Jak pewnie niektórzy z Was wiedzą, po zdjęciu hybrd moje paznokcie są w tragicznym stanie. Ciągle się rozdwajają, są słabe, cienkie jak piórko i podatne na każde, nawet najmniejsze uszkodzenia mechaniczne. Nie są może w najgorszym stanie (jak po ściągnieciu tipsów), ale nie ma mowy o malowaniu kolorowymi lakierami. Płytka jest nierówna i paznokcie nie są w stanie urosnąć poza opuszek, bo od razu się łamią. Postanowiłam jakoś z tym powalczyć, stąd dzisiejszy post z planami odnośnie wzmocnienia paznokci i z prośbą o poradę.

pielegnacja-paznokci

blog-kosmetyczny
          Poprzednim razem, po zdjęciu tipsów ratowałam paznokcie znaną i „lubianą” odżywką z Eveline, diament, 8w1, nie miało to dla mnie znaczenia, skoro działało. Później odbiło się to znów na moich paznokciach, ale nie o tym dzisiejsza historia. Dzisiaj chcę Wam przedstawić produkty, którymi spróbuję je odratować. Póki co niestety ciężko mi ocenić efekty, bo ta najbardziej zniszczona część płytki nie odrosła, ale mam nadzieję, że jak już jej się pozbędę to zostaną mi same piękne, silne i zdrowe paznokcie.
          Dlaczego wspomniałam o odżywkach Eveline? Ponieważ one bardzo szybko uratowały moje paznokcie, z racji tego, że posiadały w składzie formaldehyd, który zadziałał raz dwa. Tym razem postawiłam na odżywkę, bez tego składnika, aby nie odbiły się na nich znów efekty uboczne. Czyli znowu osłabienie, rozdwajanie, ból i pękanie paznokci. Tym razem chciałam temu zapobiec i nawet nie postawiłam na Herome, która też swego czasu mocno mi pomogła, ale też ma w składzie formaldehyd (choć prawie na samym końcu w składzie i ponoć najmniejszą ilość).
pielegnacja-paznokci

          Kiedy zadałam Wam pytanie na FB o odżywkę jaką polecacie do wzmocnienia paznokci bardzo wiele z Was poleciło mi nową serie Bielendy CC magic nails. Kupiłam wersje Repair eXtreme, która ma zregenerować, odżywić, zwiększyć nawilżenie i elastyczność płytkę paznokcia. Ponadto ma ją uodpornić, wygładzić i zmniejszyć podatność na uszkodzenia mechaniczne. Liczę, że mi pomoże i faktycznie paznokcie będą zdrowsze po zakończeniu całej kuracji. 
          Poza samą odżywką moje paznokcie traktuje dwoma olejowymi serami (nie, nie gouda, ani edamski :D). Wróciłam po krótkiej przerwie do Regenerum, o którym pisałam prawie dwa lata temu [klik], które bardzo mi pomogło wiele razy i liczę na nie znowu. Używam go naprzemiennie z totalną nowością, którą wyczaiłam na Instagramie Idalii. Serum z olejem z mirry Barbara Pro, jest dla mnie totalną nowością i nie wiem czego się spodziewać, ale po paznokciach Idalii liczę, że zdziała cuda, wcieram je codziennie jak zaleca producent i pozostawiam do wchłonięcia. Co prawda według zaleceń nie powinnam malować paznokci, ale nie mogę zostawić ich gołych, bo każdy, nawet drobny uraz, owocuje nowym pęknięciem, złamaniem zadziorkiem. 
           Nie może się też obyć bez kremu do rąk. W tym momencie nagminnie używam kremu z Phenome Regeneration hand balm, który również wcieram w paznokcie i skórki. Moja wersja jest mleczno migdałowa i choć zapach średnio mi pasuje, to nawilżenie jakie daje jest świetne, więc stosuję go również na noc. Rzadko, bo wkurza mnie spanie w rękawiczkach, ale jak czas mi na to pozwala, to staram się o tym pamiętać. Mam nadzieję, że również przyczynie się do wzmocnienia paznokci i poprawienia stanu skórek (które i tak dzięki Regenerum są w całkiem fajnym stanie).

blog-kosmetyczny
          Do tego wszystkiego jeżeli czas mi pozwoli, mam zamiar moczyć paznokcie w rozgrzanej oliwie z oliwek i olejku rycynowym. Na to jednak nie zawsze mam możliwość, ale postaram się wygospodarować na to pół godzinki chociaż raz w tygodniu. Sporo czytałam o wielu sposobach, nie wszystkie jednak mogę wprowadzić w życie, lub niektóre produkty są tak niedorzecznie drogie, że muszę sobie je odpuścić. Wiem, że dieta ma również wpływ na paznokcie i włosy, ponieważ jednak o pewnego czasu odżywiam się znacznie lepiej, nie powinno to mieć teraz większego wpływu na pogorszenie ich stanu.
          Jednakże teraz mam do Was ogromną prośbę. Macie jakiś sprawdzony, ulubiony sposób na wzmocnienie paznokci? Poszukuję różnych sposobów i ile czas i finanse mi na to pozwolą, postaram się je spróbować. W związku z tym, proszę Was o radę! Jak jeszcze można wzmocnić paznokcie?