Po Waszych wiadomościach wiem, że dużym problemem jest dopasowanie koloru brwi do koloru włosów. Dziś postaram się rozwiać Wasze wątpliwości i podpowiem jak zrobić to dobrze. Mam nadzieję, że znajdziecie tutaj wszystkie informacje i od teraz wybór koloru będzie znacznie prostszy.

jak dobrać kolor brwi dla blondynek

JAK DOBRAĆ KOLOR BRWI DO KOLORU WŁOSÓW?

Wbrew temu co może Wam się wydawać, dobór odpowiedniego koloru brwi do waszych włosów wcale nie musi być trudny. Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, a stanie się to dla Was banalnie proste. Zanim przejdziemy do konkretów to chciałabym, żebyście zapamiętały jedno: brwi nie powinny być dokładnie takiego samego koloru jak nasze włosy. Odcień powinien być zbliżony, ale nie identyczny. Więc jeżeli nie uda Wam się znaleźć idealnego koloru – nie zamartwiajcie się tym, tylko kombinujcie tak, żeby efekt prezentował się dobrze. A jak zrobicie brwi na mydło, to w ogóle będzie wyglądać super! Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Brwi są ważnym elementem naszej twarzy, ale powinny być jej spójnym, a nie dominującym akcentem. Dlatego pamiętajcie, żeby nie były zbyt intensywne, bo Wasz rozmówca nie będzie widział nic innego.
  • Kobiety bardzo często sięgają po zbyt ciemny kolor do makijażu brwi. Wynika to z faktu, że próbują go dopasować do odcienia włosków, a one w większości przypadków (choć nie zawsze) są ciemniejsze niż włosy na głowie. Szukajcie raczej jaśniejszych kolorów o ton lub nawet dwa, bo naturalny odcień włosków i tak wzmocni efekt.
  • Zawsze lepszym rozwiązaniem jest sięgnąć po chłodniejszy kolor – ciepłe barwy mogą wpadać w rudość.
  • Nie bójcie się eksperymentów, ale stawiajcie na naturalność. Przerysowane brwi postarzają, sprawiają, że nasza twarz zyskuje agresywny wyraz, a przecież nie tego chcemy. 

ZOBACZ: MAKIJAŻ BRWI BEZ TAJEMNIC

jak dobrać kolor cienia do brwi dla blondynek

KOLOR BRWI DLA BLONDYNEK

Blondynki wcale nie mają przed sobą łatwego zadania. Natura bywa kapryśna i jedne z nich mają ciemniejsze, drugie bardzo jasne brwi. W pierwszym przypadku najlepiej sprawdzi się neutralny, jasny brąz z beżowymi tonami, który dodatkowo nie przyciemni włosków. Natomiast posiadaczki bardzo jasnych brwi, mogą sięgnąć po coś odrobinę ciemniejszego. Dobrym wyborem będą odcienie brudnego beżu, jasnego, brudnego brązu i lekko złociste barwy. Bezpieczne będą też jasne odcienie szarości, ale one sprawdzą się tylko przy chłodnym odcieniu blondu. Małą ściągę macie na zdjęciu powyżej.

jak dobrać kolor i kształt brwi

KOLOR BRWI DLA SZATYNEK

Jaki wybrać kolor brwi dla szatynki? To trudne pytanie dlatego, że wiele z nich sięga po czerń lub mocny grafit, a to nie jest najlepsze rozwiązanie. Przy ciemniejszych włosach faktycznie może sprawdzić się grafit, ale radziłam używać go z rozwagą i w bardzo małych ilościach. Ponadto kluczem do idealnie wymalowanych brwi może być wyczesanie nadmiaru produktu. Szatynki mogą wybierać wśród wielu odcieni brązu – ważne, żeby nie wpadał w ciepłe tony.

Moim zdaniem najlepszym odcieniem dla szatynek jest brudny, szary brąz (jaśniejszy lub ciemniejszy) raczej o zabarwieniu neutralnym.

