aplikacje do obróbki zdjęć

Kto pamięta te czasy, kiedy do obróbki zdjęć używało się tylko filtrów z Instagramu? Co to były za czasy! Nikt nie martwił się jakością zdjęć, a raczej tym co chce dzięki nim przekazać. Teraz bywa różnie, a dobre zdjęcia na Instagramie czy blogu przyciągają spojrzenia i pomagają zdobywać większą liczbę obserwujących. Jak szybko i efektownie poprawić jakość zdjęć? Jak wyostrzyć albo rozjaśnić zdjęcie? Dziś pokażę Wam moje ulubione aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie.

Aplikacje do obróbki zdjęć

Przyznam się bez bicia, że jestem jedną z tych osób, która w ogóle nie korzystała kiedyś z aplikacji tego typu. Uważałam, że zaśmiecają tylko urządzenie, a przecież Instagram daje całkiem spore możliwości do obróbki zdjęć na telefonie. Jakże się myliłam! Od kilku miesięcy, właściwie to chyba od ponad roku, regularnie używam aplikacji, które pomagają mi podrasować każde zdjęcie publikowane na Instagramie (@agwer_blog tak btw.) Dziś pokażę Wam moje ulubione darmowe apki i jedną płatną. Używam tylko kilku i aktualnie jestem usatysfakcjonowana efektem, który jestem w stanie osiągnąć. Jeżeli marzą Wam się odpicowane zdjęcia na IG, ten post jest dla Was!

Zobacz: Jak robić klimatyczne zdjęcia? Czyli kilka słów o dodatkach

VSCO

Czy muszę Wam komuś przedstawiać tę aplikację? Ma kilka filtrów które są naprawdę ładne, ale ja za jej pomocą lubię poprawiać podstawowe elementy zdjęcia jak: temperaturę, ostrość i tonację całej kompozycji. Często używam jej również do zmiany wielkości zdjęcia, podniesienia jasności czy kontrastu. To mój pierwszy krok przy obróbce i podstawa każdego zdjęcia. Lubię jej możliwości i prostą obsługę, szybko śmiga, nie zawiesza się i jest bardzo intuicyjna.

darmowe aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie

Snapseed

Drugi krok, to moja ulubiona aplikacja ze wszystkich. Snapseed używam chyba najdłużej, ale długo nie znałam wszystkich jej funkcji, a ma ich niesamowicie dużo! Chyba najbardziej znana opcja Snapseed, to „selektywnie” dzięki niej, możemy rozjaśnić, poprawić kontrast i nasycenie wybranych elementów zdjęcia. Więc jeżeli gdzieś mamy za dużo cienia – żaden problem! Snapseed pomoże nam to ogarnąć w mgnieniu oka. Oczywiście, aplikacja ma też filtry, opcje zmiany rozmiaru zdjęcia, rozjaśniania czy poprawy temperatury, mam jednak wrażenie, że ta ostatnia funkcja nie jest zbyt dokładna. Wystarczy bardzo delikatnie przesunąć suwak, a efekt jest zbyt mocny i trzeba ją wyczuć. Poza tym nie mam jej nic do zarzucenia. Wśród aplikacji do obróbki zdjęć na telefonie, ta jest jedną z najlepszych jakie można używać za free. 

Zobacz: Instagram kłamie! Czyli jak rozpoznać bota

aplikacje do obróbki zdjęć android aplikacje do obróbki zdjęć android po polsku

Facetune

To jedyna płatna aplikacja w tym zestawieniu, ale myślę, że jest warta tych 19zł. Najczęściej używam opcji Details, którą wyostrzam pojedyncze elementy oraz Defocus, dzięki której w naturalny sposób możemy rozmyć tło. Facetune ma opcję łatki, która umożliwia zlikwidowanie niedoskonałości (nie tylko na twarzy, ale również np. paproszków na produktach). Ta funkcja pozwala na większą dokładność niż Snapseed. Pamiętajcie jednak, że Facetune, to aplikacja przede wszystkim do edycji selfie. Myślę, że jeżeli robicie dużo zdjęć makijaży i chcecie je trochę poprawić, usunąć niedoskonałości czy po prostu w naturalny (lub nie) sposób podrasować, to musicie się nią zainteresować. Niedawno marka Apple wypuściła Facefune 2, ale nie miałam okazji jej testować.

Zobacz: Jak zrobić zdjęcie makijażu oka?

aplikacje do edycji zdjęć

Instagram

Tu Was mam! Mimo naszego wiecznego narzekania na Instagram, to wcale nie jest taka zła aplikacja. Przy okazji mamy całkiem sporo opcji, które pozwalają nam edytować zdjęcie. Myślę, że nie muszę Wam ich tutaj wymieniać, bo doskonale je znacie (Znacie opcję Lux? To, jest to małe słoneczko nad zdjęciem, polecam!). Nie zmienia to jednak faktu, że zawsze, przy każdym zdjęciu sprawdzam je i dopieszczam na sam koniec właśnie w Instagramie. Razem z Insta, te aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie, pozwalają mi osiągnąć jakość jaką lubię. Nie zawsze „przelatuję” przez wszystkie, ale staram się to robić za każdym razem.

Aplikacje godne uwagi: 

  • Lightroom – moje ostatnie odkrycie. Ta aplikacja jest naprawdę świetna! Daje ogromne możliwości, jest bardzo dokładna i co więcej – można w niej tworzyć własne presety! Poza stworzeniem własnych, można kupić gotowe i modyfikować je według potrzeb. Uwielbiam ją i fajnie, że jest darmowa!
  • Pixlr Express – dopiero się poznajemy, ale wydaje się być nieco bogatszą wersją VSCO. Ma sporo filtrów i nakładek do wyboru, funkcję AutoFix i wszystkie podstawowe elementy obróbki. Oczywiście jest za free.

aplikacje do obróbki zdjęć instagram

Macie swoje ulubione aplikacje do obróbki zdjęć na telefonie? Chętnie poznam coś nowego!

Sprzedajesz swoje produkty, ale nie masz pomysłu na fajne zdjęcia? Jesteś małą firmą i chcesz się rozwijać? Prowadzisz bloga firmowego, ale Twoje zdjęcia Cię nie zadowalają? Napisz do mnie! Zajmuję się kreatywną fotografią produktową i chętnie zrobię dla Ciebie zdjęcia!