Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak malować brwi pomadą, jak używać pomady do brwi i co to w ogóle jest – zapraszam do lektury! Dzięki temu artykułowi poznacie jej możliwości, efekty jakie można osiągnąć i instrukcję krok po kroku. Wiedza o obsłudze pomady do brwi w pigułce!

jak malować brwi pomadą na co dzień
pomada do brwi przed i po
jak używać pomady do brwi

Jak malować brwi pomadą

Instrukcja krok po kroku:

  1. Przypudruj włoski pudrem transparentnym.

  2. Wyczesz nadmiar produktu z brwi.

  3. Cieniutkim pędzelkiem wyznacz kształt.

  4. Wypełnij przestrzeń i wyczyść krawędzie korektorem.

Zanim podzielę się z Wami szczegółowymi wskazówkami jak używać pomady do brwi krok po kroku, chcę żebyście pamiętały, że: każde brwi są inne. Każda z nas ma inny kształt twarzy, oczu, inne proporcje itd. Dlatego podczas malowania powinniśmy dopasować kształt, grubość i ułożenie brwi do całej naszej twarzy.

Malowanie brwi pomadą, to dość specyficzny proces. Trzeba być bardziej precyzyjnym niż w przypadku np. cieni. Makijaż brwi pomadą to kwestia wprawy i znalezienia własnego sposobu, ale to naprawdę nic trudnego. Każda (lub prawie każda) pomada do brwi ma mocno kremową, dość zbitą konsystencję, która z czasem delikatnie twardnieje. Jeżeli chcecie uzyskać bardziej płynną strukturę, wystarczy dolać do opakowania dosłownie maleńką kropelkę Duraline. Pomada do brwi najlepiej współpracuje z cieniutkim, płaskim pędzelkiem. Pozwala na precyzję i wygodę w trakcie malowania. Przy makijażu brwi pomadą, musicie pamiętać o tym, że jest to produkt mokry, więc pędzel sunie po skórze i każdy ruch zostawia ślad. W związku z tym uczulam Was, że z tym produktem pracuje się nieco inaczej niż z cieniem czy kredką! Poniżej znajdziecie instrukcję jak z mojej brwiowej katastrofy zrobić brew pierwsza klasa.

ZOBACZ: Mydełko do brwi: porównanie 4 najpopularniejszych

jak malować brwi pomadą krok po kroku

Jak używać pomady do brwi

  1. Dla uzyskania trwałego makijażu, włoski warto dobrze przypudrować i wyczesać jego nadmiar. Na tak przygotowane brwi możemy spokojnie nakładać produkt, bez obawy o trwałość.
  2. Cienkim pędzelkiem i dosłownie odrobiną produktu rysujemy cieniutką linię przy dolnej granicy. Jeżeli coś nam nie wyjdzie, to poprawiamy kształt od razu. Jak pomada do brwi zaschnie, trudniej będzie ją poprawić.
  3. Pozostałością produktu na pędzlu uzupełniamy brwi od dolnej kreski w górę tak, żeby tylna część była bardziej podkreślona. Możecie dołożyć odrobinę pomady i uzupełnić braki. Brwi które są ciemniejsze w zewnętrznej części, a nieco jaśniejsze z przodu wyglądają bardziej naturalnie.
  4. Za pomocą czystej szczoteczki/spiralki wyczesujemy równomiernie nadmiar produktu w wewnętrznej części brwi i od góry. Końcówkę zostawcie w spokoju. To właśnie ona ma być najmocniejsza w całym makijażu brwi.
  5. Przedostatnim etapem jest utrwalenie brwi bezbarwnym żelem. Włoski będą przez cały dzień na swoim miejscu. Dodatkowo możecie kontrolować to, jak się będą układać w ciągu dnia.
  6. Początkowo pomada do brwi jest mokra, więc jeżeli coś wyszło poza linię brwi wystarczy drobiną korektora wyczyścić granicę. Przyda się do tego cienki pędzelek.

Pomada do brwi: czy jest dla każdego?

Sposobów na to jak malować brwi pomadą jest mnóstwo. Nie zmienia to jednak faktu, że po wykonaniu kilku podejść każdy jest w stanie ten produkt opanować. Warto ćwiczyć rękę, eksperymentować i się nie bać. Pomada do brwi jest na tyle specyficzna, że trzeba po prostu się jej nauczyć. Można uzyskać ostry, mocny efekt (jak powyżej) albo delikatne podkreślenie brwi przy lekkim i naturalnym makijażu. Wszystko zależy od naszych preferencji. Pomadą możecie jedynie uzupełnić braki, dorysować pojedyncze włoski, delikatnie zaznaczyć brwi lub mocno je wyrysować. Możliwości są właściwie nieograniczone, wszystko zależy od Waszych upodobań.

Pomada do brwi: tak czy nie? Używacie?

Post zawiera linki sponsorowane.