Już za trzy dni Wigilia… Ulubione święto wszystkich sklepów, galerii handlowych i małych sprzedawców. Karp, choinka i kluski z makiem. Babcia, dziadkek, rodzice, kuzyn i kuzynka. Mnóstwo roboty, a tak mało czasu. Nie wiesz jak przetrwać Święta? Czekasz na nie przez cały rok, a jak już są to każda chwila ucieka w mgnieniu oka? Nie chcesz psuć humoru sobie i innym, ale kończy Ci się cierpliwość? Nie lubisz Świąt i chcesz po prostu je przetrwać? Mam dla Ciebie 5 rad jak przetrwać te Święta i nie zwariować!


Jak przetrwać święta

jak przetrwać święta
1. Keep smiling
          Bo nie ma nic gorszego niż wiecznie niezadowolona mina! Więc po prostu się uśmiechnij. Nawet jak robisz zakupy 24 grudnia o 16:30 i sprzedawca patrzy na Ciebie nienawistnym, pełnym urazy spojrzeniem – uśmiechnij się. W takim okresie jak Święta Bożego Narodzenia każdemu z nas przyda się dodatkowa dawka uśmiechu. Tobie też!

2. No offence
          Nawet w Święta łatwo jest się pokłócić. Świąteczna gorączka robi swoje i niektórzy wariują. Ale nie obraź się… po co się kłócić? Nie lepiej po prostu odpuścić i dać na luz? Nie bierz nic do siebie. Jeżeli nie lubisz Świąt, to masz szczęście bo trwają tylko 3 dni. Co mają powiedzieć Ci, którzy uwielbiają Święta, czekają na nie cały rok, a one w ciągu 72h się kończą? Postaw się na ich miejscu i wyobraź sobie jacy oni muszą być rozczarowani!

Jak przetrwać święta
3. You have to be cool, relax
          Jak śpiewał Freddie w piosence Crazy Little Thing Colled Love, uspokój się i zrelaksuj. Po co się stresować? Masz wolne od pracy, możesz zjeść więcej niż zazwyczaj, możesz zapomnieć o diecie i dodatkowych ćwiczeniach. Czym tu się stresować? Co z tego, że pierogi się przypaliły, a choinka spłonęła? To nie ważne! Rozluźnij się, nie ma po co się spinać.


4. Keep it simple

          Nic na siłę i przede wszystkim nic wbrew sobie. Szukaj kompromisu i konsensusu. Czy to chodzi o fioletowe lampki na choinkę, których nie znosisz, czy masz za zadanie ugniatać ciasto na pierogi zamiast mielić mak. Bez nerwów, bez stresu. Nie kombinuj, po prostu szukaj najprostszego rozwiązania. Nie ma sensu psuć świątecznego klimatu bo zamiatanie dachu nie jest Ci na rękę. Mikołaj musi wiedzieć, gdzie wylądować! Chyba nie chcesz  żeby zabłądził?

Jak przetrwać święta
5. Just be happy!

          Ciesz się tym, że możesz spędzić te Święta z rodziną. Nawet jeżeli nie lubisz jak dziadkowie pytają: Kiedy dzieci? Kiedy ślub? Puść mimo uszu uwagi ojca, który daje wyraźne sugestie, że powinnaś zrzucić parę kilo. Nie myśl o mamie, która nie może się doczekać powrotu do domu bo jest już zmęczona. Nie zwracaj uwagi na to, że pies szczeka, a kot kręci się pod Twoimi nogami. Ciesz się, że z nimi jesteś. Skąd wiesz kto będzie z Tobą jutro?


         Wiem, że Święta Bożego Narodzenia to trudny okres dla wielu z nas. Wiąże się z nim dużo pracy, mało czasu i niekoniecznie satysfakcja. Ale nie przejmuj się! Ciesz się chwilą, poczuj magię Świąt – od Ciebie zależy jak je spędzisz. Doceniaj ludzi, z którymi żyjesz, bo dzięki nim Twój świat tak wygląda, a życie jest, jakie jest. Święta to dobra okazja żeby im podziękować. Zrobisz to?

A Ty jak masz zamiar przetrwać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia?