jak malowac brwi

Wstyd się przyznać, ale kiedyś kompletnie nie przejmowałam się makijażem brwi. Był to element, który pomijałam i który w ogóle mnie nie interesował. Aktualnie, to właśnie brwi zajmują mi najwięcej czasu i to właśnie one, że makijaż nabiera charakteru. Dziś dowiecie się jak malować brwi, aby wyglądały dobrze, estetycznie i pasowały do Waszej twarzy. Mam nadzieję, że moje wskazówki dotyczące makijażu brwi będą dla Was przydatne i od teraz każda z Was będzie o nich pamiętać!

Jak malować brwi pomadą?

Jak malować brwi ombre?

Jak malować brwi?

Zanim przejdę do szczegółowej instrukcji, chciałabym wspomnieć o tym, dlaczego brwi są istotnym elementem makijażu. Zarówno za dnia jak i wieczorem, warto pamiętać o tym elemencie makijażu, ponieważ naprawdę wiele zmienia w naszej twarzy. Mogą nadać nam łagodnego wyrazu twarzy, złego albo co gorsza – zdziwionego. Wszystko zależy od tego, jak będziemy malować brwi i jaki efekt osiągniemy. Kształt brwi, kolor, odcień i intensywność powinnyśmy dobierać do swojej urody i koloru włosów. Brwi są przede wszystkim ramą dla oka. Moim zdaniem są niesamowicie ważnym składnikiem makijażu nie tylko oka, ale i całej twarzy. Dodają charakteru, uzupełniają całość – bez nich twarz wygląda po prostu dziwnie.

Jak powinien wyglądać makijaż brwi?

Często pytacie jak malować brwi, a przecież każda twarz jest inna, każda z nas ma inny kształt oka. Brwi musimy dobrać po prostu do naszej twarzy. Jeżeli wciąż macie z tym problem, a chcecie żeby wyglądały dobrze każdego dnia, upewnijcie się, że:

 • brwi nie są zbyt cienkie, ani zbyt grube – staraj się, aby były proporcjonalne do Twojej twarzy i oczu, oraz żeby końcówka (część zewnętrzna) zwężała się ku dołowi
 • dobierasz odpowiedni odcień – najlepiej żeby nie był zbyt ciemny (w 95% odpada czerń), odcień ton, dwa jaśniejszy niż twoje włoski, będzie w sam raz (lub ciemniejszy jeżeli jesteś blondynką)
 • nie są zbyt okrągłe, ani zbyt proste – nie chcesz uzyskać dziwnych, prostych kresek, lub okrągłych brwi odrysowanych od szklanki
 • podążasz za naturalnym kształtem brwi – w większości przypadków, naturalne ułożenie brwi, najlepiej pasuje do Twojego oka i twarzy, dobrze jeżeli brwi delikatnie się unoszą do zewnętrznej części i nie opadają na zewnątrz pod zbyt ostrym kątem
 • wyczesujesz nadmiar produktu – nie chcesz aby Twoje brwi były zbyt intensywne w porównaniu do makijażu oka, jak i kolory włosów, więc niezależnie od produktu jakim je wypełniasz, dobrze jest wyczesać jego nadmiar
 • brwi to siostry, ale nie bliźniaczki – nie muszą być idealnie takie same! To wygląda wręcz karykaturalnie, więc nie martw się, jeżeli będą wyglądać nieco inaczej, zachowaj jednak bardzo zbliżony kształt
jak malowac brwi na co dzien

Jak malować brwi krok po kroku

 1. Przeczesz brwi do góry, aby uzyskać czystą, dolną linie włosów.
 2. Przypudruj brwi, aby skóra pod nimi była matowa.
 3. Wyczesz nadmiar pudru z włosków.
 4. Pędzelkiem do brwi namaluj kreseczkę wzdłuż dolnej linii włosków, starając się podkreślać ich naturalny kształt. Zaznacz końcówkę brwi (ogonek) od górnej zewnętrznej części, łącząc ją z dolną, wcześniej narysowaną linią.
 5. Wypełnij brwi, pamiętając o popularnej aktualnej zasadzie: ciemniej z zewnątrz, jaśniej w wewnętrznej części. Czyli aktualnie modny „gradient” (w moim przypadku jest to praktycznie niemożliwe, ze względu na bardzo gęste brwi w wewnętrznej części – przy nosie, aczkolwiek już działam w tym temacie).
 6. Wyczyść korektorem przestrzeń pod brwią i obok zewnętrznej części „ogonka”.
 7. Ułóż włoski za pomocą żelu do stylizacji brwi.
 8. Twoje brwi są gotowe!

 

jak malowac brwi tutorial
Taki jest mój sposób na codzienny makijaż brwi, maluję je tak od dawna i muszę powiedzieć, że wyglądają zdecydowanie lepiej. Przedstawione powyżej kroki, stosuję zarówno jeżeli maluję je za pomocą cieni, kredki czy pomady albo farbki. Chodzi głównie o to, aby już na samym początku nadać im odpowiedni, naturalny kształt i starać się go utrzymać. Mam nadzieję, że teraz będziecie już wiedziały jak malować brwi nie tylko od święta, ale i na co dzień. To niezwykle istotny element makijażu i naprawdę warto o nim pamiętać.
To nie koniec świata, że początkowo brwi nie będą wyglądać idealnie. Wszystko wymaga wprawy, ja sama czasem mam bad eyebraws day i żadnym sposobem nie mogę uzyskać takich brwi, jakie bym chciała. Jak ja to mówię: praktyka czyni mistrza, wystarczy odrobina cierpliwości i oczywiście ćwiczeń! Mam nadzieję, że kilka moich rad i wskazówek sprawi, że teraz Wasz makijaż brwi będzie łatwy, szybki i przyjemny!
Jak Wy malujecie brwi? Macie swój sposób?

Jeżeli post Ci się spodobał, udostępnij!