W Wigilie masz masę roboty i nie masz czasu na perfekcyjny makijaż? Mimo wszystko chciałabyś wyglądać pięknie, ale boisz się, że zajmie Ci to za dużo czasu? Wygospodaruj sobie chociaż 30 minut, a pokażę Ci jak zrobić pełny makijaż nie marnując ani minuty. Zaproponuję Ci też ewentualnie inne opcje, które przyspieszą cały proces. W dodatku moja propozycja jest przygotowana za pomocą jednej palety i zachowana jest w modnym aktualnie kolorze Rose Gold! Jeżeli jesteś ciekawa jak zaoszczędzić czas na makijażu w Wigilię, zapraszam na post!

makijaż na wigilię

         Moja propozycja jest raczej delikatna przez co szybka i do wykonania bez problemu w domu, nawet za pomocą ulubionych cieni. Jak masz ochotę (i czas) możesz dokleić sztuczne rzęsy, co w takiej sytuacji odradzam, bo to kolejne 5-10 minut dodatkowo na makijaż.
          Jedyne czego potrzebujesz to palety w ulubionych kolorach lub kilka cieni, które używasz na co dzień i możesz działać. Przede wszystkim zdecyduj się czy chciałabyś użyć podkładu, czy wystarczy Ci jedynie krem BB. Jeżeli wybierasz opcję nr 2, właśnie zaoszczędziłaś jakieś 5 minut. Pozostawiam Ci wybór jeżeli chodzi o wykończenie twarzy i brwi, bo to kwestia bardzo indywidualna. Ja postawiłam na podkład Revlon ColorStay 150 Buff i pomadę Anastasia Beverly Hills dark brown, ale jak wspomniałam: wybierz to co pasuje Ci najbardziej, a teraz zajmiemy się makijażem oka. Użyłam dziś palety Makeup Revolution Affirmation
makijaż na wigilię

1. Na przygotowaną wcześniej powiekę nałożyłam cień Hope pędzlem Zoeva 228 i skupiam się głównie na zewnętrznej części górnej powieki, delikatnie kierując pędzel do środka. 
2. Pędzlem Zoeva 232 wklepuję cień Time na zewnętrzną część górnej powieki, żeby podkreślić delikatnie zewnętrzną część powieki.
3. Zmoczonym pędzlem Zoeva 230 nakładam cień Accent i Forward uzyskując ten efekt rose gold, o który mi chodziło. Łączę go z brązem i rozcieram żeby uzyskać płynne przejście.
4. Podkreślam górny i dolny zewnętrzny kącik oraz linię rzęs cieniem Disclose za pomocą pędzla Kavai 91. Rozcieram go tak długo, aż uzyskam mgiełkę i płynne przejścia.
5. Cień Positive wklepuję w wewnętrzną część dolnej powieki pędzlem Zoeva 230.
6. Opcjonalnie przyciemniam czarnym ciniem Declare górną i dolną linię rzęs pędzlem Sigma E15.
7. Na linię wodną nakładam kredkę essence BigBrightEyes in pearly, tuszuję rzęsy i oko gotowe.
8. Usta maluję pomadką MAC Velvet Teddy, modeluję policzki różobronzerem the Balm: balm desert, w połączeniu z różem MUR: Sugar  nakładam rozświetlacz Wibo i makijaż gotowy!
makijaż na wigilię

makijaż na wigilię
          Koniecznie daj znać jak podoba Ci się moja propozycja, czy może w tym roku uda Ci się wygospodarować więcej czasu na makijaż i zaszalejesz z kreską i czerwonymi ustami? Ja na Wigilię preferuję delikatne usta ze względu na wigilijną ucztę! Poza tym nie ukrywajmy, czas mamy tego dnia mocno ograniczony więc nie ma sensu szaleć, ja przynajmniej nie mam takiego zamiaru.
Na jaki makijaż stawiasz w Wigilię?

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE TWITTER | SNAPCHAT: agwer_blog