Podstawą naszej codziennej pielęgnacji powinna być prawidłowa pielęgnacja twarzy. Bardzo ważne jest nakładanie kremów rano i wieczorem, aby nasza skóra była odpowiednio odżywiona. Jeżeli chcemy długo wyglądać młodo, chcemy aby nasza skóra na twarzy była napięta, promienna i nie przyozdobiona zmarszczkami, powinniśmy jak najwcześniej zacząć naszą pielęgnację. Dzisiaj chcę Wam pokazać jak prawidłowo aplikować krem na naszą twarz i opowiedzieć kilka słów o ruchach anty grawitacyjnych. Jeżeli chcecie się dowiedzieć jak powinno to wyglądać, zapraszam na dzisiejszy post!

Jak prawidłowo nakładać krem na twarz?

Nigdy nie zastanawiałam się nad sposobem aplikacji kremu, wydawało mi się, że nie ma to większego znaczenia. Okazuje się jednak, że warto zwrócić uwagę w jaki sposób nakładamy krem na naszą twarz, zmywamy makijaż czy oczyszczamy twarzy tonikiem/płynem micelarnym. Zanim przejdę do omawiania ruchów, wspomnę jeszcze, że warto zrobić sobie podział kremów. Na dzień z rana używać lżejszych, szybciej wchłaniających się kremów, zaś wieczorem postawić na odżywcze, cięższe kremy, które w nocy dadzą naszej skórze porządnego, odżywczego kopa. Ruchy jakie wykonujemy przy aplikacji tych kremów (rano i wieczorem) mają wpływ na napięcie naszej skóry i to jak będzie ona wyglądać w przyszłości.
Ruchy o jakich mowa, to ruchy anty grawitacyjne, chodzi o taki sposób nakładania, który przeciwdziała grawitacji i po dłuższym czasie praktykowania, da efekt naturalnego liftingu. Skóra nie będzie opadać, więc działamy tutaj w dobrej wierze, aby nasza skóra przez wiele lat była napięta. Pamiętamy również o delikatnym masażu twarzy podczas nakładania kremu, ponieważ takie działanie pobudza metabolizm komórkowy. Dzięki temu poprawia się przepływ krwi i limfy i w efekcie, nasza skóra wygląda lepiej. Poniżej macie schemat, krok po kroku, jak dokładnie to robić i pod zdjęciem omówię każdy krok dokładnie.

 

Jak prawidłowo nakładać krem na twarz – ruchy

  1. Kierunek naszych ruchów to od brody do skroni. Od tego momentu dobrze jest zacząć, aby przejść dalej. Nakładamy krem na brodę i delikatnie naciskając na skórę, przesuwamy krem od brody w kierunku skroni, nie naciągając skóry za mocno.
  2. Następnym krokiem jest nałożenie kremu od okolic nosa, w kierunku skroni. Podobnie jak poprzednie robimy to delikatnie masując, nie naciągając skóry za mocno.
  3. Na czole również kierujemy się w kierunku skroni, ale w poziomie, nie ściągamy czoła w dół. Od środkowej części czoła, przesuwamy krem do jego zewnętrznych części, tak jak poprzednio bez mocnego naciągania skóry.
  4. Ostatnim krokiem jest nałożenie kremu na nos i robimy to, od środka czoła, w dół do czubka nosa.
 
Nakładając krem punktowo na czoło, policzki nos i brodę zaczynamy wklepywanie połączone z masażem od dolnej części twarzy, taki sposób jaki omówiłam Wam powyżej. Regularność wykonywania ruchów anty grawitacyjnych da efekty już po kilku tygodniach. Naprawdę widać, że skóra jest bardziej napięta, elastyczna i jakby delikatnie uniesiona do góry (jeżeli wiecie o co mi chodzi).
Jeżeli jeszcze nie nakładacie kremów, toników, płynów micelarnych w taki sposób, warto spróbować. Jestem przekonana, że Wasza skóra będzie wdzięczna i Wy na pewno za parę lat sobie podziękujecie. Ja robię to od stosunkowo niedawna, a już widzę efekty na twarzy. Regularność i odpowiednie dobranie kremów, pozytywnie odbije się na naszej skórze.Tak mnie nauczono aplikacji kremów więc postanowiłam się tym z Wami podzielić, jednakże zauważyłam, że sporo jest informacji o przeciwnym kierunku. Od zewnątrz do wewnątrz, ja jednak nakładam krem tak jak za instruowałam Wam powyżej. Jaki jest Wasz sposób, którą zasadą się kierujecie?

Spróbujecie tego sposobu, czy raczej pozostaniecie przy swojej standardowej aplikacji?