Dzisiaj ostatni dzień wyzwania i bardzo fajne zadanie z tej okazji. Mamy przedstawieni Wam nasz typowy dzień, przybliżenie naszej codziennej rutyny. W moim przypadku nie ma właściwie nic szczególnego, nie robię żadnych ekscytujących rzeczy, szczególnie jak idę do pracy na 12 godzin, więc wtedy moje działania są dość… hmm… ograniczone. Nie mniej jednak jeżeli macie ochotę poznać jak wygląda mój typowy dzień kiedy mam wolne to.. Zapraszam na dzisiejszy post! 🙂         
              

           Co robię każdego dnia? Jak wygląda mój dzień? Właściwie nie mam za bardzo się czym z Wami podzielić ponieważ moja rutyna jest pewnie bardzo podobna do Waszej. Nie będę Wam opowiadać co robię po kolei od wstania rano do pójścia spać, tylko omówię Wam elementy mojej codzienności, które znajdują miejsce niekoniecznie każdego dnia.
SPRZĄTANIE – tak, jest to jedna z nieodłącznych rzeczy mojego codziennego dnia. Lubię sprzątać, ponieważ lubię jak w moim otoczeniu jest porządek no i efekt końcowy zawsze daje dużą satysfakcję. Jest to taki element mojego dnia, którego nie usunęłabym, ponieważ jest do dla mnie ważna sprawa, szczególnie jak spodziewam się gości. Jedynie czego nie lubię w sprzątaniu to zmywanie naczyń i odkurzanie, taaak robię to, ale jak mam możliwość to oddaję te obowiązki mojemu TŻ, który wywiązuje się z nich śpiewająco! Zazwyczaj sprzątam rano jeżeli mam na to możliwość, ponieważ wychodzę z założenia, że najpierw obowiązki później relaks! 🙂
PIELĘGNACJA – w czym przede wszystkim prysznic, który uuuuwielbiam! Jakbym mogła brałabym codziennie, najlepiej rano i najlepiej w letniej wodzie. Pielęgnacja wiąże się z oczyszczaniem twarzy i jej nawilżeniem oraz włosów. O te drugie jak wiecie dbam namiętnie i testuję różne produkty, które są ważnym elementem mojej codzienności ponieważ to moja mała obsesja. Jak mam więcej czasu to funduję moim włosom, paznokciom, twarzy jakieś małe domowe spa!
KSIĄŻKA – od kiedy mam czytnik książka jest ze mną każdego dnia. W domu kiedy mam czas aby się położyć, odpalić ulubiony zapach i mogę zabrać się za wielogodzinne czytanie, albo w komunikacji miejskiej, na szybko i w zgiełku pędzącego miasta. Książka to nieodłączna częśc mnie, z którą właściwie się nie rozstaję i zawsze jest ze mną.
MAKIJAŻ – to chyba coś oczywistego? Maluję się właściwie codziennie, raz mocniej, raz delikatniej w zależności od tego jakie mam zajęcia i jakie plany. Kiedy mam dzień wolny potrafię zrobić sobie i obcykać 2- makijaże aby mieć materiał na bloga, choć takich dni jest niestety niewiele. Chciałabym i planuję aby makijaż był głównym elementem mojego życia zawodowego, także ćwiczę tak często jak się da!
PAZNOKCIE – kolejna oczywistość jeżeli chodzi o mnie, pełnokrwistą lakieromaniaczkę. Maluję paznokcie właściwie codziennie, zazwyczaj wieczorem przed spaniem kiedy mam na to czas. Są dni kiedy nie mam czasu, siły i nawet ochoty na malowanie, ale nie mogłam pominąć tego elementu, ponieważ jest on dużą częścią moich dni.
KOT – miłość największa ever! Melcia jest moim małym oczkiem w głowie i jeżeli mogę poświęcam jej sporo czasu, bawiąc się, przytulając, miziając, głaszcząc… Także tak, zdecydowanie muszę powiedzieć, że mój kot jest bardzo dużym elementem mojego typowego dnia!
TELEFON DO MAMY – brzmi dziecinnie? Może i tak, ale nie wyobrażam sobie dnia bez rozmowy z mamą. Jest moją najlepszą przyjaciółką, więc rozmawiamy właściwie o wszystkim, więc jak miałabym do niej nie zadzwonić i nie powiedzieć, że zobaczyłam jakąś kolejną boską torebkę?!
– wspólnie spędzony czas, którego mamy ze względu na pracę dość niewiele, staram się abyśmy spędzali jak najwięcej się da. Ponieważ już mieszkamy razem, to jest to stosunkowo łatwo, ale czasem ciężko znaleźc dla siebie nawzajem nawet chwile, na szczęście nam się to udaje 🙂
          Właściwie to wszystko… Może i o czymś zapomniałam, ale to musiało być już mało istotne. Wstawanie, chodzenie spać to tak banalne sprawy, że nie muszę Wam chyba opowiadać godzina po godzinie co robię? Moje dni są dość nieregularne, ponieważ wiele zależy od tego co danego dnia mam do zrobienia, ale powyższe elementy są w moich dniach najczęściej.

A jak wygląda Wasz typowy dzień?