mycie-pedzli

Plusem tego, że zajmuję się zawodowo makijażem jest posiadanie dużej ilości pędzli. Niestety, nie wszystko złoto co się świeci, bo te wszystkie pędzle trzeba myć. I to dość często. Na pomoc przychodzą nam różne produkty, a niedawno w Rossmannie pojawiła się płytka do czyszczenia pędzli firmy For your Beauty. Mam ją już od jakiegoś czasu, a ponieważ jest to gadżet godny uwagi, postanowiłam pokazać Was sobie przedstawić. Czyszczenie pędzli to niezwykle istotny element ich pielęgnacji, więc pamiętajcie o tym, aby robić to regularnie. Z płytką dostępną w Rossmannie, jest to naprawdę banalnie proste, a zaraz dowiecie się dlaczego.
mycie-pedzli
mycie-pedzli

Płytka do czyszczenia pędzli z Rossmanna (12,99zł/szt) wykonana jest z grubego, bardzo miękkiego silikonu. Powierzchnia płytki podzielona jest na trzy obszary, a każdy z nich służy do innej czynności. Pierwszy – z dużymi, okrągłymi wypustkami służy do czyszczenia większych zanieczyszczeń. Drugi –  to podłużne ząbki, które mają pomagać w płukaniu pędzli. Trzecii – z maleńkimi wypustkami, pozwala na bardzo dokładne wymycie pędzli, szczególnie tych mniejszych. Ostatnim elementem płytki, są specjalne wycięte twa kółeczka, które mają umożliwić końcowe uformowanie pędzla. Ja niestety z tego elementu nie korzystam, ponieważ jest mało praktyczny. Trzonki się tam nie mieszczą, a ja wolę układać włosie palcami. Podczas mycia stosuję płytkę zazwyczaj na odwrót, zaczynając od najmniejszych wypustek. Mam wrażenie, że taka kolejność sprawdza się u mnie najlepiej. Dzięki specjalnemu uchwytowi z tyłu płytki, doskonale leży w dłoni, nie przesuwa się nawet po mokrej dłoni.

Dotychczas do czyszczenia pędzli stosowałam BrushEgg, który bardzo ułatwiał i przede wszystkim przyspieszał ten proces. Minusem tego gadżetu, są jego niewielkie rozmiary, które utrudniały domywanie dużych pędzli. Większa powierzchnia płytki z Rossmanna daje dużą swobodę podczas mycia pędzli i pozwala na doczyszczenie modeli stosowanych do podkładu czy korektora. Płytka do czyszczenia pędzli z Rossmanna jest zdecydowanie większa niż BrushEgg, przez co praca z nią jest wygodniejsza, szybsza i dokładniejsza. 
mycie-pedzli
jak-czyscic-pedzle
 Nie mam porównania ani do maty, ani do rękawicy Sigmy, ale uważam, że jest to gadżet który powinna poznać każda posiadaczka pędzli do makijażu. Płytka występuje w dwóch wariantach kolorystycznych: różowym i miętowym. Dzięki niej pędzle są doskonale umyte i chociaż czasem trochę się trzeba nimi namachać, efekt końcowy jest tego wart. Nie ważne jakiego produktu używałam, czy był to żel czy szampon, pędzle były czyściutkie.
Za bardzo przystępną cenę, otrzymujemy produkt, który pozwala na szybkie i dokładne umycie wszystkich pędzli. Osobiście jestem bardzo zadowolona, że sięgnęłam po tę płytkę i polecam ją każdej z Was.
Jaki jest Wasz ulubiony pomocnik do mycia pędzli?