Blogosfera

Narzekanie jest spoko, co we wpisie, który pojawił się jakiś czas temu, było widać doskonale. Zajmijmy się jednak tym, co w blogosferze fajne i motywujące, bo o tym przecież też warto mówić!  Podobnie jak w poprzednim wpisie, także i tutaj od razu zaznaczę, że ten tekst jest MOJĄ SUBIEKTYWNĄ opinią. Dla ścisłości chcę to zaznaczyć, żeby potem nikt mi nie zarzucał, że coś komuś wmawiam. Absolutnie nie! Wasza opinia jest dla mnie cenna, ale tutaj chodzi tylko i wyłącznie o moje podejście do sprawy. Także może przejdę dalej nie przedłużając więcej…
➥ Jak przetrwać w blogosferze?
➥ 10 przykazań dobrego blogera

Nowe kontakty

Zacznę od najbardziej banalnej kwestii jak poznawanie nowych ludzi. Mam tutaj na myśli nie tylko poznawanie obcych osób na blogach, ale później poznanie ich osobiście. Jest to o tyle komfortowa sprawa, że tak naprawdę osobę, którą poznajesz osobiście już troszeczkę znasz, właśnie z bloga. Dla mnie to na przykład bardzo dużo z racji tego, że ja na początku jestem raczej nieśmiała i nie odzywam się jako pierwsza. Dużo dało mi to więc na spotkaniu blogerek, które odbyło się niedawno w Szczecinie (z którego relacja niedługo) więc wiem, że na pewno dla mnie to duży plus tego światka.

Akceptacja

Poza tym uważam, że mimo wszystkich śmierdzących anonimów, bezpodstawnej krytyki, czy wyzwisk (tego chyba nie da się uniknąć) to blogosfera jako społeczność jest bardzo tolerancyjna. Możesz być brzydka, piegowata, wychodzona, gruba, niepełnosprawna, czy cokolwiek, a i tak jesteś akceptowana. W każdym razie na pewno bardziej niż mogłoby to być w życiu codziennym. Chodzi mi tutaj głównie o to, że nie ważne jak wyglądasz, co lubisz, jakie masz poglądy, ale możesz prowadzić bloga, pisać to co Ci ślina na język przyniesie i nikt tego nie neguje (tzn. neguje, ale to tylko wirtualny świat, więc nie ma takiego wydźwięku jak by to było w rzeczywistym życiu). Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi?

Szybki rozwój

Blogosfera pozwala rozwijać hobby, lub prowadzenie bloga staje się swego rodzaju hobby. Uważam, że to bardzo fajna sprawa i dużo lepsze rozwiązanie niż łażenie bezsensowne po głupich stronach, oglądania głupich filmików czy czegoś w tym stylu. Prowadząc bloga, przeglądając je dowiadujemy się wielu ciekawych, przydatnych rzeczy, które mogą zamienić się i w nasze hobby!

Hobby i pasja

Jak już jesteśmy w temacie rozwoju, to uważam, że dzięki blogom można rozwinąć swoje zainteresowania, a właściwie nawet rozwinąć lub poznać swoją pasję. Tak było i w moim przypadku, bo właśnie dzięki blogowi i innym blogom, zaczęłam interesować się włosami, co przerodziło się w moje hmm… hobby? I oczywiście przez blogi odkryłam, że kocham makijaż i chcę w tym kierunku iść w życiu. Czytam wiele blogów i wiem, że nie jestem w tym jedyna, bo wiele dziewczyn odkrywa swoje pasje i zainteresowania właśnie dlatego, że założyły bloga. Uważam, że jest to jedna z największych zalet tej internetowej społeczności i warto na to zwrócić uwagę również odnośnie samego siebie. Ponadto poza samym odkryciem tych swoich pasji, uważam że blogosfera daje nam możliwość rozwoju. Poznajemy nowe techniki chociażby pielęgnacji, czy makijażu albo sposoby na poprawienie naszej cery, kondycji włosów, komponowanie własnych masek czy w ogóle zupełnie nie kosmetycznych kwestii. Poszerza nasze horyzonty dzięki czemu sami siebie możemy poznać lepiej. Więc niezaprzeczalnie blogosfera daje nam ogromne możliwości rozwoju i powinniśmy to wykorzystywać na maxa!

Źródło informacji

Wydaje mi się, że blogosfera to ogromna kopalnia wiedzy. Wielokrotnie spotykałam się z tym, że to właśnie na blogach odnajdowałam opinie lub specyfikacje rzeczy, które mnie interesowały, a pamiętajmy że to nie blogi są głównym źródłem informacji w internecie. Znaczenie samej blogosfery rośnie z roku na rok i uważam, że bardzo niedługo to właśnie wśród blogów będziemy szukać najwięcej informacji na każdy temat. Co można krótko określić tym, że blogosfera jest nieograniczonym źródłem wiedzy.

Poza tym uważam, że blogosfera jest bardzo interaktywną społecznością, która aktywnie ze sobą współgra. Bez autorów nie byłoby blogów, a bez blogów nie byłoby czytelników. Także to wszystko jest jednym wielkim kołem, które jest napędzane właśnie przez nas, blogerów jak i Was czytelników, co daje niesamowity świat, w którym można odkryć bardzo wiele!

Już zbliżając się ku końcowi nie mogę zapomnieć o czymś najbardziej banalnym, w końcu blogi dają nam rozrywkę, którą możemy połączyć z nauką. Mam tutaj na myśli, że czytamy je z przyjemności, ale dzięki nim możemy się też wiele nauczyć, więc w pewien sposób blogosfera jest połączeniem przyjemnego z pożytecznym! Czy to nie jest wystarczająco dużo, aby uznać że blogosfera jest naprawdę fascynującym miejscem i warto angażować się w jej rozwój bo będzie to tylko z korzyścią dla nas. Ja niesamowicie się cieszę, że weszłam w ten świat i teraz jest on częścią mojego świata, może nie najważniejszą, ale na pewno jedną z istotniejszych.

A Wy co takiego w blogosferze lubicie najbardziej?