chiodo-pro-blue-sky
Od lat jestem fanką niebieskich paznokci i niezmiennie za nimi szaleję. Choć ostatnimi czasy chyba dorosłam, bo częściej sięgam po lakiery nude (o czym już chyba wspominałam 700 razy). Przepiękny błękit Blue Sky marki ChiodoPRO, całkowicie skradł moje serce już od pierwszego użycia. To taki odcień błękitu, który pasuje do bardzo jasnej, ale i ciemnej karnacji, do wielu stylizacji i swoją subtelnością oczaruje każdą z Was. Idealna propozycja na lato, ale coś czuję, że zimą też będzie wyglądać bardzo dobrze. Dziś pokażę Wam bardzo prostą, ale efektowną stylizację w połączeniu z lakierem Light Purple.

➥ Nudziak na co dzień
➥ Idealna mięta na paznokciach

chiodo-pro-blue-sky
chiodo-pro-blue-sky

Chiodo PRO, Blue Sky

To pastelowy, rozbielony kobalt, który w bajeczny sposób podkreśla opalone dłonie i jednocześnie wygląda bardzo subtelnie. W rzeczywistości kolor jest nieco bardziej intensywny, ale na paznokciach wciąż wygląda lekko i dziewczęco. Pełne krycie osiąga przy dwóch cieniutkich warstwach, lakier jest stosunkowo gęsty, ale dobrze się rozprowadza. Nie zauważyłam żeby smużył lub rozlewał się przy skórkach, utwardza się w lampie LED w ciągu 30s. Po skończonym malowaniu możemy się cieszyć pięknym kolorem o wysokim połysku.

Chiodo PRO Light Purple

Kolejny pastelowy odcień, ale tym razem fiolet, który wpada lekko w róż. Moim zdaniem przepięknie komponuje się z lakierem Blue Sky, bo razem tworzą bardzo dziewczęcą, lekką kompozycję. Podobnie jak w przypadku poprzedniego lakieru i ten kolor ma mocną pigmentację, kryje po dwóch warstwach, dobrze się rozprowadza i nie smuży. Ten kolor jest o tyle ciekawy, że w zależności od światła bardziej wpada w róż, a czasem bardziej w fiolet.

W moim manicure połączyłam oba kolory lekkim i abstrakcyjnym wzorkiem na dwóch paznokciach. Chodziło mi o to, aby uzyskać efekt akwareli i z większym lub mniejszym powodzeniem mi to wyszło. Na nieutwardzonym jeszcze lakierze Blue Sky, malowałam cienkim pędzelkiem smugi za pomocą koloru Light Purple. Całość za pomocą tego samego narzędzia bardzo niedbale mieszałam, przeciągałam, aby uzyskać kontrolowany chaos przypominający akwarele. Dzięki temu manicure mimo swojej prostoty i subtelności, robił wrażenie.

chiodo-pro-blue-sky
Cały manicure trzymał się na moich paznokciach równe trzy tygodnie. Ponieważ zaczął drażnić mnie odrost, zafundowałam sobie nowy mani. Lakiery Chiodo PRO bardzo dobrze trzymają się płytki, nie pękają i nie zauważyłam żadnych odprysków. Oczywiście zdjęcie lakieru wymaga spiłowanie nałożonego wcześniej topu, ale poza tym kolory schodzą bez większych oporów. Wszystkie lakiery marki Chiodo dostaniecie na stronie producenta www.chiodo.pl, a ja do końca tygodnia mam dla Was konkurs z kolekcją zaprojektowaną przez Edytę Górniak. Po więcej szczegółów zajrzyjcie na Facebooka:Czy Wy też latem lubicie sięgać po pastelowe kolory na paznokciach?