jak malowac brwi pomada
Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak malować brwi pomadą, jak używać pomady do brwi to jest post dla Was. Mocne, ostre i ekstremalnie wyrysowane brwi? Nowe włoski, uzupełnienie lub nadanie odpowiedniego kształtu? Z pomadą to żaden problem!
jak malować brwi pomadą na co dzień
jak używać pomady do brwi
 

Jak malować brwi pomadą?

  • Przypudruj włoski pudrem transparentnym.
  • Wyczesz nadmiar produktu z brwi.
  • Cieniutkim pędzelkiem narysuj kształt.
  • Wypełnij przestrzeń i wyczyść krawędzie.
Zanim podzielę się z Wami szczegółowymi wskazówkami jak używać pomady do brwi krok po kroku, chcę wspomnieć o kilku ważnych kwestiach z tym związanych. Przede wszystkim każde brwi są inne. Każda z nas ma inny kształt twarzy, oczy i to głównie tym powinnyśmy się kierować przy wykonywaniu makijażu brwi.
Jeżeli chcecie wiedzieć jak nakładać pomadę do brwi to musicie pamiętać, że to dość specyficzny produkt i podczas makijażu trzeba być niezwykle precyzyjnym. Oczywiście nie ma problemu z wykonaniem poprawek, ale jest to po prostu bardziej uciążliwe niż na przykład w przypadku cieni.
Malowanie brwi pomadą to kwestia wprawy i znalezienia własnego sposobu. Takie produkty mają zazwyczaj mocno kremową konsystencję, która z czasem delikatnie twardnieje. Jeżeli chcecie uzyskać bardziej płynną strukturę, wystarczy dolać do opakowania dosłownie maleńką kropelkę Duraline. Najlepiej do takiego makijażu służy cieniutki, płaski pędzelek. Pozwala na dużą precyzję i wygodę w trakcie malowania. Przy makijażu brwi pomadą, musicie pamiętać o tym, że jest to produkt mokry, więc pędzel sunie po skórze i każdy ruch zostawia ślad. W związku z tym uczulam Was, że im więcej będziecie ćwiczyć, tym wasze brwi będą wyglądać lepiej! Poniżej znajdziecie instrukcję jak z mojej brwiowej katastrofy zrobić brew pierwsza klasa.
jak malować brwi pomadą krok po kroku

Jak używać pomady do brwi: instrukcja

  1. Jeżeli chcecie aby makijaż brwi był trwały należy włoski najpierw dobrze przypudrować i wyczesać nadmiar produktu z pomiędzy włosów. Na tak przygotowane brwi możemy spokojnie nakładać produkt, bez obawy o trwałość.
  2. Cienkim pędzelkiem i dosłownie odrobiną pomady narysujcie cieniutką linię przy dolnej granicy brwi. Jeżeli Wam coś nie wyjdzie poprawcie kształt od razu, bo jak pomada zaschnie, trudniej będzie ją poprawić.
  3. Tym co pozostało na pędzelku uzupełnijcie brwi od dolnej kreski w górę tak, aby dolna część brwi była wyraźniejsza i bardziej podkreślona. Możecie dołożyć odrobinę produktu i uzupełnić braki. Brwi które są ciemniejsze w zewnętrznej części, a nieco jaśniejsze z przodu, są aktualnie bardzo modne i tym kierujcie się podczas makijażu.
  4. Za pomocą czystej szczoteczki/spiralki wyczeszcie równomiernie nadmiar produktu w wewnętrznej części brwi i od góry. Dół zostawcie w spokoju, bo to właśnie on ma być najostrzejszy w całym makijażu brwi.
  5. Nieważne czy to pomada, kredka, cień czy farbka, zawsze utrwalajcie brwi żelem. Włoski będą przez cały dzień na swoim miejscu i możecie kontrolować to, jak się będą układać w ciągu dnia. W zależności od żelu, włoski mogą zrobić się jaśniejsze lub ciemniejsze.
  6. Odrobiną korektora nałożoną na niewielki precyzyjny pędzelek wyczyśćcie dolną i zewnętrzną linię brwi. Będzie wtedy czysta i schludna. Możecie to zrobić przez całą długość brwi lub 3/4, co ja osobiście lubię najbardziej.

Sposobów na to jak malować brwi pomadą jest mnóstwo. Poza tym makijaż brwi możemy wykonać za pomocą specjalnych kredek, cieni, pisaków czy farbek sprawdźcie np. najlepsze kredki do brwi | TOP 5 godnych polecenia lub czym malować brwi? Krótki przewodnik po produktach.

W zależności od tego, jaki chcę uzyskać efekt, tyle nakładam produktu pamiętając, że im więcej tym brwi będą mocniejsze, ostrzej wyrysowane. Pomadą możecie jedynie uzupełnić braki, dorysować pojedyncze włoski, delikatnie zaznaczyć brwi lub mocno je wyrysować. Wszystko zależy od preferencji, a możliwości są właściwie nieograniczone!
Jaki jest Wasz sposób na makijaż brwi pomadą?