Kiedyś nie wyobrażałam sobie żadnego makijażu bez kreski, a teraz? Nie jest mi potrzebna ani w dziennym, ani w wieczorowym, chociaż nie ukrywam – bardzo lubię ten akcent. Ostatnio znów chętniej robię makijaż dzienny z kreską i pomyślałam, że pokażę Wam baaaardzo prostą wersję i to kosmetykami na każdą kieszeń (przynajmniej w większości).

jak zrobic makijaz dzienny

Makijaż dzienny z kreską

Wiem, że wielu osobom makijaż, który jest wykończony kreską kojarzy się z opcją na wieczór. A przecież wcale nie musi tak być! Kreska w połączeniu z eleganckim rozświetleniem, delikatnym zaznaczeniem załamania może tworzyć przepiękny, nieprzesadzony makijaż dzienny. Oko jest wtedy podkreślone, zwraca na siebie uwagę, ale jednocześnie nie jest za mocne. Jak dorzuciłabym do tego czerwone lub malinowe usta, to byłby niesamowicie kobiecy look. Jednak umówmy się, niewiele z nas nosi na co dzień takie mocne usta.

Makijaż dzienny z kreską, który dla Was przygotowałam wykonałam kosmetykami, które są łatwo dostępne lub bez problemu można je zamienić. Przy okazji użyłam nowego rozświetlacza z My Secret, tuszu z Pat McGrath i kilku innych produktów, które z kolei dobrze znam i bardzo lubię.

Lista użytych produktów:

  • Cienie wypiekane Golden Rose Nude Look: Ivory, Caramel Nude
  • Eyeliner Golden Rose Style Liner Black & Black
  • Tusz Pat McGrath Labs FetishEyes Mascara
  • Korektor Sephora Best Skin Ever
  • Jęczmienny puder pod oczy Ecocera (LOVE!)
  • Brow Soap Tune Cosmetics
  • Cień do brwi Golden Rose 106

Powiem Wam, że wykonanie tego makijażu zajęło mi jakieś 30 minut, albo nawet mniej. Przyznam szczerze, że nie mierzyłam czasu, strzelam na oko. Mam wprawę, więc nie trwało to długo, ale jestem pewna, że nawet mniej wprawiona ręka sobie z tym poradzi. Eyeliner z Golden Rose jest bardzo przyjemny w obsłudze, pędzelek dość precyzyjny, a jakby co zawsze można ewentualne niedociągnięcia poprawić korektorem.

makijaż dzienny z kreską inspiracje
inspiracje na makijaż dzienny

Jestem bardzo ciekawa jak podoba Wam się moja propozycja!