paleta-pomadek
Decyzję o przetopieniu pomadek do palety magnetycznej, podjęłam po powrocie do domu po kolejnej bardzo intensywnej sobocie. Ciężar mojej torby z Zoevy i krzesła, mocno mnie tego dnia przytłoczył i postanowiłam, że coś muszę z tym zrobić. Musiałam zmniejszyć wagę zabieranych kosmetyków i zaczęłam te zmiany od szminek. W ramach ostatniego dnia akcji #loveyourlipsweek, chciałam Wam dziś pokazać i wytłumaczyć krok po kroku jak przetopić pomadki?
paleta-pomadek

CO BĘDZIE POTRZEBNE DO PRZETOPIENIA?

– łyżeczka
– podgrzewacz
– paleta do której przelejecie pomadki
– mały nożyk
– czas i miejsce

Żeby zabrać się do przygotowania palety pomadek DIY, musicie przede wszystkim zorganizować sobie trochę czasu, trochę miejsca i kilka niezbędnych produktów. Pamiętajcie, aby zabezpieczyć miejsce, w którym będziecie to robić, żeby uniknąć ewentualnych zabrudzeń. Wystarczy jakaś podkładka, ręczniki papierowe, cokolwiek uznacie za stosowne. Niezbędna będzie paleta, do której przelejecie swoje pomadki. W moim przypadku była to paleta magnetyczna oraz wkład firmy MAC. Był to zakup dość nieprzemyślany, bo na aliexpress lub allegro na pewno można znaleźć podobne palety, w znacznie niższej cenie. Nie musi to być paleta magnetyczna, może to być plastikowy pojemnik z dużą ilością małych przegródek (np. na koraliki), stara paleta po farbkach plakatowych, cokolwiek w co możecie przelać kilka pomadek i wygodnie zamknąć, żeby w przyszłości zabrać ze sobą.
paleta-pomadek

JAK PRZETOPIĆ POMADKI?

1. Weźcie ulubioną pomadkę i odetnijcie za pomocą nożyka lub szpatułki niewielką ilość. Ważne aby kawałki pomadki (jeżeli będzie więcej niż jeden) były równe, żeby czas topienia był taki sam.
2. Tak naprawdę ilość pomadki, zależy od pojemnika, do którego będziecie je przelewać. W moim przypadku ilość z powyższego zdjęcia, po roztopieniu zajęła całą łyżeczkę, która z kolei wypełniła jedną przegródkę.
3. Teraz wystarczy umieścić ją nad płomieniem podgrzewacza i trzymać aż do roztopienia pomadki. Nie możecie jednak spuścić jej z oczu, żeby pomadka nie zaczęła się gotować, nie spłynęła do podgrzewacza itd.
paleta-pomadek
4. Trzymamy łyżeczkę nad płomieniem tak długo, aż cała pomadka stanie się płynna. Nie trzymajcie jej całkowicie w płomieniu, ale kilka centymetrów nad nim.
5. Kiedy będzie już całkowicie płynna możecie przelać ją do pojemniczka. Radzę oprzeć łokieć na miejscu w którym to robicie, aby ręka była stabilna i zrobić to zdecydowanym ruchem, ale niezbyt szybko żeby nie jej nie rozlać.
6. Większość pomadek nie zastyga natychmiastowo i można ich powierzchnię wyrównać lub dolać resztkę pomadki, która nie spłynęła. Polecam jednak robić to szybko, żeby nie powstawały nieestetyczne kształty.
paleta-pomadek
Paleta pomadek gotowa! Moja mieści aż 24 kolory i w tej chwili już całkowicie jest wypełniona. Wybrałam odcienie, po które sięgam najczęściej i pomadki, które najlepiej sprawdzają mi się w pracy. Jeżeli zależy Wam na tym, aby wszystkie swoje szminki zmieścić w jednym miejscu, aby móc porównać kolory, czy po prostu chcecie aby zajmowały mniej miejsca, polecam! Przetapianie pomadek nie jest tak trudne jak się wydaje, ale trzeba znaleźć na to dłuższą chwilę.
To już niestety ostatni dzień naszej pomadkowej akcji #loveyourlipsweek! Mam nadzieję, że podobnie jak my i Wy świetnie się bawiłyście. Koniecznie zajrzyjcie na blogi dziewczyn i do wszystkich postów z tej serii!

Ala www.kotmaale.pl
Justyna www.okiemjustyny.blogspot.com
Klaudyna www.ekstrawagancko.blogspot.com
Paulina www.paulinablog.pl
Justyna www.hushaaabye.pl
Olga www.apieceofally.pl
Patrycja www.tbof.pl

Przy okazji ostatniego tekstu, chciałam Wam wszystkim ogromnie podziękować, za udział w akcji #loveyourlipsweek! Jesteśmy z Alą zachwycone, że tak chętnie wzięłyście w niej udział i mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś coś wspólnie stworzymy! W końcu w blogosferze siła 🙂


PS. Za pomoc w przygotowaniu zdjęć dziękuję oczywiście Ali :*