Metamorfoza, jak nie metamorfoza ponieważ gapy nie zrobiłyśmy zdjęcia przed, ale mam nadzieję, że mi to wybaczycie! Dziś chciałabym Wam dzisiaj pochwalić się moją piękną mamą, której jakiś czas temu wykonałam niezbyt ciężki wieczorowy makijaż, w którym starałam się ją nieco odmłodzić, dodać odrobinę seksapilu i kobiecości (której absolutnie jej nie brakuje). Postawiłyśmy na klasyczną szarość z brązem i odrobiną stonowanego koloru na ustach. Efekt moich pędzli możecie zobaczyć w dzisiejszej notce! Zapraszam!

Makijaż kobiety dojrzałej

Makijaż kobiety dojrzałej

          Makijaż Lady, czyli kobiety dojrzałej jest wyjątkowo trudnym makijażem. Konieczne jest delikatne rozświetlenie cery, podniesienie oka i podkreślenie ust. Ponieważ to właśnie usta są największym atutem kobiety dojrzałej, więc dobrze jest nie bać się koloru! Musimy uważać na zagłębienia skóry, aby raczej je schować, nie uwydatnić. W tym właśnie tkwi cała sztuka dobrze wykonanego makijażu Lady. Ma nadzieję, że udało mi się to osiągnąć.
          Oko pomalowałam głównie brązem z paletki Nude Tude, szarość z Inglota, a główny cie na powiece to jasny beż, wręcz prawie cielisty od Stage Line. W naszym makijażu wybrałyśmy stonowany lekko ciemniejszy odcień ust niż czerwień wargowa mojej mamy i dodałyśmy odrobinkę blasku aby usta delikatnie powiększyć. Moja mama z natury ma bardzo jasne, rzadkie brwi więc nie chciałam ich znacznie przyciemniać aby nie czuła się źle nadałam i kształt i delikatny kolor, aby wyglądały naturalnie i nie gryzły się z mocniejszym okiem.
Makijaż kobiety dojrzałej
          Mama świetnie się czuła w makijażu i wyszła zadowolona, choć zazwyczaj takiego mocnego oka nie nosi. Jednakże na wieczór bez problemu zdecydowałaby się na coś takiego (a jakżeby inaczej!). Ja myślę, że makijaż wyszedł nieźle. Twarz mamy była rozświetlona, ale nie nachalnie, więc efekt został osiągnięty. Usta były mocniej podkreślone niż zazwyczaj, ale nie odciągały uwagi od oczu, przez co twarz nabrała barw, ale to makijaż oka przykuwał uwagę. Wersję bez okularów mogliście zobaczyć powyżej, zaś pod spodem macie wersję mojej mamy w okularach.

Makijaż kobiety dojrzałej

          Przyznam szczerze, że długo się zastanawiałam czy pokazać Wam ten makijaż, ponieważ uważam że tego typu make-up, dla kobiet dojrzałych jest naprawdę trudny i wymaga wiele wprawy, ćwiczeń i cierpliwości aby osiągnąć zamieszony efekt. Doszłam do wniosku, że efekt mnie zadowala, a zdjęcia całkiem nieźle odzwierciedlają to co osiągnęłyśmy. A Wam jak podoba Wam się efekt makijażu na mojej mamie?