Semilac Burgundy Wine
 
Dlaczego Semilac Burgundy Wine, to mój ulubiony kolor na zimę? Nie wiem jak jest u Was, ale ja bardzo często przy wyborze lakieru do paznokci sugeruję się tym, jaka jest pogoda za oknem. Jesienią i zimą sięgam zawsze po ciemniejsze, bardziej przygaszone, brudne i zdecydowanie mocniejsze kolory niż wiosną czy latem. Bardzo często kolor na jaki mam ochotę, jest podyktowany tym, czy w danym momencie raczy nas słoneczko, czy burzowe chmury i ponura aura na dworze. Własnie dlatego w tej chwili, jest to mój ulubiony lakier na zimę. Bardzo wpisał się w moje aktualne preferencje – i pogodę za oknem. 
recenzja Semilac Burgundy Wine
lakier Semilac Burgundy Wine

Semilac Burgundy Wine, czyli śliwkowe wino

Manicure, którym Wam dziś pokazuję zrobiłam jeszcze będąc w Danii. Jako element uzupełniający użyłam lakieru Fairy Glo, który był w zbiorach mojej przyjaciółki. Odcień który wybrałam, był kolorystycznie zbliżony do Semilac Burgundy Wine, ale w formie płynnego brokatu. Spodobał mi się tak połyskujący dodatek i to połączenie zdało egzamin śpiewająco.
Semilac Burgundy Wine 083, to lakier kameleon. Opisanie tego koloru jest niezwykle trudne, ale wydaje mi się, że określenie go bordową śliwką jest bardzo trafione. Jest to bordowy lakier, zmieszany z odrobiną ciepłego fioletu, podbity minimalną nutą granatu. W świetle dziennym bardziej ukazuje się jego śliwkowe, bardziej fioletowe wcielenie. Natomiast w sztucznym oświetleniu lub wieczorami przemienia się  się w głębokie czerwone wino, z kilkoma kroplami fioletu. Jest moim zdaniem jednym z piękniejszych, głębokich odcieni wśród lakierów marki. Bez dwóch zdań jest moim ulubionym lakierem na zimę.
lakier Fairy Glo
lakier hybrydowy Semilac Burgundy Wine

Idealny kolor na zimę!

Podobnie jak w przypadku większości ciemnych lakierów Semilac, Burgundy Wine kryje przy dwóch warstwach. Zdarza mu się czasem delikatnie smużyć, polecam wtedy dołożyć jeszcze jedną cienką warstwę lub stosować dwie średnie. Poza tym nie sprawia żadnych problemów, doskonale się trzyma, nie odpryskuje, nie traci też na intensywności. Podobam mi się w nim ta jego zmienność, przez co trudno jest się nim znudzić. Na paznokciach prezentuje się bardzo elegancko i przyciąga wzrok. Jest kobiecy, gustowny i doskonały na ważne wyjścia. Właśnie za to go uwielbiam!
 

Jeżeli szukacie nieoczywistego bordo, czegoś mniej klasycznego, niestandardowego, to Burgundy Wine jest doskonałą propozycją na zimę. Jeżeli dobrze czujecie się w ciemnych paznokciach, serdecznie Wam go polecam. Bardzo ładnie będzie wyglądał jako dodatek przy jasnym kolorze. Jak Wam się podoba ta propozycja lakieru Semilac?To już przedostatni post w ramach akcji #winterweek! Jak Wam się podoba grudniowa edycja? Mam nadzieję, że przygotowane przez nas posty Was zainteresowały. Nie zapomnijcie odwiedzić pozostałych dziewczyn: