Tyle pomysłów na notki miałam w kwietniu, że kompletnie wyleciała mi z głowy aktualizacja włosów! W związku z tym w pierwszym dniu maja nadeszła pora na kwietniową aktualizację, stąd też właśnie ten post i kilka słów na temat ostatniej pielęgnacji.

Długość włosów: 53cm
przyrost: 0,5cm
          Nie wiem czemu ostatnio tak ciężko u mnie z przyrostem, obwiniam za to CP, który przestałam ostatnio brać stąd przyrost jest bardzo znikomy. Poza tym skupiłam się bardziej na pielęgnacji włosów na długości niż na stymulacji wzrostu. Chociaż nie zabrakło mi olei na skalp, czy szamponu wpływającego na porost, aczkolwiek wychodzi na to, że moje włosy po prostu na niego nie zareagowały. Ogólnie to dziwnie, albo ja nie umiem mierzyć, albo coś jest nie tak z moją miarką, bo właściwie robię wszystko jak zawsze różnymi kosmetykami, więc nie wiem skąd ten przyrost taki znikomy, szczególnie że mam wrażenie, że włosy urosły więcej. Dziwnie…
          Jeżeli chodzi o to, co najczęściej pojawiło się na moich włosach to szampon Love2mix pomarańcza z chilli oraz maska z tej samej serii co jakiś czas. Oleje jakie stosowałam to głównie kokosowy na całość, stymulujący porost Agafii na skalp, co jakiś czas do masek dodawałam olej łopianowy Green Pharmacy z pokrzywą lub Alterrę. Odżywka to Long Repair z Nivei, którą jeszcze używam i muszę przyznać, że jestem zadowolona, chociaż wcześniej używałam Volume z linii pro Balea. Ponadto zrobiłam dwa razy peeling skóry głowy i dwa razy robiłam maskę z białą gorczycą. Poza tym co jakiś czas kładłam maskę Kallosa Silk na całą długość włosów, która pachnie pięknie i bardzo fajnie sprawdza się na moje włosy.
          Jakie plany na następny miesiąc? Więcej wcierek, mam trzy które czekają na swoją kolej więc pora je zacząć stosować, bo w kwietniu tego raczej nie robiłam. Na pewno częściej będę chciała nakładać maskę z białą gorczycą oraz peeling skóry głowy postaram się robić raz w tygodniu. Ponadto jak zwykle oleje, które nieustannie są częścią mojej pielęgnacji. 
          Teraz pytanie do Was Poza łopianowym, kokosowym czy tym na przyspieszenie porostu od Agafii znacie jakiś olej, który znacnie przyspiesza porost włosów? Olejowanie jest u mnie częścią standardowej pielęgnacji, więc chętnie wprowadziłabym coś nowego co jest sprawdzone! Także koniecznie dajcie znać!