Idealny nudziak na każdą okazję? Zawsze pięknie dopasowany do makijażu? Nic dziwnego, że pomadka MAC Vevlet Teddy zyskała miano kultowej, bo jest nudziakiem prawie doskonałym. Zobaczcie, jak wygląda ten słynny kolor!

mac velvet tedy blog

MAC Velvet Teddy

Nie wiem właściwie dlaczego, ale kosmetyki MAC poszły u mnie w pewnym momencie w odstawkę. Postanowiłam jednak ostatnio uzupełnić zapasy i do mojej kolekcji znów dołączyła słynna Velvet Teddy. Zakochałam się w niej 7 lat temu i do dziś uważam, że to jedna z piękniejszych pomadek nude, jakie widziałam.

Pomadka MAC Velvet Teddy należy do klasycznej linii pomadek MAC i ma wykończenie matowe. Zamknięta jest w typowym, prostym i eleganckim, charakterystycznym dla marki opakowaniu. Muszę przyznać, że tęskniłam za tą prostotą. Aktualna cena za szminkę to 110 zł, jest również dostępna w wersji mini (cena: 70 zł).

ZOBACZ: MAC Whirl – ulubiona pomadka Kylie Jenner

mac vevlet teddy pomadka
mac velvet teddy swatch

Velvet Teddy – pomadka na każdą okazję

Od początku bardzo pasowała mi formuła matowych pomadek MAC. W przypadku Velvet Teddy konsystencja jest bardzo kremowa, aplikuje się bez większego problemu i swobodnie sunie po ustach. Pomadka ma bardzo dobrą pigmentację, nie wymaga stopniowania do uzyskania pełnego krycia. Ze względu na matową formułę nie rozlewa się poza kontur ust i całkiem nieźle się trzyma. Oczywiście nie przetrwa domowego rosołu czy pizzy, ale zjada się bardzo estetycznie, nie zbiera się w załamaniach.

Odcień Velvet Teddy to przepiękny, nienachalny kolor. W opakowaniu wygląda zupełnie inaczej niż na ustach. To średniociemny beż w chłodniejszej tonacji. Nie jest jednak zbyt chłodny, żeby wyglądał trupio, ani zbyt ciepły, żeby wyżółcał zęby. Jest naprawdę twarzowy i sprawdzi się na każdą okazję!

Pomadka Velvet Teddy ma matową formułę, więc może wysuszać usta. Nie zauważyłam nasilonego wysuszenia przy częstym stosowaniu, ale nie zmienia to faktu, że warto pamiętać o balsamie, czy masce do ust (np. tej z Corsx), żeby zadbać o ich nawilżenie,

ZOBACZ: Zamienniki pędzla MAC 217 | 7 tańszych propozycji

recenzja velvet teddy

Bez dwóch zdań polecam zwrócić uwagę na tę szminkę. Szczególnie, jeżeli poszukujecie twarzowego nudziaka na co dzień!

Jak podoba Wam się ten kolor? Macie swoje ulubione kolory z MAC?