ZOBACZ: BŁĘDY W MAKIJAŻU BRWI

jak dobrać kolor brwi dla brunetek

KOLOR BRWI DLA BRUNETEK

Nigdy nie polecę Wam czarnego koloru do wypełniania brwi. Jeżeli wasze włoski w tym miejscu są czarne, to tym bardziej odradzam wybór tego odcienia. Tak jak pisałam na początku – brwi mają być uzupełnieniem Waszego makijażu, nie mają w nim dominować. Brunetki, to szerokie określenie włosów w różnych odcieniach głębokiego brązu. Ich posiadaczki zazwyczaj mają naturalnie ciemne brwi, nie zmienia to jednak faktu, że warto je podkreślić – chociażby delikatnie.

Szukajcie odcieni czekolady, głębokiego brązu, hebanu lub chłodnego karmelu. Pamiętajcie, żeby przy ciemnych włoskach sięgać po odcień jaśniejszy o ton lub dwa. Efekt na brwiach będzie naturalny, a spojrzenie pokreślone. Tego właśnie chcemy, prawda?

ZOBACZ: POMADA DO BRWI: WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ.

kolor brwi dla rudowłosych

KOLOR BRWI DLA RUDOWŁOSYCH

Uwielbiam rude włosy – sama miałam kiedyś epizod, kiedy farbowałam się na rudo, ale na szczęście trwał krótko – to trudny do utrzymania kolor. Kobiety, które mogą się cieszyć ognistym odcieniem włosów najlepiej będą wyglądać w brwiach o neutralnej tonacji, ale również ciepłej. Jednak z tym ostatnim radzę trochę uważać, żeby wybrane kolory nie wpadały w pomarańcz. Takie odcienie najlepiej pasują do ciepłych tonów we włosach i podobnie jak poprzednio: nie radzę sięgać po zbyt ciemne cienie czy kredki – choć to oczywiście zależy również od intensywności koloru włosów.

Rudość na głowie super będzie pasować do odcieni karmelu, kasztanu, cieplejszego brązu i beżu o ciepłej tonacji.

jak dobrać kolor brwi do włosów

ZABAWA W CIEPŁO ZIMNO

Większość z nas, niezależnie od koloru włosów i typu urody, lepiej będzie wyglądać w brwiach, które są chłodne lub neutralne. Kolory mające mocno ciepłą tonację, mają tendencję do wpadania w pomarańcz lub czerwień, a tego przecież nie chcemy. Zastanawiacie się jaka jest różnica między neutralną, chłodną, a ciepłą tonacją? Spójrzcie na powyższe zdjęcie.

Neutralne kolory nie mają w sobie ani za dużo ciepłych tonów (pomarańczu czy czerwieni), ani zbyt chłodnych (niebieskiego lub fioletu). Właśnie dlatego pasują do większości typów urody – nie dominują i nie gryzą się z innymi barwami. Natomiast w odcieniach o ciepłej tonacji znajdziemy sporo pomarańczowych lub czerwonych pigmentów,  a w chłodnych – fioletowe lub niebieskie/szare podbicie.

MAM FARBOWANE WŁOSY LUB OMBRE – CO WTEDY?

Najważniejszy jest odcień włosów, który znajduje się zaraz przy twarzy- na tym się skupcie. Jestem dobrym przykładem, bo nie wyobrażam sobie mieć delikatnych, jasnych brwi jak w przypadku blondynek, bo mam jasne końcówki – wyglądałabym komicznie. Jeżeli macie problem, bo na włosach macie kilka odcieni starajcie się dobrać brwi do dominującego koloru na głowie.

jak wybrać kolor brwi

Wiecie już jak dobrać kolor brwi? Mam nadzieję, że ten post okazał się przydatny. Jeżeli tak było – koniecznie udostępnijcie go w świat!