Pierwsze wyzwanie fotokreatywne – rozkręć wyobraźnię na lato

fotograficzne wyzwanie fotokreatywne

Chcecie polepszyć swoje umiejętności fotograficzne, ale brakuje Wam pomysłu? Motywacji lub po prostu Wam się nie chce? Mam nadzieję, że uda mi się temub zaradzić! Właśnie ruszamy z pierwszym fotokreatywnym wyzwaniem z prawdziwego zdarzenia! Będą 3 zadania, będą różne platformy i będzie świetna zabawa! Jeżeli macie ochotę trochę rozkręcić swoją fotografię i podrasować zdjęcia – weźcie udział w wyzwaniu!

Sierpniowe wyzwanie fotokreatywne

Od kiedy założyłam fotograficzną grupę na Facebooku chciałam zorganizować wyzwanie. To, co mnie powstrzymywało to fakt, że nikt nie będzie chciał wziąć w nim udziału i po prostu będzie mi przykro. Zrobiłam więc dwa małe wyzwania na Instagramie i choć zainteresowanie nie było ogromne, to kilkadziesiąt osób wzięło udział. Cały czas szukam idealnej formy takiego wyzwania, więc zanim dojdę do ostatecznej wersji, pewnie spróbuję jeszcze kilku sposobów. Pierwszym z nich jest zorganizowanie wyzwania przez bloga, ale na różnych platformach. Jeżeli macie ochotę wziąć udział, to poniżej znajdziecie wszystkie zasady!

Co daje udział w wyzwaniu?

Nad tym punktem zastanawiałam się dośc długo, bo właściwie… To zależy od Was. Postawienie sobie celów na pewno ułatwi Wam przygotowanie zdjęć, będzie fajnym wyzwaniem i próbą wyjścia ze strefy komfortu. Jeżeli zależy Wam na poprawie umiejętności, proszę bardzo. Jeżeli aktualnie brakuje Wam motywacji do fajnych zdjęć, czy pomysłów na kompozycje wyzwanie może Wam pomóc. Mam nadzieję, że to będzie fajny sposób na to, żeby trochę się rozkręcić, stworzyć coś niepowtarzalnego 🙂

Zadania w wyzwaniu:

  1. Trochę słońca – kreatywnie
  2. Poranna rutyna – kosmetycznie
  3. Pokochaj bokeh – technicznie

Zasady wyzwania:

W wyzwaniu przygotowałam na rozkręcenie 3 zadania. Możecie je interpretować całkowicie dowolnie i możecie dopasować je do własnych upodobań. Każde z nich dotyczy nieco innej tematyk i pozwala zarówno rozruszać wyobraźnię, poćwiczyć kreatywność i nieco rozwinąć umiejętności techniczne. W każdym z nich możecie przygotować tylko jedno zdjęcie, ale nie musicie szykować fotografii do każdego zadania. Możecie np. zrobić zdjęcie tylko z efektem bokeh, ale szykować zdjęc do poprzednich zadań. Wybór należy do Was. Dla mnie ważne jest to, aby w każdym zadaniu pojawiło się tylko jedno zdjęcie. Czemu? Bo dając sobie takie ograniczenia, będziecie dopieszczać zdjęcie aż w końcu wyjdzie Wam to jedyne, to idealne! I tu właśnie będziecie szkolić swoje umiejętności 🙂

Gdzie publikować zdjęcia?

Gdzie chcecie! Możecie przygotować zdjęcie na IG, Facebook lub bloga. Niezależnie gdzie to zrobicie oznaczcie mnie na zdjęciu, czy zostawcie link do mojego bloga żebym mogła Was znaleźć. Po publikacji – niezależnie od wybranego medium – musicie jedynie zostawić link do miejsca publikacji pod TYM postem na grupie Fotokreatywni. W ten sposób na 100% dotrę do każdego zdjęcia i będę mogła wyróżnić te, które najbardziej mi się spodobają!

Dodając zdjęcie na Instagram, możecie użyć hashtagu #wyzwaniefotokreatywne żeby inni uczestnicy mogli przeglądać Wasze prace 🙂

Jak zgłaszać zdjęcia do wyzwania?

Na mojej grupie na FB: Fotokreatywni, jest post związany z wyzwaniem i tam będziecie musiały wrzucać linki do swoich zdjęć. W ten sposób w jednym miejscu będę miała wszystkie Wasze zgłoszenia i nikt mi nie umknie. Zdałam sobie sprawę, że jedynym warunkiem udziału w wyzwaniu jest bycie członkien Fotokreatywnych, ale liczę, że nie będzie to dla Was problem, bo grupa jest naprawdę cudowna!

wyzwanie fotokreatywne

Podsumowanie

Aby wziąć udział w wyzwaniu potrzebujecie jedynie dobrych cięci, odrobiny czasu i pomysłu na zdjęcie. Przygotowane przeze mnie zadania możecie zinterpretować całkowicie dowolnie. Mogą się wiązać z czym tylko chcecie, bo nie chcę abyście się w jakikolwiek sposób ograniczały. Z każdej kategorii wybiorę pod dwa zdjęcia i przy podsumowaniu wyzwania na blogu (na początku września) opublikuję je u siebie na blogu wraz z linkami do autorów. To samo zresztą zrobię na grupie na FB 🙂 Liczę, że pomysł jak i forma wyzwania Wam się podoba. Jako, że nie mam w tym dużego doświadczenia zainspirowanłam działaniami Natalii z bloga jestrudo.pl, wzorowałam się nieco na jej pierwszych wyzwaniach, ale myślę, że z czasem stworzę swój system, który pozwoli nam sprawnie działać.

Poniżej zamieszczam linki do materiałów, które mogą Wam się przydać przy robieniu zdjeć:

Podziel się!

Jeżeli podoba Wam się pomysł takiego wyzwania i macie ochotę wziąć w nim udział, to podzielcie się informacją o nim na swoich kanałach. Oczywiście nie musicie tego robić, ale byłoby mi niesamowicie miło gdybyście pomogły mi dotrzeć do jak największej ilości osób. Niech każdy ma szansę na doskonalenie swoich umiejętności fotograficznych!

Nie ukrywam, że bardzo chciałabym żeby ten pomysł Wam się spodobał i żebyśmy mogły organizować sobie te wyzwania częściej. Zresztą, może jak wszystko pójdzie zgodnie z planem uda mi się na jesień zorganizować warsztaty fotograficzne, o których już wspominałam, więc też mogłybyśmy połączyć to z jakimś fajnym wyzwaniem!

To co? Bawimy się do 31 sierpnia i nie mogę się już doczekać Waszych zdjęć!

Weźmiecie udział w wyzwaniu?

- aGwer