czekoladowe-smokey
Czekoladowe smokey to makijaż, który mogłabym nosić codziennie. Takie oko to ostatnio mój ulubiony look, choć zazwyczaj kombinuję z różnymi kolorami. Uwielbiam to przydymienie, łatwość i szybkość wykonania, a w dodatku sprawdza się na każdą okazję. Obiecałam sobie, że na blogu będą pojawiać się makijaże minimum raz w miesiącu, ale oczywiście jak zwykle życie miało wobec mnie inne plany. Pomyślałam, że po takiej przerwie, fajnie jest przygotować dla Was makijaż, który będzie dla Was przydatny i będziecie mogły go wykorzystać na jakieś wieczorne wyjście. Lubicie w ogóle takie czekoladowe odcienie na oczach?
czekoladowe-smokey
czekoladowe-smokey

Czekoladowe smokey krok po kroku

Taki makijaż pasuje do większości typów urody. Zastosowane przeze mnie kolory, najlepiej będą podkreślać brązową i błękitną tęczówkę. Chociaż jak widzicie przy zielonej całość prezentuje się bardzo dobrze. Przygotowując ten make up sięgnęłam po mocne i ciemne kolory, bo stanowią świetną alternatywę na imprezę, albo wieczorne wyjście. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak go wykonać, instrukcję znajdziecie poniżej.
1. Jako bazę rozprowadzam czarną kredkę na zewnętrznej części dolnej i górnej powieki. Kredkę rozcieram małym syntetycznym pędzlem aby wzmocnić późniejszy efekt nałożonych cieni.
2. Cieniem Sidekick z Makeup Geek zaznaczam załamanie powieki puchatym pędzelkiem, rozcieram go aby uzyskać lekką mgiełkę. Kolor nakładam również na nałożoną wcześniej kredkę i całość delikatnie rozcieram.
3. Zewnętrzne załamanie oraz dolną powiekę przyciemniam cieniem Americano. Robię to dużym puchatym pędzlem i delikatnie wyciągam kolor ponad załamanie powieki w stronę brwi.
4. Na całą górną powiekę wklepuję palcem foliowy pigment Supernatural, aby ocieplić makijaż i dodać całości odrobinę błysku. Można też go wklepać płaskim mokrym pędzlem.
5. Całą dolną powiekę aż do wewnętrznego kącika zaznaczam pojedynczym cieniem NARS w kolorze Grenadines (tak wygląda kolor) i oczywiście całość blenduję, aby na dolnej powiece uzyskać płynną  mgiełkę.
6. Na dolną i górną linię wodną nakładam czarną kredkę i rozcieram ją na dolnej powiece czarnym cieniem Corrupt. Tym samym kolorem przyciemniam makijaż głównie w zewnętrznym „V”.
7. W wewnętrzny kącik nakładam kolejny pigment MUG Telepathic. Aby nic się nie osypało rozprowadzam go zmoczonym pędzlem pencil brush.
8. Tuszuję rzesy, przyklejam model Olivia sztucznych rzęs VSline i przed wykończeniem ostatecznie przyciemniam cały makijaż.
czekoladowe-smokey

Czekoladowe smokey uzupełniłam pomadką Nabla w odcieniu Closer. Policzki zaznaczyłam różem ➥ theBalm Frat Boy, bronzerem z palety ➥ Anastasia Beverly Hills i rozświetlaczem Makeup Geek w odcieniu Daybreak. Przy tak intensywnym oku, koloryt twarzy powinien być dobrze wyrównany, a policzki delikatnie zaznaczone.

Oczywiście nie musicie sięgać po dokładnie te same cienie co ja. Jeżeli macie w swoich zbiorach podobne kolory i uważacie, że się u Was sprawdzą – śmiało! Pokazałam Wam tutaj po prostu instrukcje jak w fajny sposób można te kolory ze sobą połączyć. Mam nadzieję, że moja propozycja czekoladowego smokey przypadła Wam do gustu!

Po jakie kolory najczęściej sięgacie w makijażu?