Jeżeli jeszcze nie znacie Rare Beauty Soft Pinch Luminous Powder Blush, to chyba nie siedziałyście ostatnio w sieci. Tych nowych różów jest pełno! Ja nie mogłam przejść obojętnie wobec tych nowości i kupiłam sobie jeden kolor. Zapraszam na jego recenzję!

Rare Beauty Soft Pinch Luminous Powder Blush

Zazwyczaj nowe kosmetyki w asortymencie tej maki wzbudzają dużo emocji i tak samo było i w tym przypadku. Soft Pinch Luminous Powder Blush to gorąca nowość Rare Beauty! Wcale mnie to nie dziwi ponieważ jakość kosmetyków jest bardzo wysoka, a opakowania zachwycają za każdym razem.

Rare Beauty Soft Pinch Luminous Powder Blush (cena: 135 zł/2,8 g.) jest dostępny oczywiście w Sephorze. Róż zamknięty w eleganckiej, kremowej kasetce, która dla mnie, jako estetyki jest przepiękna. To produkty wypiekany, który ma mocną bazę kolorystyczną i rozświetlające wykończenie. Aktualnie w ofercie znajduje się 6 kolorów. Cztery z nich znamy już z płynnych różów, a dwa z nich są totalnie nowe:

  • Hope – ciemniejszy, opalizujący róż
  • Happy – chłodny odcień różu
  • Joy – delikatna brzoskwinia
  • Love – stonowana, ciemniejsza brzoskwinia
  • Truth – lekkie bordo z fioletem
  • Cheer – neutralny, blady róż

Ja dla siebie wybrałam odcień Hope, który jest przepiękny, ale mocno po głowie chodzi mi jeszcze Cheer.

ZOBACZ: Rare Beauty Soft Pinch Tinted Lip Oil

rare soft pinch luminous blush

Kolor i wykończenie

Soft Pinch Luminous Powder Blush to róż, który nadaje skórze elegancki, oryginalny blask, który zapewnia świeży wygląd. Odcienie są skierowane do różnych odcieni skóry, a ich pigmentacja pozwala na osiągnięcie różnego stopnia intensywności. Róż pięknie odbija światło, tworząc blask, który zwraca na siebie uwagę. Raczej skierowany jest do tych osób, które lubią mocny efekt. Można go dokładać i bez problemu łączyć z innymi produktami.

Kiedy pokazałam go na moim Instagramie, to padło kilka pytań czy nie będzie podkreślał porów i struktury skóry – oczywiście, że będzie. Rozświetlenie, które pozostawia jest dość mocne i nie da się tego uniknąć. Każdy produkt rozświetlający będzie to robił w mniejszym lub większym stopniu. Nie ma się jednak co przejmować, żadna skóra nie jest idealna, a ten róż wygląda bosko!

ZOBACZ: Rozświetlacz Rare Beauty Exhilarate

Aplikacja i konsystencja

Konsystencja tego różu jest naprawdę niezwykła. Miękka, gładka, lekka i trochę przypomina mi rozświetlacz Stila, choć nie jest aż tak plastyczny pod palcami. Aplikacja jest prosta i przyjemna. Muszę Was jednak uczulić, że nowy róż Rare Beauty jest mocno napigmentowany, więc osoby z ciężką ręką powinny nieco uważać przy pierwszej aplikacji. Potem na pewno już nabierzecie wyczucia.

Ach i zapomniałam wspomnieć, że Rare Beauty Soft Pinch Luminous Powder Blush jest wegański!

rare beauty pinch luminous hope swatch

Czy Soft Pinch Luminous Powder Blush jest trwały?

Od kiedy go kupiłam, noszę go bardzo często i nie zauważyłam, żeby w jakimś momencie dnia tracił na intensywności. Może po 11-12h blask jest nieco delikatniejszy, ale wciąż go widać. Bardzo ładnie się trzyma i dobrze wygląda przez cały dzień. Co tu dużo mówić… To bezapelacyjnie kolejny hit tej marki, który na stałe zagości w moim makijażu!

Efekt na skórze możecie zobaczyć w rolce na moim Instagramie:

Bardzo się z nim polubiłam i mogę Wam go serdecznie polecić! Myślę, że każda z Was będzie z niego zadowolona ponieważ to naprawdę wysokiej jakości produkt, który na twarzy wygląda świeżo, zdrowo i po prostu pięknie!

Macie w planach zakup nowego różu od Rare?

Inne róże, o których możecie poczytać na blogu: