Bobbi Brown i jej książka „Perfekcyjny makijaż” to chyba klasyk jeżeli chodzi o teorię wizażystów, lub tych którzy zaczynają dopiero w tym zawodzie. Ja książkę kupiłam żeby poznać najważniejszą teorię, którą każdy musi znać, kto chce zajmować się tym później, poza tym w wielu miejscach polecani dla osób, które chcą związać się z make upem na stałe. W takim razie dziś Wam trochę opowiem o tej książce.

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown
          Książka jest dostępna w wielu księgarniach internetowych i jej cena waha się od 50zł do 70zł w zależności od miejsca, z którego zamawiamy i dostępna jest tylko w miękkiej okładce, jest troszkę większa niż A4. Myślę, że tyle szczegółów technicznych Wam wystarczy, bo w końcu to wnętrze książki się liczy, a tutaj jest ono bardzo, bardzo bogate. 

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

          Książka podzielona jest na dwie części, pierwsza z nich to „Podstawowy” zaś druga to „Mistrzowski poziom”. Jak łatwo się domyśleć, na początku mamy wszystkie najbardziej potrzebne i najbardziej podstawowe informacje jakie powinniśmy posiadać. Znajdziemy w tej części wszystko co powinniśmy wiedzieć o sprzęcie i wyposażeniu, naszej skórze oraz wszystko co powinniśmy wiedzieć o twarzy. Przygotowanie, korekta, podkłady i cała reszta związana z tą częścią ciała. Następnie usta oraz oczy, sposoby aplikacji cieni, kształty, tuszy oraz doklejanie rzęs. Również w tej części odnajdziemy coś takiego jak „10 kroków do doskonałego makijażu” gdzie jest dokładnie omówiony jest każdy krok, który musimy wykonać, aby nasz makijaż był idealny. 
perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

          Część poświęcona mistrzowskiemu poziomowi poświęcona jest sztuce makijażu związanego z biznesem odraz odnalezieniem dla siebie sposobu na działalność. Tutaj znajdziemy też dokładne omówienie narzędzi profesjonalnych, czyli dokładne przedstawienie zawartości kufra wizażysty. Ukrywają się tutaj też specyfikacje makijażu fotograficznego, do magazynów czy pokazów mody, oraz generalne przedstawienie pracy ze sławnymi klientami. Bardzo fajną częścią tej książki jest rozdział ostatni, gdzie omówiona jest historia makijażu znajduje się tam również sporo informacji o sławnych wizażystach. Jak tylko dostałam książkę w swoje ręce to właśnie tam poleciały moje oczy!

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

perfekcyjny-makijaz-bobbi-brown

          Dlaczego uważam, że nie jest to książka dla każdego? Ponieważ jest to książka raczej skierowana do osób dla których wizaż jest czymś więcej i którzy chcą związać się z tym na dłużej. Zawiera bardzo dużo szczegółów, które mogą się przydać przy prowadzeniu własnej działalności. W związku z tym myślę, że osoby które interesują się tymi sprawami tak dla siebie lub po prostu z zainteresowania, to są inne książki po które warto sięgnąć i taką jest np. „Akademia makijażu” Katarzyny Kozłowskiej-Kołodziejskiej. Oczywiście nie przeczę, że warto przeczytać książkę Bobbi Brown, ale uważam że część tych informacji może być po prostu nie przydatna dla osoby, która nie chce się z tematem wiązać na zawsze. 
          Nie zmienia to jednak faktu, że książka jest warta uwagi. Nie dość, że ma genialne zdjęcia, dużo inspiracji oraz wiele instrukcji, to posiada świetne, bogate w informację teksty. Ja jestem zdecydowanie na tak i na pewno będę do niej wracać!