baza-wygladzajaca-makeup-forever
Nie łatwo jest radzić sobie z rozszerzonymi porami. Poza stosowaniem baz wygładzających pod makijaż, powinnyście pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Dzisiaj jednak pozostaniemy w tematyce makijażu i pokażę Wam jedną z lepszych propozycji dostępnych na rynku. Z dzisiejszego tekstu dowiecie się jak stosować bazę wygładzającą z Make Up For Ever, aby osiągnąć najlepszy efekt. Jej odpowiednia aplikacja daje niesamowity efekt wygładzenia wręcz Photoshopa, dzięki czemu pory są właściwie niewidoczne, a makijaż wygląda nieskazitelnie.


BAZA WYGŁADZAJĄCA MAKE UP FOR EVER, Step 1

Seria STEP 1, to zestaw baz korygujących, które stosujemy pod podkład. Wszystkie zamknięte są, w klasycznej dla marki, prostej, niewielkiej tubie. Kolor opakowania zależy od rodzaju bazy. W Sephorze dostępne są dwie pojemności: 15ml (73zł) oraz 30ml (169zł). Bohaterka dzisiejszego postu, to baza przeznaczona do cery okraszonej drobnymi zmarszczkami mimicznymi, delikatnymi załamaniami skóry i rozszerzonymi porami. Ma delikatny kolor, ale nie wpływa to na koloryt cery. 

Po nałożeniu, skóra jest bardzo gładka i, co pewnie się niektórym spodoba, matowa. Nałożona w odpowiedni sposób, bardzo dobrze niweluje widoczność porów. Poza tym, że skóra wygląda po niej nieskazitelnie, to podkład trzyma się zdecydowanie dłużej. Stosowałam ją z kilkoma podkładami i współpracuje z nimi bardzo dobrze.
Baza jest stosunkowo lekka, ale nie polecam używać jej codziennie, bo może delikatnie przesuszać. Podczas regularnego stosowania nie zauważyłam aby zapychała lub podrażniała skórę. Bardzo dobrze spisuje się w strefie T i w okolicach nosa, gdzie osobiście używam jej najczęściej. Jeżeli borykacie się z cerą tłustą lub mieszaną, powinna spełnić Wasze wymagania, choć oczywiście nie blokuje całkowicie wydzielania sebum.

JAK STOSOWAĆ BAZĘ WYGŁADZAJĄCĄ?

Sposób, który stosuję już od kilku miesięcy, daje niesamowity efekt wygładzenia. Wystarczy, że bazę będziecie po prostu wciskać w skórę. Okrężnymi, dokładnymi, dociskającymi ruchami w miejscach, w których chcecie aby pory zostały zniwelowane. Radzę docisnąć palec troszkę mocniej, niż zazwyczaj, a skóra będzie doskonale wygładzona. Tym sposobem, baza wchodzi w każde załamanie i mamy pewność, że wszystkie wgłębienia, zmarszczaki, czy pory zostaną wypełnione. W wyjątkowych sytuacjach, możecie zastosować ją również w okolice oczu, ale z tym nie radzę przesadzać. Próbowałam tego sposobu również z Porefessional z Benefitu oraz Primed & Poreless, Too Faced i z nimi również daje zadowalające efekty.

Baza wygładzająca Make Up For Ever, to mój ulubiony sposób na zniwelowanie rozszerzonych porów. Od kiedy nakładam ją zupełnie inaczej, jestem z niej jeszcze bardziej zadowolona niż wcześniej. Jeżeli szukacie dobrego sposobu na nieskazitelny makijaż, a borykacie się z rozszerzonymi porami – radzę zapoznać się z propozycją Make Up For Ever. Bez problemu otrzymacie próbki w każdej Sephorze, więc koniecznie ją sprawdźcie.
Jakie są Wasze sposoby na rozszerzone pory?