Już jakiś czas temu wykończyłam moje pierwsze i jedyne opakowanie tabletek Merz Spezial, które miały pomóc moim włosom, paznokciom i cerze. Jedak czy tak się stało? Zobaczcie sami
          Od razu zaznaczę, że nie mam wielkiego doświadczenia w suplementacji, Merz Spezial jest drugim suplementem, który używałam na włosy i paznokcie. Oczywiście poznałam go dzięki blogosferze i musiałam sprawdzić na sobie, co zrobiłam kiedy udało mi się znaleźć te tabletki w jakiejś w miarę przystępnej cenie. Na szczęście w jednej aptece internetowej, która sprzedawała na allegro mieli promocję i kupiłam go za 38zł z darmową wysyłką. Więc z racji tego, że kosztują one od 35 – 45zł myślę, że całkiem nieźle trafiłam. 
          Pierwszym suplementem był Calcium Pantothenicum, który sprawił się u mnie świetnie i już do niego wróciłam, zrobię Wam porównanie CP do MS żeby bardziej widoczna była różnica, no ale teraz nie o tym…
Merz Spezial
          Merz Spezial to tabletki, które dostajemy w bardzo fajnym szklanym (na moje oko) opakowaniu, które jest zamknięte w białym kartoniku. Tabletki są różowe, niewielkich rozmiarów, powlekane czymś na zewnątrz, śliskie co ułatwia połykanie, ich smak na języku jest lekko słodkawy. Nie odczuwałam dyskomfortu ich połykania co zdarzało mi się przy ziołowych tabletkach typu skrzypowita (właśnie mi się przypomniało, że parę lat temu jedno opakowanie połknęłam). Więc jeżeli chodzi o użytkowanie, smak i komfort połykania, to jestem zdecydowanie na tak.

Merz Spezial

Merz Spezial

          Niestety na tym pozytywy tych tabletek się kończą, nie zdziałały na mnie tak jak na wiele innych dziewczyn, które naprawdę obszernie je wychwalały. Na mnie to jedno opakowanie nie wywołało żadnych efektów, nawet mam wrażenie że wypadanie włosów się wzmocniło w trakcie kuracji. Ani paznokcie, ani moja cera również nie uległy znacznej poprawie, w sumie to nic się nie zmieniło. Równie dobrze mogłabym ich nie brać, bo niestety mój organizm nie zareagował. Zastanawiałam się nad zakupem kolejnego opakowania, które może dałoby jakieś efekty z racji dłuższej kuracji, ale doszłam do wniosku, że wolę kupić dwa opakowania CP, które się sprawdza i jest znacznie tańsze (najdrożej kupiłam za 9,90).

Merz Spezial
          Wiem, że to może wydawać się dziwne z racji tego, że w necie krąży mnóstwo pozytywnych opinii i właśnie nimi skuszona kupiłam te tabletki. Zawiodłam się niestety strasznie bo liczyłam na spektakularne efekty, żałuję że u mnie nie zadziałały, nie wiem z czego to wynikało. Moje włosy, paznokcie, ani cera nie polubiły Merz Spezial. Może u którejś z Was byłoby odwrotnie, bo czytałam że nawet po 2 tyg. już dziewczyny widziały efekty, u mnie przy regularnym zażywaniu niestety nic się nie działo.
          Powiedziecie, czy znacie jeszcze poza CP, Skrzypowitą czy Merz Spezial jakieś suplementy, które mogłyby pomóc w przyspieszeniu porostu włosów/paznokci i poprawie ich kondycji? Dajcie znać w komentarzach, chętnie sprawdzę coś nowego.