Wiosna mobilizuje do porządków nie tylko w szafie i kosmetykach, ale również w całym mieszkaniu. Dla mnie to też taki moment pełen energii i motywacji do działania, zmian w mieszkaniu i w głowie). To druga wiosna na własnym M i chciałabym już pewne sprawy pozamykać. Dziś kolejna porcja moich zachcianek tym razem na tegoroczną wiosnę.

wiosenna wishlista 2021

Wishlista: książki

Generation Z a century in the making, C. Seemiller, M. Grace

Ponieważ praca w social mediach wymaga stałego rozwoju wiąże się to z poznawaniem nowych zagadnień. Książka Generation Z a century in the making skupia się na pokoleniu ludzi urodzonych po 2000 roku, pokoleniu internetowemu. Czyli mówiąc w skrócie o aktualnej młodzieży, która jest przecież największą grupą aktywną w sieci. Książka jest źródłem wiedzy o ich zawodowych aspiracjach, wierzeniach, hobby, problemach społecznych, relacjach ich podejściu do pieniędzy, ideologii politycznych i wykorzystywaniu współczesnych technologii. Mam nadzieję, że dzięki niej poznam i usystematyzuję sobie trendy w komunikacji i marketingu, które nakierują mnie na potrzeby młodego pokolenia. Pozwoli mi to na tworzenie lepszych treści w social mediach dla mnie i moich klientów.

The complete Color Harmony, Pantone Edition

Mówiąc w skrócie jest to po prostu kompendium wiedzy o kolorze. Chciałabym zagłębić ten temat, a poznanie teorii koloru, jego historii, zastosowania i to przez pryzmat Pantone jest dla mnie bardzo kuszące. Myślę, że to będzie książka, która dumnie będzie zdobić półkę w mojej pracowni. Zdobytą wiedzę będę mogła wykorzystać nie tylko w fotografii produktowej, ale mam nadzieję, również w makijażu.

Wishlista: mieszkanie

Stół i krzesła

Chciałabym już zamknąć temat salonu i kupić porządny, składany stół, który nie rozpadnie się po kilku miesiącach. Niestety znalezienie fajnego stołu i krzeseł, które będą do niego idealnie pasować to dla mnie spore wyzwanie. Nic mi się nie podoba, a to co wpadnie mi w oko często kosztuje krocie, których nie mam ochoty w tej chwili wydawać. Szukam składanego stołu, który jest mały (80cmx80cm), a po rozłożeniu zmieści od 6 do 8 osób. Wiem, że to dość duże wymagania, ale jestem przekonana, że w końcu coś takiego znajdę! Natomiast jeżeli chodzi o krzesła, to ja jestem fanką prostych i eleganckich form, które często są średnio wygodne. Dlatego poszukiwania wciąż trwają, a my od prawie roku siedzimy na krzesełkach ogrodowych… Mam jednak nadzieję, że tej wiosny się to w końcu zmieni!

Lustro do toaletki

Toaletki jeszcze nie mam, ale to przecież nie znaczy, że nie mogę szukać już lustra, prawda? Mój problem polega na tym, że nie do końca wiem jak chciałabym, żeby wyglądała moja pracowania (a tam ma być toaletka), więc wszystkiego szukam trochę na oślep. Przede wszystkim chcę, żeby to lustro było duże i żebym mogła zamontować wokół niego odpowiednie oświetlenie, ponieważ będę przy nim malować siebie jak i klientki. Z jednej strony mogłabym postawić na gotowca, ale z drugiej mam ochotę pobawić się trochę w DIY…

Wishlista: ciuchy

Casualowe koszule

Od zeszłego roku, małymi kroczkami zmieniam swój styl. Stawiam na bardziej eleganckie, ale jednocześnie wygodne ubrania, które nie krępują ruchów. Koszule zawsze kojarzyły mi się mocno formalnie i krępująco, ale przecież jest tyle możliwości! Uwielbiam połączenie białych trampek, koszuli i luźnej marynarki. Doskonale się tak czuję, a całość prezentuje się elegancko i luźno jednocześnie. Dlatego na ten miesiąc mam misje casualowe koszule! Poszukiwania wciąż trwają, bo z dużymi rozmiarami bywa różnie, ale już kilka znalazłam i na pewno pokażę Wam je na Stories.

Shacket

Czyli mówiąc krótko: kurtka koszulowa. Co roku, od wielu lat brakuje mi kurtki przejściowej z zimy na wiosnę i z lata na jesień. Zawsze jest to przeskok z lekkiej bluzy na zimową kurtkę i odwrotnie, co roku mnie to wkurza! Bardzo chcę to zmienić i shacket ma mi w tym pomóc! Problem polega na tym, że z moim rozmiarem ciężko jest znaleźć coś sensownego, co nie dodaje mi kolejnych 10 kilogramów (a umówmy się, w moim przypadku jest to absolutnie nie wskazane). Ten typ kurtki jest naprawdę przepiękny, bo podobnie jak wspomniane wcześniej koszule daje taki lekko elegancki vibe, ale jednocześnie wygląda bardzo lekko i wygodnie. Poszukiwania trwają, a jeżeli znacie jakieś firmy, które oferują tego typu kurtki w większych rozmiarach, to dajcie znać w komentarzach.

wishlista wiosna 2021

Chciałam Wam pokazać jeszcze moje kosmetyczne zachcianki, ale doszłam do wniosku, że zrobimy sobie z tego osobny post, bo… Cóż, jest ich całkiem sporo!

Co wylądowałoby na Waszej wiosennej wishliście?