Ponieważ dzisiaj mamy 6 grudnia, czyli ulubione przez nas Mikołajki, przygotowałam specjalnie z tej okazji makijaż krok po kroku. Jeżeli więc wybieracie się na jakąś mikołajkową imprezę już w lekko świątecznych klimatach, albo macie po prostu ochotę zmalować coś lekko świątecznego, to zapraszam! Makijaż wykonuję w większości paletką Zoeva Rodeo Belle, która początkowo mnie nie zachwyciła, ale chyba zaczynam się do niej przekonywać. Wszystkie kroki, jak wykonać makijaż oraz jakich użyłam do tego cieni, znajdziecie poniżej, także chętnych zapraszam do czytania dalej!

makijaż krok po kroku
          Jeżeli lubicie kolory, nie boicie się zabawy z makijażem, ale i nie posiadacie największych umiejętności to poniższy tutorial powinien Wam pomóc stworzyć przygotowany przeze mnie make up. Mam nadzieję, że moja propozycja przypadnie Wam do gustu i może wykorzystacie go w swoich makijażach?
makijaż krok po kroku
1. Przygotowuję powiekę, czyli nakładam ulubioną bazę i matowie całość jasnym, beżowym cieniem Wipe Out z Balmsai i z tej samej paletki cieniem Ripper zaznaczam sobie granice ciemnego cienia, nadając tym samym kształt całego makijażu oka.
2. Tym samym cieniem rozcieram granice i ciągnę cień do góry, tworząc bardzo delikatne V na oku w wewnętrznej części powieki. Dokładam ciemnego cienia Day Money z paletki Zoeva Rodeo Belle i przyciemniam delikatnie ten kącik.
3. W zewnętrzny kącik, na granicy z ciemnym cieniem, dokładam puchatym pędzlem Cactus Flower (Rodeo Belle) i delikatnie rozcieram w stronę załamania. Na środkową część powieki wklepuję dodatkowo jako bazę białą kredkę z NYXa.
4. Na całą powiekę ruchomą nakładam czerwony cień z paletki Zoevy Bang Bang i delikatnie rozcieram jego granice w miejscach, gdzie dotyka ciemnego cienia.
5. W tym momencie dokładam Day Money żeby przyciemnić cały makijaż. Dokładam cienia w załamaniu powieki, aż do zewnętrznego kącika i oczywiście od razu rozcieram granice.
6. Na ruchomą powiekę wklepuję delikatnie palcem dwa pigmenty z kolorowki.com: Burgund i Fuchsia Pink, dodatkowo rozświetlam wewnętrzny kącik i wewnętrzną część dolnej powieki cieniem High tide (Balmsai) i delikatnie rozcieram granicę, ponieważ chcę aby to rozświetlenie mocno wybijało się na tle makijażu. Na dolną linię wodną nakładam kredkę NYX Wonder Pencil w odcieniu Light.
7. Wszystkie ewentualne ostrzejsze granice rozcieram, oraz na dolną powiekę dokładam zielony cień Hot Wind (Rodeo Belle) i blenduje nim granice między jasnym a ciemnym cieniem. Domalowuję czarnym cieniem Righteous kreseczkę (ewentualnie możecie zrobić to eyelinerem) w celu przyciemnienie linii rzęs.
8. Tuszuję rzęsy i doklejam sztuczne – ja tego nie zrobiłam, bo okazało się, że muszę już wychodzić.

makijaż krok po kroku

           Nie jest to może najłatwiejszy makijaż, ale myślę że spokojnie sobie z nim poradzicie. Szczególnie jeżeli będziecie śledzić instrukcji. Ja miałam ochotę na coś z czerwienią i odrobiną zieleni, co mocno wpisuje się w klimaty świąteczne. Istnieją bardzo duże szanse, że właśnie taki makijaż wyląduje na moich oczach w Wigilię, kto wie?
          Macie ochotę na więcej świątecznych propozycji makijażowych, czy raczej skupić się na sylwestrowych pomysłach? Koniecznie dajcie znać i napiszcie przy okazji czy Wam się podoba!