czarne-smokey

Czarne smokey, to jeden z najbardziej klasycznych makijaży wieczorowych. Sporo z Was prosiło mnie, abym przygotowała taki makijaż krok po kroku. Czarne smokey wymaga sporo cierpliwości i na pewno praktyki, aby efekt był zadowalający. Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc w stworzeniu idealnego smokey. Czarna kredka, dobrze napigmentowany cień i ulubiony, intensywny pigment, dają niesamowity efekt, jeżeli tylko wiecie jak ich używać. Stosując wskazówki, które znajdziecie w dzisiejszym poście, na pewno z łatwością sobie z tym poradzicie.
blog-kosmetyczny

Uniwersalny makijaż ślubny krok po kroku
5 rzeczy, których nie wiesz o makijażu
Makijaż lat 50. w wersji współczesnej


O czym należy pamiętać przy czarnym smokey?
Przede wszystkim radzę zmienić kolejność. Przy tak mocnym, intensywnym i ciemnym makijażu oczu, powinnyście najpierw zrobić makijaż oka, a później twarzy. Osypanie cieni i drobinki pod oczami są w tym przypadku gwarantowane. Są na to też inne metody, ale najprostszym sposobem jest po prostu zmiana kolejności makijażu.
Drugim krokiem jest idealne wyrównanie cieni pod oczami. Niedostatecznie zakryte, będą zwracać na siebie uwagę. Czarne smokey mocno podkreśla każdą niedoskonałość. Poza zakryciem cieni, powinnyście pamiętać o zatuszowaniu wszelkich niedoskonałości i wyrównać koloryt cery. Czarne smokey wymaga idealnie wyrównanej cery.

Niezbędny jest cień transferowy. Chodzi tutaj o kolor, którym będziecie blendować czerń, do uzyskania płynnego rozdymienia. Może to  być jasny fiolet, brzoskwinia, średni brąz. Odcień, który najbardziej Wam w danej chwili odpowiada. W kwestii ust najlepiej sprawdza się maksymalnie nudziakowa pomadka. Taka wersja doskonale komponuje się z ciemnym, ciężkim okiem.
blog-kosmetyczny
Czarne smokey krok po kroku:
1. Na całej powiece rozprowadzam bazę, cielisty cień w kremie lub korektor wyrównujący koloryt powieki. Całość obficie przypudrowuję, aby później nie mieć problemów z blendowaniem. Przy czarnym smokey, radzę robić to bardzo dokładnie.
2. Na całą powiekę ruchomą nakładam zastygającą czarną kredkę, którą delikatnie rozcieram palcem aby uzyskać lekki efekt rozmycia. Chodzi o to, aby uniknąć ostrych, kanciastych krawędzi, które mogą zepsuć efekt, jaki chcemy uzyskać.
3. Niedużym puchatym pędzlem rozcieram granicę kredki ulubionym cieniem transferowym tak długo, żeby uzyskać płynne blendowanie. Na ten proces poświęcam najwięcej czasu, bo właśnie ten element rozcierania definiuje efekt końcowy.
4. Płaskim języczkowym pędzlem, wklepuję czarny cień w całą powiekę ruchomą. Granicami pędzla rozcieram go tak, aby płynnie przechodził we wcześniej nałożony cień transferowy. Dokładam go tak długo, aż będę zadowolona.
5. W wewnętrzny kącik wklepuję jasny, rozświetlający cień, który ma dodać makijażowi odrobiny blasku i lekkości. Często używam do tego pędzelka pencil brush. Ważne, aby ten kolor był zdecydowanie jaśniejszy niż cała reszta.
6. Na dolnej powiece i linii wodnej, rozprowadzam czarną kredkę, która podobnie jak poprzednio, będzie stanowić bazę pod czarny cień. Tę kredkę również delikatnie rozcieram palcem by uniknąć ostrych granic.
7. Rozcieram czarny cień na wcześniej nałożonej kredce. Dodaję jednocześnie odrobinę transferu żeby uzyskać płynną chmurkę również na dolnej powiece. Wszystko rozcieram tak długo, aby wszystko było płynne i rozmyte.
8. Tuszuję i doklejam sztuczne rzęsy, aby uzyskać głęboki i jeszcze bardziej wyrazisty efekt.
blog-kosmetyczny
Przy makijażu smokey najbardziej istotną kwestią jest blendowanie, blendowanie i jeszcze raz blendowanie. Instrukcja może jest krótka, ale uwierzcie mi, że sam makijaż zajmuje nieco czasu. To właśnie odpowiednie roztarcie jest podstawą doskonałego makijażu smokey. Nie ważne czy w brązowe, czarne czy granatowe. Musicie uzbroić się w cierpliwość, ale wykonanie kilku makijaży powinny pomóc Wam nabrać wprawy. Koniecznie dajcie znać czy spróbujecie wykorzystać moją instrukcje.
Lubicie takie ciemne makijaże?