Która z nas nie pragnie mieć dużych, pięknych oczu na co dzień? No pewnie niewiele z Was znajdzie się takich, które nie chcą. Ja osobiście lubię i dziś mam zamiar wytłumaczyć Wam na czym to polega i pokazać krok po kroku jak to zrobić, aby wyglądało to naturalnie i nie nachalnie, a było idealne na każdy dzień. Oczywiście takich sposobów jest mnóstwo i zawsze, to co robimy na powiece musimy dopasować do kształtu oka. Nie mniej jednak, w dzisiejszym poście znajdziecie kilka złotych zasad jak powiększyć oko za pomocą makijażu.

Jak powiększyć oko makijażem
Jak powiększyć oko makijażem

          Zanim omówię Wam krok po kroku, jak wykonałam makijaż ze zdjęć, który oczywiście jest makijażem powiększającym oczy przekażę Wam kilka rad, które warto zastosować aby Wasze oko wydawało się większe. Ono oczywiście nie zmieni swoich rozmiarów, ale z pewnej odległości, a nawet z bliska Wasz rozmówca będzie myślał, że oko jest większe, niż w rzeczywistości. 
          Musicie pamiętać przede wszystkim o dwóch podstawowych zasadach: Jasne wypycha, ciemne chowa. Cóż to oznacza? Jasny kolor, taki najlepiej który posiada w sobie delikatny blask (np. satyna, ale może być też zwykły mat lub matowy cień z maleńkimi drobinkami) wybije do przodu, wyciągnie coś na wierzch, powiększy. Natomiast ciemność, czyli brązy, ciemne szarości, czerń będą chować, cofać. Oznacza to, że ten obszar, który chcemy aby optycznie wyszedł na pierwszy plan, więc wydał się większy, podkreślamy jasnym kolorem, a to co chcemy schować, zmniejszyć, traktujemy czymś ciemniejszym (najlepiej matowym). Podobne zasady stosuje się przy konturowaniu twarzy, o czym pisałam w poście Jak konturować twarz podkładami? Jeżeli zapamiętacie te dwie podstawowe zasady, makijaż powiększający oczy nie powinien być dla Was trudny. Cała reszta to tylko triki, które mają nam ułatwić cały proces.
          Żeby uzyskać efekt powiększonego oka musimy pamiętać o tym aby:
1. Górną powiekę rozjaśnić, aby wydawała się ona optycznie większa.
2. Kawałeczek dolnej powieki, oraz niewielką część górnej od strony zewnętrznej przyciemnić, ale nie bardzo ciemnym kolorem, najlepiej neutralnym brązem 2-3 tony ciemniejszym od naszej skóry. Kolor rozetrzeć w kierunku brwi, co otworzy bardziej powiekę.
3. Na wewnętrzną część dolnej powieki położyć bardzo jasny, mocno napigmentowany cień, najlepiej taki, który jest satyną, lub zawiera maleńkie drobinki odbijające światło.
4. Na dolną linię wodną położyć cielistą kredkę.
          Prawda, że to nic trudnego? Uwierzcie mi, jest to kwestia wprawy, jeżeli malujecie się na co dzień, coś takiego nie powinno być dla Was żadnym problemem. Jak zawsze powtarzam moim klientkom i modelkom, trzeba ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, aby osiągnąć pożądane efekty. Aby dokładniej zobrazować Wam cały proces przygotowałam taki szybki makijaż, krok po kroku, abyście mogli bez problemu powiększyć sobie oko w domu, oczywiście za pomocą makijażu!

Jak powiększyć oko makijażem

1. Na całą powiekę, wraz z łukiem brwiowym nakładam Paint pot soft ochre z MACa jako bazę i matowię jasnym beżowym cieniem White chocolate z paletki Chocolate Bar.
2. Od zewnętrznego kącika do połowy górnej powieki nakładam cień Shimma shimma z Make up Geek, wklepując go w powiekę palcem.
3. Nad załamanie powieki nakładam Milk chocolate z Chocolate bar palette i rozcieram go do góry, lekko wyciągając w stronę brwi.
4. Na zewnętrzną część górnej powieki, zaraz nad linią rzęs nakładam cień z paletki Balmsai Dig it oraz delikatnie na końcówkę dolej powieki i wszystko rozcieram łącząc w górę z poprzednim cieniem.
5. Na całą górną powiekę nakładam cień Hang 10 z Balmsai i odrobinę High tide płaskim języczkowym pędzelkiem, aby rozświetlić tą część powieki.
6. Na zewnętrzną część dolnej powieki, do połowy nakładam Woodie i Ripper z paletki Balmsai i rozcieram oba pędzelkiem typu pencil i poprawiam zwykłym pędzlem do rozcierania.
7. W wewętrzną część dolnej powieki kładę High tide i na w sam wewnętrzny kącik kącik odrobinę Sassy, oba z palety Balmsai.
8. Na dolną linię wodną kładę NYX wonder pencil light i tuszuję rzęsy ulubionym tuszem.

Jak powiększyć optycznie oko
          Prawda, że to nic trudnego? To właściwie totalny banał, ale naprawdę efekty są piorunujące. Najbardziej to widać, jak pomalujecie sobie tylko jedno oko, ja niestety nie pomyślałam o tym podczas robienia zdjęć i poleciałam dalej (na podstawie dzisiejszego makijażu pokażę Wam, jak w 3 krokach z dziennego zrobić sobie makijaż wieczorowy). Koniecznie spróbujcie tego na sobie, efekt powiększenia oczu gwarantowany!
          A teraz powiedzcie mi szczerze, korzystacie z takiego sposobu powiększania oka? A może macie jakieś inne sprawdzone metody, o których ja nie mam zielonego pojęcia? Koniecznie dajcie mi o tym znać w komentarzach!
PS. Robię dziś porządki w starych notkach… Sporo śmiechu mam przy tym, nie powiem!