Semi Art

Marzą Wam się piękne zdobienia na paznokciach, ale bez większego wysiłku? Żele Semi Art marki Semilac, to komplet mocno napigmentowanych żeli do wykonywania tych mniej i bardziej skomplikowanych zdobień. To dwanaście kolorów, które stwarzają nieograniczone pole możliwości dla maniaczek pięknych paznokci. Dzisiaj opowiem Wam czym dokładnie są żele Semi Art, jak się nimi posługiwać i jakie dają możliwości. Ale ostrzegam, po dzisiejszym materiale na pewno dopiszecie kolejny punkt do listy zakupów, bo to są naprawdę genialne produkty!

Zobacz: Kolekcja SemiBeats by Margaret

żele Semi Art

Semilac, żele Semi Art

W skład kompletu wchodzi aż 12 wersji kolorystycznych, które możemy swobodnie wykorzystywać do stylizacji paznokci. W środku znajdują się odcienie: 001 Black , 002 White, 003 Red, 004 Gold, 005 Brown, 006 Burgund, 007 Yellow, 008 Blue, 009 Silver, 010 Amarant, 011 Violet, 012 Green. Każdy kolor jest zamknięty w eleganckim słoiczku w kształcie diamentu. Zabezpieczony jest specjalną zawleczką i mocną zakrętką, co zapobiega wylewaniu się produktu poza opakowanie. Całość kolekcji zamknięta jest w eleganckim czarnym pudełku, w którym możemy przechowywać swoje Semi Arty.
Żele Semi Art to specjalnie zaprojektowana seria, której głównym przeznaczeniem jest wykonywanie za ich pomocą nail artów. Są to bardzo gęste, ekstremalnie napigmentowane żele, którymi można stworzyć nieskończenie wiele zdobień. Piękne rysunki, motyw akwareli, piękne kwiaty i właściwie co dusza zapragnie. Ze względu na bardzo gęstą konsystencję i mocne nasycenie kolorów producent nie zaleca stosowania tych produktów samodzielnie. Potwierdzam, że jest to znacznie trudniejsze niż w momencie zmieszania ich np. z Hardi Clear.
 jak uzywać semi art

Żele Semi Art – jak ich używać?

Oczywiście sposób ich zastosowania, zależy od efektu jaki chcemy uzyskać. Żele, a właściwie można powiedzieć pigmenty są stworzone w taki sposób, aby można było je łączyć z innymi produktami. Nie ma przeszkód, aby mieszać je z każdym kolorem lakieru hybrydowego. W wyniku tego możemy uzyskać odcień, jakiego nie posiadamy w swoich zbiorach lub wzmocnić czy zmienić dany lakier w inny kolor. Zależnie od tego, jakie chcemy zrobić zdobienie Semi Art możemy zmieszać  ze sobą nawzajem, z kolorowym żelem, pastą White Cream Art lub lakierem Hardi Clear. Mieszając Semi Art z Hardi Clear, jest dużo łatwiej malować wzorki, proste linie lub inne, bardziej skomplikowane zdobienia. Co więcej, można je łączyć z każdym lakierem z linii Hardi, aby uzyskać rzadszą konsystencję, co zdecydowanie ułatwia wykonywanie oryginalnego manicure. Mieszając Semi Art z którymś z wymienionych wcześniej produktów możemy uzyskać paint gel, farbkę akrylową lub akwarelową. Wszystko zależy od zastosowanych proporcji obu produktów.
Bardzo podoba mi się to, że dzięki tym żelom, nasze możliwości ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Praca z Semi Artami wymaga wprawy i trochę ćwiczeń, ale po kilu razach bez problemu możecie szaleć ze zdobieniami. W ofercie marki Semilac jest kilka pędzelków do zdobień, które zdecydowanie ułatwiają posługiwanie się żelami. Pigmentami Semi Art można uzyskać precyzyjną, mocno napigmentowaną kreskę, witraże, „color clear” albo piękne akwarelowe kwiaty, tęcza barw i co tylko zapragniecie mieć na paznokciach.
Bardzo ważne jest to, aby pamiętać o odpowiednim utwardzaniu:
lampa UV LED 6 W – 60 + 45 sek.
lampa UV LED 9 W – 60 sek.
lampa UV LED 24 W – 30 sek.
lampa UV LED 36 W – 30 sek.
lampa UV LED 24/48 W – 60 sek.
lampa UV 36 W – 120 sek.

Semi Art, to większe możliwości

Na kanale marki Semilac, możecie znaleźć masę inspiracji do tego, jak używać pigmentów Semi Art. Agnieszka Ściepura pokazuje ➥ ciekawe techniki, w których można je wykorzystać i prezentuje różne ➥ zdobienia. Agnieszka jest instrutorką w Akademii Semilac i to własnie ona zagłębia tajniki Semi Artów.

zdobienie semi art

Żele do zdobień Semilac Semi Art

Kolorowe żele Semi Art, są przeznaczone do użytku profesjonalnego. Natomiast do samodzielnej nauki, jeżeli chcecie pokombinować i poćwiczyć zdobienia, to nic nie stoi na przeszkodzie. Wbrew pozorom kolorowe żele Semi Art, są bardzo przyjemne w użytkowaniu i do wprawy dojdziecie po prostu ćwicząc rękę! Jeżeli faktycznie chcecie dokładnie zagłębić technikę zdobień za pomocą tych produktów, to możecie się zapisać na szkolenia w Akademii Semilac. Zestaw wszystkich żeli kosztuje 228zł i dostępny jest na stronie marki.
Jakie są Wasze ulubione zdobienia na paznokciach?

Post powstał we współpracy z marką.