Depilacja laserowa wąsika

Depilacja laserowa wąsika chodziła mi po głowie już od bardzo dawno. Nie żebym miała problem z sarmackimi wąsami, ale doskonale wiecie jak to jest. Niechciane owłosienie na twarzy mają nie tylko mężczyźni, ale i kobiety. Nie narzekałam nigdy na nadmiar włosów na twarzy, ale wąsik (nawet jak był mało widoczny) zawsze mi przeszkadzał. Właśnie dlatego zdecydowałam się na najbardziej skuteczną metodę i dziś opowiem Wam jak wygląda depilacja laserowa wąsika. Czy to boli, jak się do niego przygotować i co najważniejsze, jak dbać o skórę po zabiegu. Jeżeli planujecie wizytę w salonie, warto wiedzieć czego się spodziewać i zapoznać się z najważniejszymi informacjami.

ZOBACZ: Co trzeba wiedzieć przed pierwszą wizytą na depilacji laserowej?

Jak wygląda laserowa depilacja wąsika

Depilacja laserowa wąsika – jak się przygotować?

Zacytuję najpierw samą siebie i pokrótce przypomnę Wam co to jest ta cała depilacja laserowa i na czym to w ogóle polega:

Depilacja laserowa polega na zniszczeniu macierzy włosa poprzez wiązkę laseru, która przenika przez skórę bez uszkodzenia naskórka. Kiedy promień lasera diodowego trafia w mieszek włosowy, podgrzewa go i wypala. Właśnie dlatego efekty zakończonej kuracji są długofalowe, ponieważ niszczą włoski u samej nasady. 

Dokładnie taki sam proces obywa się w przypadku depilacji laserowej wąsika. Podobnie jak przed zabiegiem na każdą inną część ciała, tutaj również zawsze jest przeprowadzona konsultacja i wywiad medyczny, aby mieć pewność, że będziemy odpowiednio przygotowane do depilacji. Należy pamiętać, aby pół roku wcześniej odstawić doustną kurację retinoidami, a minimum miesiąc wcześniej odstawić wszystkie suplementy, ziołowe herbaty, które mają wspomagać wzrost włosów (czyli np. takie które zawierają: dziurawiec, skrzyp, pokrzywę, nagietek, bratek, wit. A i C). W przypadku depilacji laserowej wąsika czy włosków na twarzy konieczne jest stosowanie filtrów ochronnych i dbanie o odpowiednie nawilżenie. Możemy zapomnieć o wizytach na solarium i długiej ekspozycji na słońce. Konsultantki polecają również zaprzestanie depilacji problematycznych miejsc za pomocą pęsety czy wosku albo pasty cukrowej. W dniu zabiegu raczej nie stosujemy kremów ani filtrów na twarzy.

Jak wygląda depilacja laserowa wąsika?

Po raz kolejny udałam się do szczecińskiego oddziału depilacja.pl, który znajduje się w salonie fryzjerskim Hall No. 1 (gdzie notabene będę ratować moje włosy!) przy Wyszyńskiego. Tam, nie po raz pierwszy spotkałam się z panią Pauliną, która jak zwykle była niesamowicie sympatyczna. Wytłumaczyła mi cały proces po raz kolejny, odpowiedziała na wszystkie moje pytania i błyskawicznie przeprowadziła zabieg. Przede wszystkim w dniu depilacji musimy… zgolić wąsa! Tak, tak w przypadku włosków na twarzy też musimy to zrobić. Kiedy ten dziwny i niecodzienny proces, mamy już za sobą, wystarczy kilka strzałów małą głowicą lasera (ET) diodowego Light Seer Duet i gotowe.

Ponieważ mamy tutaj mniejszą powierzchnię do depilacji i wymaga to większej precyzji robi się to mniejszą głowicą ET, która obejmuje mniejszą przestrzeń. Dzięki temu mamy pewność, że większość włosków zostanie potraktowana laserem. Nie będę ukrywać, że w miejscach gdzie włoski był najgrubsze (czyli prawie przy samych kącikach ust) ból był najbardziej intensywny, natomiast pod nosem było to nieprzyjemne uczucie przypominające ukłucia maleńkich igiełek. To nie jest jednak nic, czego nie dałoby się wytrzymać i trwa niesamowicie krótko. Samo użycie lasera nad górną wargą trwało jakieś 5 minut.

depilacja laserowa wąsika opinie

depilacja-laserowa-wasika-ile-razy

Pielęgnacja, ilość zabiegów, efekty

Powyżej wrzuciłam Wam mój wąs (a właściwie jego brak) dzień po zabiegu depilacji laserowej. Te czarne kropeczki to resztki wypalonych włosków, które tego samego dnia po prostu odpadły. To całkowicie normalne, na łydkach też miałam coś podobnego. Skóra po samym zabiegu była bardzo delikatnie zaróżowiona, ale spokojnie mogłam załatwiać sprawy na mieście bez obaw, że wyglądam dziwnie. Teraz wystarczy ją nawilżać i chronić przed słońcem za pomocą filtrów UV. Pielęgnacja skóry po zabiegu depilacji laserowej jest bardzo ważna. Należy ją odpowiednio nawilżać i chronić przed działaniem promieni słonecznych.

Zabiegi depilacji laserowej wąsika powinno się wykonywać co 4-6 tygodni i w między czasie nie wyrywać ich pęsetą, ani woskiem. Ewentualnie można je po prostu golić. Do uzyskania zadowalających efektów powinno się wykonać od 6 do 8 zabiegów. Wszystkie efekty są kontrolowane i konsultowane podczas każdej wizyty, a efekty w ogromnej mierze zależą od naszych włosków. Dzięki laserowi Light Sheer jesteśmy w stanie pozbyć się od 90-95% włosów. O przeciwwskazaniach i ewentualnych efektach ubocznych możecie poczytać w poprzednim wpisie dotyczącym depilacji laserowej.

Ja od zawsze chciałam zająć się tą partią twarzy i cieszę się, że po raz kolejny miałam okazję skorzystać z usług depilacja.pl. Nie mogę się doczekać efektów końcowych i na pewno Wam pokażę jak to wygląda już po wszystkim.

Planujecie poddać się depilacji laserowej wąsika?