fotokreatywni
Jak to się mówi: nowy rok, stara ja i w moim przypadku całkowicie się to zgadza! U Was też „nowy rok” to poczucie kolejnego startu, nowego początku? Ja czuję się tak za każdym razem i zawsze staram się zacząć kolejny rok z przytupem i nie, nie mam na myśli sylwestra. Wiem, że to banalne i takie… powszechne, ale nic na to nie poradzę. Rok 2018 ma być rokiem zmian i postaram się, aby to były dobre zmiany. W dzisiejszym niedzielniku będzie luźno i spokojnie, w sam raz na niedzielny wieczór. Opowiem Wam trochę jak zaczęłam rok, opowiem o wyjątkowej grupie na Facebooku i jakie są moje plany na luty.
fotokreatywni

Start w 2018

Ten rok zaczął się od wielu nowych wyzwań. Ponieważ od roku zajmujemy się sprawą zakupu mieszkania i mam nadzieję, że to będzie temat przewodni 2018. W związku z tym stanęłam przed ważnymi decyzjami związanymi z moją firmą. Zmiany, które się szykują trochę mnie przerażają. Jednak postanowiłam nie dać się stresowi zawczasu i po prostu radzić sobie z trudnościami, jak już się pojawią, a nie zamartwiać się na zapas. 2018 rok od razu zaczęłam od realizacji postanowień i planów, które sobie założyłam. Tym razem nie stawiałam sobie typowych celów, ale założenia, które faktycznie chcę realizować i w tym roku postawiłam na siebie. Ten rok ma być przełomowy, zamierzam mocno nad sobą popracować i skupić się na realizacji siebie. W moim życiu szykuje się naprawdę sporo dużych zmian i początek roku idealnie to odzwierciedla. Nadrobiłam sporo zaległości, robię porządki w domu, w życiu osobistym, ale i również na blogu. Mój start w nowy rok mogę śmiało określić produktywnym, bo od razu zakasałam rękawy i zabrałam się do roboty, nie mam zamiaru marnować czasu na pierdoły. Jaki był Wasz start w nowy rok? 
➥ Postanowienia noworoczne, które zamierzam dotrzymać

grupa-fotokreatywni
Grupa Fotokreatywni

W końcu zrealizowałam swój pomysł z poprzedniego roku i stworzyłam grupę na Facebooku. Długo zastanawiałam się nad tym, czym mogłaby się wybić wśród setek tysięcy takim miejsc i jak połączyć w niej to, co chciałam. To miejsce ma dotyczyć tematyki fotografii, blogowania i troszeczkę social mediów. Cieszę się, że w życiu mogę łączyć te trzy pasje i chcę dzielić się z Wami tą miłością, inspirować i może nauczyć czegoś nowego. Ponieważ dostaję od Was naprawdę masę pytań o sprzęt, o parametry, ustawienia aparatu, program, obróbkę itd. wiem, że ten temat Was interesuje. Taka grupa pomoże nam usystematyzować wiedzę i czerpać ją od najlepszych (bo w grupie są same gwiazdy!). Na ➥ Fotokreatywnych panuje jeszcze trochę chaos i bałagan, ale najbliższe dni zapowiadają się bardzo pracowicie – również na grupie. Zebrała się tam sama śmietanka i mam nadzieje, że będzie to pełne inspiracji miejsce, w którym będziemy czerpać wiedzę od siebie nawzajem i pomoże nam rozwinąć skrzydła! Jeżeli marzą Wam się piękne, estetyczne zdjęcia koniecznie zapiszcie się do grupy.

grupa-fotokreatywni

Plany na luty

Luty niesie przede wszystkim ogromne zmiany na blogu. Wy pewnie odczujecie jedynie zmianę wizualną, choć nie planuję szaleństw, jedynie trochę poprawek estetycznych, które poprawią jakość strony. Większość zmian odbędzie się w środku, bo dojrzałam do tego, aby W KOŃCU przenieść się na WordPressa i niesamowicie się boję, że nie będę w stanie tego ogarnąć. Ale wiecie co? Jak zaczynałam na Bloggerze, to też była dla mnie totalna nowość i jakoś sobie poradziłam. Myślę, że tutaj też sobie poradzę, choć pewnie na początku będę przerażona. Kolejną zmianą związaną z blogiem, jest rozpoczęcie pracy nad kursem online lub ebookiem. Nie wiem od czego zacząć i mam zamiar w lutym zagłębić się w tym temacie, aby w końcu podjąć decyzję i rozpocząć konkretne działania.

Luty bez dwóch zdań będzie miesiącem Fotokreatywnych. Mam masę pomysłów na rozkręcenie grupy i mam nadzieję, że Wam również przypadną do gustu. To dla mnie nowość, więc mam nadzieję, że wybaczycie mi jakieś wpadki. Jeżeli miałybyście jakieś sugestie lub pomysły odnośnie działań w grupie, to podzielcie się nimi w komentarzach lub w wiadomości prywatnej – w ten sposób łatwiej będzie mi sprostać Waszym oczekiwaniom wobec tego miejsca.

Niestety nastąpił moment, w którym muszę w końcu zacząć jeździć samochodem. Miałam wrócić do tego już od stycznia, ale nawał obowiązków i innych zobowiązań znów przesunął ten temat na dalszy plan. Nie mogę jednak tego dłużej przekładać i choć bardzo mi to nie na rękę, nie mam ochoty znów siadać za kółkiem, to chcę się przemóc i pokonać ten irracjonalny strach. Mam nadzieję, że w marcowym niedzielniku będę mogła Wam się pochwalić, że w końcu jeżdżę!

Nie przegapcie

Stwórz własną pielęgnację z nowościami MIYA – marka wypuściła ostatnio kolejne nowe produkty, a ja jestem zakochana w ich nowych esencjach. Czy wiecie, że z produktów marki MIYA możecie komponować indywidualnie dobraną pielęgnację?
 Niesamowite nowości Affect – najnowsza paletka Evening Mood, to efekt współpracy marki z wizażystką Karoliną Matraszek. Jakość cieni i kolorystyka, powala na kolana!
➥ 52 książki na 2018 rok – czyli po raz kolejny dzielę się z Wami listą książek, które chcę przeczytać w 2018 roku. Sporo z Was, podobnie jak ja, uwielbia czytać więc jestem przekonana, że moja lista będzie się wydłużać dzięki Waszym propozycjom.

Jakie Wy macie plany na luty?