sweterkowe-paznokcie

Sweterkowe paznokcie opanowały internet już poprzedniej jesieni. W tym roku postanowiłam spróbować swoich sił w tym zdobieniu i efekty pokazywałam Wam parę tygodni temu na InstaStory. Pomyślałam wtedy, że przygotuję dla Was szybką instrukcję jak w prosty i banalny sposób, uzyskać tak efektowne zdobienie. Będziecie potrzebować jednak trochę czasu, bo choć samo wykonanie jest łatwe, to niestety uzyskanie efektu 3D trochę trwa. Niestety Red Lipstick Monster wyprzedziła mnie z wykonaniem takiego manicure, ale mam nadzieję, że moja instrukcja również będzie dla Was przydatna. To co? Do dzieła!

sweterkowe-paznokcie
blog-kosmetyczny


Czego będziemy potrzebować?


✦ bazę, top, top matte, ulubiony kolor
✦ sondy lub pędzelka do zdobień
✦ cierpliwości

1. Oczywiście przed przygotowaniem manicure, musimy naszym paznokciom nadać pożądany kształt i długość. Ja ostatnio bardzo lubię hardi milk, którym posłużyłam się i przy tym zdobieniu. Na prostokątnych paznokciach łatwiej będzie Wam przygotować sweterek, bo będziecie mieć więcej miejsca na wzorek.
2. Kolejnym kolorem jest pomalowanie paznokci. Nakładamy wybrany kolor (lub dwa) do osiągnięcia pełnego krycia. Ja wybrałam dwa kolory Berry Nude i Creamy Muffin i na nich obu przygotowałam wzorek.
3. Wybieramy odpowiedni wzór sweterka i rysujemy za pomocą sondy lub pędzelka (czym Wam wygodniej) odpowiedni kształt. Ja wybrałam dwa rożne, aby pokazać Wam rozmaite możliwości. W internetach jest sporo inspiracji, którymi możecie się zasugerować. Na miejsca zdobień nakładamy 3-4 warstwy utwierdzając je wszystkie po kolei w lampie. Staramy się, aby za każdym razem lakier był nałożony w tym samym miejscu.
4. Paznokcie ze zdobieniem malujemy bardzo dokładnie matowym topem. Pamiętajcie o tym, aby top znalazł się we wszystkich załamaniach wzorku.

sweterkowe-paznokcie
blog-kosmetyczny
sweterkowe-paznokcie
Każda nakładana warstwa powinna być stosunkowo cienka. Aby uzyskać mocny efekt 3D polecam Wam nałożyć nawet 5 warstw samego zdobienia. Dlaczego? Ponieważ po nałożeniu topa, wzorek będzie nieco spłaszczony. Efekt, który widzicie na zdjęciach to 5 cienkich warstw. 


O czym warto pamiętać?

Przede wszystkim, sweterkowe paznokcie nie wymagają perfekcyjnej precyzji. Oczywiście im dokładniej nałożycie każdą warstwę, tym efekt będzie bardziej naturalny. Jednakże wiem, że nie każdy ma tyle cierpliwości i precyzji w ręku żeby uzyskać idealnie równe linie. Ponadto, robienie sweterków na hybrydach daje tę wygodę, że jak nam coś nie wyjdzie, zawsze przed utwardzeniem możemy to zmyć i po prostu poprawić! 
Tego typu zdobienie podczas ściągania należy dokładnie spiłować, aby nie mieć problemów ze zdjęciem hybrydy. Wzorek jaki wybierzecie jest absolutnie dowolny, efekt 3D wygląda bardzo fajnie jako kropki, kreski czy właśnie sweterek. Podpowiem Wam, że malując kolor bazowy błyszczącym topem, a wzór sweterka matowym uzyskacie jeszcze mocniejszy efekt.
Sweterkowe paznokcie naprawdę zwracają na siebie uwagę. Przygotujcie się więc na mnóstwo pytań w stylu: Jak to zrobiłaś? Sama to zrobiłaś? Trudno się robi sweterek na paznokciach? I oczywiście zbierzecie sporo komplementów, bo efekt jest naprawdę wyjątkowy! Idealny na jesień, dlatego już od kilku tygodni gości na moich paznokciach.
sweterkowe-paznokcie
W tym roku bardzo intensywnie odczuwam jesienne klimaty, a sweterkowe paznokcie doskonale wpisują się w tę tematykę. Koniecznie dajcie znać w komentarzach czy podobają Wam się takie paznokcie i jakie są Wasze pomysły na jesienne manicure.

Spróbujecie zrobić sobie sweterkowe paznocie?