Witam się z Wami w pierwszym niedzielniku 2024 roku! Chciałabym, żeby ta seria pojawiała się na blogu w tym roku częściej i mam nadzieję, że mi się to uda! Jeżeli macie ochotę poczytać co u mnie, jakie mam plany na ten rok i po prostu spędzić ze mną niedzielny poranek – zapraszam!

niedzielnik blog 2024

Plany na 2024 rok

Zazwyczaj nie robię typowych postanowień noworocznych, ale po dłuższym namyśle stwierdziłam, że w tym roku zrobię jedno. Chyba najważniejsze, jakie kiedykolwiek sobie postawiłam: PRZESTAJĘ ODKŁADAĆ SIEBIE NA PÓŹNIEJ. W każdym znaczeniu. Zdrowotnym, fizycznym, psychicznym, związkowym, zawodowym, życiowym. W relacjach, planach, marzeniach. Przestaję przesuwać wszystko „jak zrobię to, jak pójdę tam, jak schudnę, jak porozmawiam, jak załatwię, jak zacznę, jak skończę”. Działam. Bez wiecznego odkładania na potem. W roku 2024 stawiam siebie na pierwszym miejscu. Jako priorytet dla samej siebie. Chcę oczyścić swoją przestrzeń w mieszkaniu, w życiu codziennym i zawodowym. Planuję również kilka zmian w mieszkaniu i podróż, którą odkładam od co najmniej 5 lat.

Kierunek: Londyn

To mój kierunek podróży w tym roku. Jesteśmy już w trakcie wybierania hotelu i zakupu wejściówki do Warner Bros Studio Harry Potter. Bardzo chciałam pojechać tam na moje 30 urodziny, ale zakup mieszkania nieco pokrzyżował nam te plany. Ponieważ skończyłam odkładanie marzeń na później w tym roku chcę zrealizować kolejne. Szczególnie, że na liście mam sporo miejsc, które pojawiały się w sadze Harrego Pottera! Co chciałabym zobaczyć?

 • Backingham palace
 • Big Ben
 • Tower of London
 • Muzeum historii naturalnej
 • Stacja King’s Cross i peron 9 i 3/4
 • Most Millenium
 • Zoo Repitale House
 • Rynek Leadehall market
 • Skrzyżowanie Piccadilly Circus
 • Tower Bridge
 • Dzielnica Notthing Hill
 • Stadion Wembley i kilka innych stadionów, które wybierze mój narzeczony

Listę pewnie będę uzupełniać, chociaż nie mam parcia, żeby zobaczyć koniecznie WSZYSTKO. Myślę, że to nie jedyna moja podróż do Londynu.

decluttering 2024

Decluttering w mieszkaniu

W ostatnich miesiącach 2023 mocno wkręciłam się w vinted. Zaczęłam robić przegląd posiadanych rzeczy i wrzucać tam przedmioty, dla których nie widzę wspólnej przyszłości. Udało mi się już nawet parę rzeczy sprzedać, co jest super! Wiąże się to z tym, że chcę zrobić mieszkaniowy decluttering, czyli przegląd tego co mam i „odgruzowanie”. Nie jestem osobą, która ma nadmierną ilość rzeczy (poza kosmetykami…), ale chciałabym jeszcze ją zmniejszyć. Dlatego już zaczęłam robić przegląd, wyrzucać niepotrzebne rzeczy lub właśnie sprzedawać na vinted. Oczywiście będzie się to też wiązać z drobnymi zakupami. Myślałam o wymianie garnków. Moje nie są jeszcze jakoś mocno zużyte, bo dbam o takie sprzęty, ale jedna przykrywka posypała się w drobny mak i jeden z garnków zaczął lekko przeciekać. Przydałoby się coś porządnego i chodzi mi po głowie zestaw garnków Gerlach. Wyglądają ładnie, a marka ma opinie porządnej! W dalszych planach z tyłu głowy mam też w końcu ogarnięcie terasu, choć to pewnie coś na drugą połowę roku. Przydałby nam się nowy zestaw Vileda Ultramax do mycia podłóg, bo nasz już ledwo zipie i mogłabym go wykorzystać właśnie do mycia tarasu. Planujemy z narzeczonym w tym roku wymienić również narożnik. Nasz niestety się zapadł, skrzypi, a materiał jest mocno zmechacony, pozaciągany i szukamy czegoś naprawdę porządnego. Mam już kilka modeli na oku, ale ostateczny zakup pokażę Wam pewnie na moim Instagramie. Ostatni zakup, to filtr i odkamieniacz De’Longhi, bo już od kilku dni ekspres woła o odkamienianie. Jemu też muszę zrobić przy okazji porządne czyszczenie.

Bardzo bym chciała, żeby ten rok był po prostu dobry. Potrzebuje spokoju i stabilizacji finansowej. Do tego będę dążyć. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z kilku projektów, będę rozwijać swoje kanały, swoją firmę i w końcu, po wielu latach tylko „gadania” chcę skończyć i wypuścić mojego pierwszego ebooka. Ogromnie liczę, że ten rok pobije 2023, a będzie ciężko, bo ze względu na wyjazd do Nowego Jorku poprzedni rok był naprawdę wyjątkowy!

Dziewczyny, jakie są Wasze plany na 2024? Macie jakieś?

Post postał we współpracy z Ceneo.pl