagiem #AGWERINSPIRED gdzie będę mogła Was bez problemu znaleźć i udostępnić na moim Stories.

Pamiętajcie o książkach, kubeczka i piankach, które przecież wszyscy na Instagramie uwielbiamy – szczególnie jesienią!

Jeżeli poradnik był dla Was przydatny, skorzystałyście z moich wskazówek lub po prostu Wam się podobał – udostępnijcie go!

Sprzedajesz swoje produkty, ale nie masz pomysłu na fajne zdjęcia? Jesteś małą firmą i chcesz się rozwijać? Prowadzisz bloga firmowego, ale Twoje zdjęcia Cię nie zadowalają? Napisz do mnie! Zajmuję się kreatywną fotografią produktową i chętnie zrobię dla Ciebie zdjęcia!