zimowy-manicure
Wzór na zimowy manicure chodził mi po głowie od jakiegoś czasu. Lady in Gray marki Semilac miała w tym zdobieniu stanowić główne skrzypce. Chciałam żeby to było coś minimalistycznego i jednocześnie oryginalnego. Przejrzałam ulubione konta na Instagramie, zajrzałam na Pinterest, poszukałam inspiracji i zabrałam się za malowanie. Postawiłam na połączeni dwóch klasycznych kolorów marki Semilac: Lady in gray (141) oraz Strong white (001). Szarość i biel pasują do wszystkiego, więc idealnie wkomponują się do świątecznych stylizacji. To stosunkowo proste i efektowne zdobienie, które mam nadzieję przypadnie Wam go gustu!
zimowy-manicure

Lady in gray Semilac – Zimowy manicure

Dziś w ramach drugiego dnia Blogmas chciałam pokazać Wam mój zimowy manicure. Nie jestem wszechstronnie uzdolniona i moje paznokcie zazwyczaj wieją nudą. Marzą mi się piękne, efektowne wzorki, które będą wzbudzać zazdrosne westchnięcia koleżanek, ale niestety, nie zostałam obdarzona zdolnościami do zdobień. Radzę sobie jak umiem i staram się aby mój manicure zawsze był czymś urozmaicony. Często stawiam na dwa kolory lub dwa wykończenia, podobnie było w przypadku tego manicure.

Produkty potrzebne do wykonania tego manicure:
– 141 Lady in Gray, Semilac
– 001 Strong White, Semilac
– Top No Wipe
Top Mat Total
– Semi Art 002 White
– pędzelek Semilac Nail Art Brush No 01
– sonda do wykonywania kropek lub wykałaczka

Tak naprawdę, to zdobienie wcale nie jest trudne. Potrzeba tylko trochę cierpliwości i ćwiczeń żeby wykonać proste linie różnej grubości. Paznokcie najpierw przygotowałam pod moje śnieżynki. Kciuk, palec wskazujący i serdeczny pokryłam dwoma warstwami Lady In Gray, mały palec dwoma cienkimi warstwami Strong White i pokryłam je (poza palcem wskazującym) Topem No Wipe. Pokombinowałam z ombre na palcu serdecznym i kiedy efekt mnie zadowolił zmatowiłam go topem i zabrałam się za malowanie śnieżynek. Chciałam aby pojawiły się tylko ich fragmenty i starałam się wykonywać jak najcieńsze możliwe kreseczki. Wzorowałam się na śnieżynkach, które znalazłam na Pintereście, ale moja wersja i tak wyszła totalnie inna. Na palcu wskazującym dołożyłam jeszcze kilka kropelek Topu Mat Total żeby uzyskać efekt 3D i gotowe. Tak mój prosty i niezbyt skomplikowany zimowy manicure.
zimowy-manicure
zimowy-manicure
Troszkę się namęczyłam z wykończeniem tych paznokci. Nie mam wprawy jeszcze w robieniu prostych kresek, ale pracuję nad tym. Uwielbiam połączenie szarości i bieli, co w przypadku tego manicure i zbliżającej się zimy jest rozwiązaniem idealnym. Jestem bardzo ciekawa czy podoba Wam się moja propozycja, koniecznie dajcie znać w komentarzach.
Wszystkie produkty do wykonania tego manicure są dostępne na stronie semilac.pl

Pamiętajcie żeby zobaczyć co przygotowały dla Was w ramach Blogmasów pozostałe blogerki:

Paulina: www.paulinablog.pl
Agata: www.agatabielecka.pl
Alicja: www.kotmaale.pl

Jak będzie wyglądał Wasz zimowy manicure?