Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak malować brwi pomadą, jak używać pomady do brwi i co to w ogóle jest – zapraszam do lektury! Poznacie jej możliwości, efekty jakie można osiągnąć i instrukcję krok po kroku.
jak malować brwi pomadą na co dzień
jak używać pomady do brwi

Jak malować brwi pomadą

Skrócona instrukcja:

  1. Przypudruj włoski pudrem transparentnym.

  2. Wyczesz nadmiar produktu z brwi.

  3. Cieniutkim pędzelkiem narysuj kształt.

  4. Wypełnij przestrzeń i wyczyść krawędzie korektorem.

Zanim podzielę się z Wami szczegółowymi wskazówkami jak używać pomady do brwi krok po kroku, chcę wspomnieć o kilku ważnych kwestiach z tym związanych. Przede wszystkim każde brwi są inne. Każda z nas ma inny kształt twarzy, oczu i to głównie tym powinnyśmy się kierować przy wykonywaniu makijażu brwi.

Malowanie brwi pomadą, to dość specyficzny proces. Podczas makijażu trzeba być bardziej precyzyjnym niż w przypadku np. cieni. Makijaż brwi pomadą to kwestia wprawy i znalezienia własnego sposobu. Każda (lub prawie każda) pomada do brwi ma mocno kremową, dość zbitą konsystencję, która z czasem delikatnie twardnieje. Jeżeli chcecie uzyskać bardziej płynną strukturę, wystarczy dolać do opakowania dosłownie maleńką kropelkę Duraline. Pomada do brwi najlepiej współpracuje z cieniutkim, płaskim pędzelkiem. Pozwala na dużą precyzję i wygodę w trakcie malowania. Przy makijażu brwi pomadą, musicie pamiętać o tym, że jest to produkt mokry, więc pędzel sunie po skórze i każdy ruch zostawia ślad. W związku z tym uczulam Was, że z tym produktem pracuje się nieco inaczej niż z cieniem czy kredką! Poniżej znajdziecie instrukcję jak z mojej brwiowej katastrofy zrobić brew pierwsza klasa.

jak malować brwi pomadą krok po kroku

Jak używać pomady do brwi

  1. Dla uzyskania trwałego makijażu, włoski warto dobrze przypudrować i wyczesać nadmiar produktu z pomiędzy włosów. Na tak przygotowane brwi możemy spokojnie nakładać produkt, bez obawy o trwałość.
  2. Cienkim pędzelkiem i dosłownie odrobiną produktu narysujcie cieniutką linię przy dolnej granicy . Jeżeli Wam coś nie wyjdzie poprawcie kształt od razu. Jak pomada do brwi zaschnie, trudniej będzie ją poprawić.
  3. Pozostałością produktu uzupełnijcie brwi od dolnej kreski w górę tak, żeby tylna część brwi była bardziej podkreślona. Możecie dołożyć odrobinę pomady i uzupełnić braki. Brwi które są ciemniejsze w zewnętrznej części, a nieco jaśniejsze z przodu, są wciąż bardzo modne i tym kierujcie się podczas makijażu.
  4. Za pomocą czystej szczoteczki/spiralki wyczeszcie równomiernie nadmiar produktu w wewnętrznej części brwi i od góry. Końcówkę zostawcie w spokoju. To właśnie ona ma być najmocniejsza w całym makijażu brwi.
  5. Pamiętajcie o utrwaleniu żelem. Włoski będą przez cały dzień na swoim miejscu. Dodatkowo możecie kontrolować to, jak się będą układać w ciągu dnia. W zależności od żelu, włoski mogą zrobić się jaśniejsze lub ciemniejsze.
  6. Pomada do brwi jest mokra, więc jeżeli coś wam wyszło poza linię brwi wystarczy drobiną korektora wyczyścić granicę. Przyda się do tego cienki pędzelek.

Pomada do brwi: czy jest dla każdego?

Sposobów na to jak malować brwi pomadą jest mnóstwo. Nie zmienia to jednak faktu, że po wykonaniu kilku podejść każdy jest w stanie ten produkt opanować. Warto ćwiczyć rękę, eksperymentować i nie się nie bać. Pomada do brwi jest na tyle specyficzna, że trzeba jej się po prostu nauczyć. Można uzyskać ostry, mocny efekt (jak powyżej) albo naturalne podkreślenie brwi. Wszystko zależy od naszych preferencji. Pomadą możecie jedynie uzupełnić braki, dorysować pojedyncze włoski, delikatnie zaznaczyć brwi lub mocno je wyrysować. Możliwości są właściwie nieograniczone.
Pomada do brwi: tak czy nie? Używacie?