Jak malować brwi pomadą? Krótka instrukcja obsługi.

jak malowac brwi pomada
Sposobów na to jak malować brwi pomadą jest mnóstwo. Poza tym makijaż brwi możemy wykonać za pomocą specjalnych kredek, cieni, pisaków czy farbek. My skupimy się dzisiaj na pomadzie do brwi, bo ten produkt stał się ostatnio niezwykle popularny. Jest to trudniejszy produkt niż cienie czy kredki, ale jeżeli nabierzecie wprawy, efekt może być niesamowity. Z dzisiejszego posta dowiecie się jak malować brwi pomadą i poznacie kilka moich wskazówek, którymi warto się kierować podczas makijażu brwi tego typu produktem. Mocne, ostre i ekstremalnie wyrysowane brwi? Nowe włoski, uzupełnienie lub nadanie odpowiedniego kształtu? Z pomadą to żaden problem!
jak malować brwi pomadą na co dzień
jak dobrze malować brwi pomadą
 

Jak malować brwi pomadą?

Zanim podzielę się z Wami moimi wskazówkami odnośnie używania pomady, chcę wspomnieć o kilku ważnych kwestiach związanych z makijażem brwi. Przede wszystkim każde brwi są inne. Każda z nas ma inny kształt twarzy, inne oczy i to głównie tym powinnyśmy się kierować przy wykonywaniu makijażu brwi.
Jak chcecie malować brwi pomadą, to musicie pamiętać o kilku kwestiach. To dość specyficzny produkt i podczas makijażu trzeba być niezwykle precyzyjnym. Oczywiście nie ma problemu z wykonaniem poprawek, ale jest to po prostu bardziej uciążliwe niż na przykład w przypadku cieni. Pomady mają zazwyczaj mocno kremową konsystencję, która z czasem delikatnie twardnieje. Jeżeli chcecie uzyskać bardziej płynną strukturę pomady, wystarczy dolać do środka dosłownie maleńką kropelkę Duraline. Najlepiej do takiego makijażu służy cieniutki, płaski pędzelek. Pozwala na niezwykłą precyzję. Przy makijażu brwi pomadą, musicie pamiętać o tym, że jest to produkt mokry, więc pędzel sunie po skórze i każdy ruch zostawia ślad. W związku z tym uczulam Was, że im więcej będziecie ćwiczyć, tym wasze brwi będą wyglądać lepiej! Poniżej znajdziecie instrukcję jak z mojej brwiowej katastrofy zrobić brew pierwsza klasa. A instrukcję krok po kroku jak wykonać makijaż z wcześniejszego zdjęcia znajdziecie [TUTAJ].
jak malować brwi pomadą krok po kroku

Instrukcja krok po kroku

  1. Jeżeli chcecie aby makijaż brwi był trwały należy włoski najpierw dobrze przypudrować i wyczesać nadmiar produktu z pomiędzy włosów. Na tak przygotowane brwi możemy spokojnie nakładać produkt, bez obawy o trwałość.
  2. Cienkim pędzelkiem i dosłownie odrobiną pomady narysujcie cieniutką linię przy dolnej granicy brwi. Jeżeli Wam coś nie wyjdzie poprawcie kształt od razu, bo jak pomada zaschnie, trudniej będzie ją poprawić.
  3. Tym co pozostało na pędzelku uzupełnijcie brwi od dolnej kreski w górę tak, aby dolna część brwi była wyraźniejsza i bardziej podkreślona. Możecie dołożyć odrobinę produktu i uzupełnić braki. Brwi które są ciemniejsze w zewnętrznej części, a nieco jaśniejsze z przodu, są aktualnie bardzo modne i tym kierujcie się podczas makijażu.
  4. Za pomocą czystej szczoteczki/spiralki wyczeszcie równomiernie nadmiar produktu w wewnętrznej części brwi i od góry. Dół zostawcie w spokoju, bo to właśnie on ma być najostrzejszy w całym makijażu brwi.
  5. Nieważne czy to pomada, kredka, cień czy farbka, zawsze utrwalajcie brwi żelem. Włoski będą przez cały dzień na swoim miejscu i możecie kontrolować to, jak się będą układać w ciągu dnia. W zależności od żelu, włoski mogą zrobić się jaśniejsze lub ciemniejsze.
  6. Odrobiną korektora nałożoną na niewielki precyzyjny pędzelek wyczyśćcie dolną i zewnętrzną linię brwi. Będzie wtedy czysta i schludna. Możecie to zrobić przez całą długość brwi lub 3/4, co ja osobiście lubię najbardziej.
W zależności od tego, jaki chcę uzyskać efekt, tyle nakładam produktu pamiętając, że im więcej tym brwi będą mocniejsze, ostrzej wyrysowane. Pomadą możecie jedynie uzupełnić braki, dorysować pojedyncze włoski, delikatnie zaznaczyć brwi lub mocno je wyrysować. Wszystko zależy od preferencji, a możliwości są właściwie nieograniczone!
Jaki jest Wasz sposób na makijaż brwi?

- aGwer
Udostępnij to: