Jestem już w sieci 10 lat! Mój blog kosmetyczny agwerblog wciąż znajduje się w pierwszej 10 najlepszych blogów kosmetycznych w Polsce i to oczywiście dzięki Wam. Zapraszam Was na krótką przejażdżkę po blogowej historii Agwer.

blog kosmetyczny 2022

10 lat bloga agwerblog

Nie mam zielonego pojęcia kiedy to zleciało, ale w grudniu mój blog skończył 10 lat! Rozumiecie to?! 10! Niesamowite, jak ten czas leci. Jestem sobie niesamowicie wdzięczna, że 9 grudnia 2012 roku postanowiłam znów zacząć blogować. Jeżeli jesteście ze mną tutaj długo, na pewno wiecie, że kiedyś to było zupełnie inne miejsce. Kosmetyki pojawiły się mniej więcej rok później i totalnie się w nich zakochałam! Pielęgnacja włosów, twarzy, MAKIJAŻ i wszystko co z nim związane kompletnie mnie pochłonęło. Od lat powtarzam, że blog odmienił moje życia i szczerze? Nie żałuję niczego. Jestem dumna, że po 10 latach wciąż jestem w sieci aktywna!

Bloguję tak naprawdę prawie dwa razy tyle. Pierwszego bloga założyłam jeszcze w gimnazjum i mimo tego, że to był totalnie prywatny blog, to uwielbiałam go pisać! Prowadziłam kilka różnych blogów, nawet kiedyś tworzyłam szablony na platformy blog.pl czy blogspot lub myblog. Byłam totalnie wkręcona, aż w końcu po prostu przestałam. Agwerblog (choć wtedy pod inną nazwą) założyłam z potrzeby zmiany w życiu i zrobienia czegoś nowego. To była jedna z najlepszych decyzji w moim życiu, bo totalnie odwróciła je do góry nogami. Założyłam firmę, zaczęłam malować, tworzyć content i dzięki temu jestem tu, gdzie jestem.

Więcej o początkach opowiadałam w zeszłym roku: 9 lat bloga, więc zapraszam jeżeli jesteście ciekawe jak to się zaczęło.

Czy blogi umierają?

Kiedyś blogowanie wyglądało zupełnie inaczej niż teraz. Spora część blogosfery przeniosła się na takie platformy jak YouTube, Instagram czy TikToka, który kompletnie opanował świat social mediów. Wcale mnie to nie dziwi, bo wideo jest po prostu łatwiejsze w przyswajaniu niż czytanie. Jednak dla mnie pisanie bloga, dzielenie się przemyśleniami, poradami, poleceniami, recenzjami ma swój niesamowity urok.

Kiedyś blogosfera była po prostu inna. Blogów było więcej, blogerki były mniej doświadczone, bardziej zgrane, tworzyły wspaniałą społeczność, która wzajemnie się wspierała. Pamiętam kilka naprawdę genialnych akcji, które organizowałyśmy z dziewczynami i powiem Wam szczerze, że czasami za tym tęsknię. Chciałabym cofnąć się parę lat wstecz i jeszcze raz doświadczyć tej internetowej magii. Czy to, że teraz jest inaczej oznacza, że „blogi umierają? Już od kilku lat słyszę ten tekst, ale się z tym nie zgadzam zresztą widać, że ta społeczność dalej rośnie. Jeżeli wkładasz w to swoje serce, dajesz z siebie wszystko i pragniesz się rozwijać – blog daje ogrom możliwości! Wspaniale łączy się, uzupełnia content video.

Ja nie mam zamiaru znikać i wciąż tworzyć to miejsce!

blog kosmetyczny 2022

Blog kosmetyczny aGwerblog w 2023 roku

Co dalej? Jak będzie wyglądała ta strona w przyszłym roku? Nie wiem. Chcę wciąż tu być, wciąż tworzyć, pisać, dzielić się z Wami moim życiem. Mam wiele planów, pomysłów i przede wszystkim determinacji, żeby 2023 rok był dobry. Ostatnie 2 lata dały popalić nam wszystkim i nie chcę pozwolić, aby kolejny rok znów był trudny, dziwny i pokręcony. Chcę rozwinąć tę stronę, moje social media i umiejętności, które pozwolą mi to osiągnąć.

Czego możecie się spodziewać w kolejnym roku? Mnóstwa recenzji, rankingów, makijaży, inspiracji, porad i wskazówek. Mam ogromną motywację, żeby zrobić coś EKSTRA i postanowiłam, że zrobię to właśnie w 2023 roku. Mam nadzieję, że będziecie mi w tym towarzyszyć.

Dziękuję, że tu jesteście, że wciąż mnie czytacie, komentujecie, piszecie wiadomości i po prostu doceniacie to, co robię dla Was już od tylu lat! DZIĘKUJĘ i liczę na kolejne wspólne 10 lat!