Dlaczego fajnie być blogerem          Jeszcze trzynaście lat temu nie istniała sprecyzowana definicja słowa blog. Chociaż jakby nie patrzeć, już w okolicach 1997 roku zaczęły pojawiać się zalążki tego, co dziś nazywamy blogami. Jednakże osoby prowadzące swoje strony wtedy, nie miały pojęcia w jakim kierunku to wszystko pójdzie, a i blogi wyglądały zupełnie inaczej. Kto by przypuszczał, że blogowanie opanuje cały świat? Obstawiam, że nikt, a przecież właśnie tak się stało. Teraz co druga osoba zajmuje się blogowaniem, jedni z lepszym, drudzy z gorszym skutkiem. Po tym krótkim wstępie, chciałabym dziś opowiedzieć Ci dlaczego fajnie być blogerem?

          Nie wiem ile razy to jeszcze powiem – pewnie dużo – ale w moim życiu założenie bloga zmieniło bardzo dużo. Nie dość, że ja ogromnie się rozwinęłam, nie tylko pod względem blogowania, chociaż jakość samego bloga również znacznie wzrosła, to znalazłam pasję, nabrałam pewności siebie, odkryłam w sobie zapasy energii, której nie miałam wcześniej. Ale dziś nie o mojej historii,  dziś chcę żebyście się dowiedzieli DLACZEGO TAK FAJNIE BYĆ BLOGEREM!

          Niekończąca się opowieść…

Właśnie takie jest prowadzenie bloga. Ciągle chcesz więcej i więcej, dążysz do doskonalenia bloga, pojawiających się na nim tekstów i co ważniejsze, chcesz być jak najlepszą wersją siebie. Nie tylko w życiu, ale i na blogu. Stawiasz sobie kolejne cele, które chcesz osiągnąć, a blog to miejsce, które to umożliwia i pozwala na więcej! Marzenia nigdy się nie kończą, a ich realizacja sprawia fantastyczną frajdę.

          Cześć! Miło mi Cię poznać!

Blogowanie wiąże się ze spotkaniami, wyjazdami i interakcją z innymi blogerami. Jest to jedna z najwspanialszych rzeczy, jeżeli chodzi o prowadzenie bloga. Daje ogromną szansę na poznawanie ludzi, którzy interesują się tym samym co Ty, czy to nie wspaniałe? Ciągła interakcja zarówno z czytelnikami, jak i twórcami podobnych stron owocuje czasem w znajomości na całe życie.


          Hej, hej przygodo!

Tak, bycie blogerem to wyzwanie i za razem cudowna przygoda. Im dłużej w tym siedzisz, więcej się tym zajmujesz, tym pojawia się więcej celów do zrealizowania. Dzięki temu pojawiają się nowe możliwości, które prowadzą chociażby do wyjazdów, projektów, których wcześniej byśmy nie zrealizowali. Bycie blogerem to przygoda, której życzę każdemu z Was bo nie da się jej przeżyć inaczej, blogowanie otwiera wcześniej zamknięte drzwi, przez które warto przejść.

Dlaczego fajnie być blogerem

          Gorzki smak cierpliwości.

Prowadzenie bloga wymaga ogromnej dawki cierpliwości. Aby zobaczyć jakieś efekty, pozytywny feedback trzeba się w nią uzbroić. Nic nie przychodzi od razu, a blogowanie to długofalowy proces, który po pewnym czasie daje naprawdę ogromną satysfakcję. W związku z tym blogowanie uczy cierpliwości, co w moim przypadku dało efekty również w życiu prywatnym. Do niektórych rzeczy trzeba dojść małymi kroczkami, gdzie cierpliwość jest kluczowym środkiem do celu.

          Nauka to potęgi klucz.

Blog nie wiąże się jedynie z pisaniem tekstów, co jest chyba oczywiste. Poznajemy zasady działania szablonów, kodu html, prowadzenia fanpage, uczymy się zasad działania agencji reklamowych, pisania poprawnych tekstów, przeprowadzania kampanii i wiele, wiele więcej. Blog sprawia, że możemy nauczyć się wielu rzeczy, których nie znaliśmy wcześniej. Dla mnie to kolejny powód dla którego naprawdę fajnie jest być blogerem!

          Archiwum zawsze pod ręką.

Nie ważne o czym prowadzisz bloga, jaki poruszasz temat. Blog to małe archiwum, które tworzysz samodzielnie i które zawsze możesz mieć pod ręką. Dzięki temu stale możesz śledzić swój rozwój, postępy jakie zrobiłaś od pierwszego tekstu i wyłapywać momenty, które w Twoim życiu miały jakieś znaczenie poprzez napisane wtedy teksty. Kto nie chciałby tak spersonalizowanego banku wspomnień?

Dlaczego fajnie być blogerem

          Pasja się rozwija!

Jakie miejsce, stworzone przez Ciebie pozwoli Ci na rozwój swojej pasji praktycznie za darmo. Założenie bloga nic Cię nie kosztuje, pisanie tekstów również, a to są elementy, które składają się na Twój rozwój, a pisać możesz o swojej pasji! Bycie blogerem pozwala na pisanie o tym, czym się zajmujesz, co kochasz, a to w efekcie prowadzi do niesamowitych możliwości rozwoju. 

          Hajs się musi zgadzać.

Bo będąc blogerem można zarobić. W Polsce nie jest to jeszcze jeden z wiodących zawodów, ale mam nadzieję, że już niebawem nie jedna z nas będzie mogła powiedzieć, że utrzymuje się z blogowania. Sama chciałabym użyć kiedyś takiego zdania. Nie zmienia to faktu, że blogosfera zmierza w tym kierunku i nie jednej z nas udało się już na tym coś zarobić.

          Szerszy horyzont.

Przede wszystkim bycie blogerem poszerza horyzonty, zaczynasz się interesować i uczyć nowych rzeczy. Twój umysł pracuje na najwyższych obrotach i interesuje Cię coraz więcej! Przez co dostrzegasz nowe perspektywy i możliwości, a to właśnie w byciu blogerem jest najfajniejsze!
          Nie ma wątpliwości co do tego, że bycie blogerem i prowadzenie bloga zmienia życie. Niektórym bardziej, innym mniej. Jestem jednak przekonana, że nie jeden bloger jest w stanie przyznać mi rację, że założenie bloga to jedna z najlepszych rzeczy jakie w życiu zrobili!

A Ty? Uważasz, że fajnie jest być blogerem?