plany na 2019 rok

Czy Wy też macie wrażenie, że w tym roku panuje hejt na postanowienia noworoczne? Co nie spojrzę na zdjęcia na IG, to wszyscy negują sens postanowień na nowy rok. Ja od kilku lat wychodzę z założenia, że wolę przygotować sobie konkretne cele i plany na następne miesiące, ale nie nakładam na siebie ogromnej presji ich realizacji. Unikam w ten sposób rozczarowania, że nie zrealizowałam postanowień, a plany zawsze można zmienić… 😉

Plany na 2019 rok

Wydaje mi się, że najważniejsze w spisywaniu celów jest to, żeby były one możliwe do zrealizowania. Zakładanie, że tym razem uda nam się schudnąć 30kg albo, że będziemy miesięcznie odkładać 1000zł wiąże się z niepowodzeniem. Nie mówię, że jest to niemożliwe, ale łatwiej jest założyć -10kg lub 400-500zł oszczędności i się po prostu nie rozczarować. Mniejsze, ale bardziej realistyczne cele dają też więcej satysfakcji, bo łatwiej je osiągnąć. W poprzednim roku miałam bardzo fajne plany i większość z nich udało mi się zrealizować. Jedne z większym, drugie z mniejszym powodzeniem, ale jednak. Tym razem mam nadzieję, że będzie podobnie, bo… to nie będą typowe postanowienia noworoczne. Zresztą zobaczcie same!

Zobacz: Postanowienia noworoczne, których ZAMIERZAM dotrzymać

postanowienia noworoczne blog

Trzydziestka z przytupem

Przeraża mnie fakt, że w tym roku skończę 30 lat. Pewnie macie już dość mojego narzekania na wiek, ale to jest naprawdę NIEMOŻLIWE żebym urodziła się 30 lat temu. Czuję się maksymalnie na 25, więc nie wiem gdzie podziało się te 5 lat. Odstawiając moje depresyjne podejście do wieku, chciałabym mieć trzydzieste urodziny z przytupem. W gronie najbliższych przyjaciół, z dużą ilością dobrej zabawy, świetnego humoru i… konkretnego kaca. Chcę te urodziny zapamiętać na lata! Nie mam jeszcze planów jak to wszystko zorganizować, ale jeszcze mam sporo czasu żeby coś wymyślić i mam nadzieję, że wpadnę na jakiś fajny pomysł.

Londyn i Harry Potter

Będąc jeszcze w temacie urodzinowym, w tym roku właśnie z tej okazji planuję wyjazd do świata Harrego Pottera pod Londynem. Nie mogę się już doczekać tego wyjazdu i już teraz wiem, że popłaczę się jak dziecko jak tylko tam wejdę. Wiem, że to niesamowite miejsce i tacy miłośnicy Harrego jak ja, są usatysfakcjonowani. Oczywiście, że marzy mi się wizyta w Universal Studio w Stanach, ale mam nadzieję, że to marzenie uda mi się zrealizować przed czterdziestką.

Projekt mieszkania

Moje plany na 2019 rok w dużej mierze kręcą się właśnie w okół mieszkania. Jednym z celów do zrealizowania jest przygotowanie projektu. Mam w głowie pewną bardzo ogólną wizję. Chcę żeby mieszkanie spełniało pewne założenia, było ergonomiczne, przestrzeń minimalistyczna, przytulna, ale dobrze zagospodarowana. Na pewno będę potrzebować pomocy w realizacji moich pomysłów, bo kompletnie się na tym nie znam. Myślę, że będę z Wami dzielić się moimi pomysłami na blogu.

Oszczędzanie

Ten rok mam zamiar spędzić pod znakiem oszczędzania. Mając tak duży cel, jak wykończenie mieszkania, nie trudno będzie powstrzymać się od zakupów. Kosmetyków mam pod dostatkiem, szykuje mi się tylko uzupełnienie garderoby. Chcę żeby moje zakupy w 2019 roku były rozważne, mądre i przemyślane. Moim celem jest wykończenie mieszkania bez dodatkowych kredytów, więc wszystkie zbędne zakupy odkładam na bliżej nieokreślone później.

Gotowanie w domu

Zostając na chwilę w temacie domu, porozmawiajmy o gotowaniu. Mam z tym problem. Najchętniej codziennie jadłabym na mieście lub zamawiała jedzenie do domu. Wiem jednak, że to niezdrowe i nigdy na 100% nie wiemy co jemy. Gotowanie to jedna z moich najmniej lubianych czynności, ale chcę nad tym popracować. W połowie roku było już całkiem nieźle i chciałabym to utrzymać. Końcówka roku mnie trochę rozleniwiła, ale wracam na dobre tory i gotować więcej.

Zobacz: 18 faktów z 2018 roku, czyli podsumowanie roku

jakie plany na 2019 rok

Odpoczynek offline

To jest jeden z ważniejszych punktów na dzisiejszej liście. Muszę więcej odpoczywać bez komputera, telefonu czy tabletu pod ręką. Nawet kiedy mam dzień wolny od pracy i nie robię nic ważnego, używam sieci. Sprawdzam Instagram, wchodzę na fejsa, oglądam jutuby. W tym roku chcę spędzać więcej czasu offline. Chcę więcej wychodzić z domu, więcej czytać, więcej podróżować, po prostu zorganizować sobie czas, w którym odpoczywam od internetów.

Kursy makijażu

W tej chwili nie wiem na ile kursów się wybiorę biorąc pod uwagę tegoroczne nastawienie na oszczędzanie. Jednak wychodzę z założenia, że wszelkie kursy, szkolenia i pokazy to inwestycja w przyszłość, więc na pewno będę się dokształcać! Na oku mam dwa, a nawet trzy szkolenia, w których chciałabym uczestniczyć. Ewelina Zych, Anszu, Patyna są na początku mojej listy.

Warsztaty fotograficzne

Chciałabym w tym roku zrealizować moje małe marzenie. Bardzo chciałabym przygotować dla Was warsztaty fotografii flat lay. Pytacie o to coraz częściej, a ja od zeszłego roku o tym myślę i chyba pora te rozmyślania zamienić w czyny. Tylko nie wiem za co się zabrać, od czego zacząć, czym się zająć… jest tego tak dużo, a ja tak bardzo chciałabym żeby to było coś fajnego, że po prostu mam blokadę. Boję się, że nie będzie Wam się podobać, że nie spełnię Waszych oczekiwań, a ja tylko się ośmieszę. Będę jednak nad tym pracować i postaram się, naprawdę postaram się coś zorganizować.

Książki branżowe i webinary

To jest właściwie bardzo zabawne. Zeszły rok zaczęłam od kilku webinarów i… na tym się skończyło. To  bardzo fajna forma przyswajania praktycznej widzy, nie wiem czemu brakuje mi mobilizacji żeby brać w nich udział. Mam wrażenie, że nic innego nie mogę wtedy robić, a ja lubię robić kilka rzeczy jednocześnie. Tym razem obiecuję sobie, że będę zapisywać się na webinary, które na 100% mnie interesują, a nie bo „wydają się fajne”. To samo dotyczy się książek branżowych. Moja lista jest długa, ale część z tych pozycji jest tam tak długo, że chyba pora je po prostu skreślić i zabrać się za nowsze tytuły.

postanowienia noworoczne blog

Myślę, że to całkiem proste plany i możliwe do zrealizowania. Mam nadzieję, że mi się uda i za rok będę mogła Wam się pochwalić, co z tej listy skreśliłam!

Koniecznie pochwalcie się swoimi planami, celami, postanowieniami na 2019 rok. Czekam na Wasze komentarze!