Pyłek semi flash metallic marki semilac

Trend na lustrzane paznokcie podbija serca kobiet na całym świecie. Niebawem w sprzedaży marki Semilac, pojawi się produkt, który pozwoli osiągnąć podobny efekt na paznokciach hybrydowych. Semi flash metallic, to pyłek, który wtarty w płytkę paznokcia, daje efekt metalicznego lustra. Przygotowałam dzisiaj dla Was aż siedem swatchy różnych lakierów, w które wtarłam Semi flash metallic. Pyłek otrzymałam wraz z nowościami My Story i użyłam go przy pierwszym manicure, w połączeniu z lakierem 171 Porto Marine. Mam je już ponad tydzień i wciąż nie mogę się napatrzeć na swoje paznokcie (pokazywałam Wam je na Insta)!

Classic Nude, idealne do szkoły i pracy

➥ Przegląd lakierów nude Semilac

Jak zrobić sweterkowe paznokcie?

Pyłek semi flash metallic marki semilac

Pyłek semi flash metallic marki semilac

 Semi Flash Metallic, Semilac

Czy Wam też się wydaje, że Semilac ostatnio szaleje z nowościami? Kolory, które oferuje są fenomenalne, szczególnie te z najnowszej kolekcji My Story, która robi aktualnie furorę wśród użytkowniczek. Firma nie poprzestaje jednak na lakierach i Semi flash metalic, to ukłon w stronę tych z nas, które uwielbiają eksperymentować z manicure, a od dawna wzdychają do lustrzanych paznokci na Instagramie.

Pyłek Semi flash metallic zamknięty jest w gustownym, niewielkim słoiczku w kształcie diamentu. Dużym plusem jest to, że w opakowaniu jest zabezpieczająca przykrywka, która zapobiega wysypywaniu się pyłku w trakcie transportu. Niestety, nie znalazłam nigdzie informacji o gramaturze i cenie tego produktu, ale jak tylko otrzymam jakieś informacje, na pewno je tutaj zamieszczę.

JAK UŻYWAĆ SEMI FLASH METALLIC?

Przede wszystkim używamy go do paznokci hybrydowych. Przed wtarciem pyłku trzeba przygotować: podkładkę, pacynkę (np. dołączoną do rzadko używanej paletki cieni), syntetyczny pędzelek i top no wipe. Podkłada zabezpieczy stół czy biurko przed osadzeniem się pyłku, a pacynka i pędzelek pomogą nam dokładnie rozprowadzić produkt.

1. Na pomalowane i utwardzone w lampie paznokcie w ulubionym kolorze należy nałożyć top no wipe, który również należy utwardzić w lampie.
2. Wystarczy nabrać na pacynkę dosłownie odrobinę i okrężnymi ruchami wcierać w utwardzoną płytkę do uzyskania zadowalającego efektu.
3. Po wtarciu i uzyskaniu zadowalającego efektu wystarczy pokryć go kolejną warstwą topu aby uzyskać mocniejszy połysk i utwardzić w lampie.

Jeżeli coś osadzi się na skórkach, wystarczy omieść je syntetycznym pędzelkiem. Kilkukrotne mycie rąk powinno pomóc w pozbyciu się ewentualnych resztek, których nie udało się usunąć pędzelkiem. Sposób użycia jest banalnie prosty, a efekt przyciąga wzrok i zwraca uwagę. Niestety, jak w przypadku wszystkich pyłków i Semi flash metallic mocno się pyli robiąc w okół siebie sporo bałaganu. Jednakże jeżeli nabierze się już wprawy, pyłek rozsypuje się znacznie mniej, a praca nad paznokciami trwa krócej.

Pyłek semi flash metallic marki semilac

Pyłek semi flash metallic marki semilac

Nie trudno zauważyć, że większość kolorów przebija spod pyłku Semi flash metallic, co dla mnie jest niesamowitym plusem. Dzięki temu możemy uzyskać metaliczny róż, fiolet, granat czy po prostu idealne srebro. Chciałabym, aby kolory przebijały jeszcze mocniej, ale wydaje mi się, że ten efekt znajdzie sporo zwolenniczek. Jeżeli pyłek wpracujemy delikatniej, to widoczne będą maleńkie drobinki srebra, ale to również wygląda bardzo ciekawie. Niestety, jak większość pyłków ściera się na brzegach paznokcia, ale będę kombinować z topem żeby temu zapobiec. Koniecznie dajcie znać, jak podoba Wam się taki efekt!

Czy Wy też wzdychałyście do metalicznych, lustrzanych paznokci na Instagramie?

Poczytajcie też:
► Semilac, Violet Gray
► Letnie ombre

Post powstał we współpracy z marką Semilac.