Uwielbiam malować brwi kredkami! To bardzo szybki i prosty sposób na makijaż, a wybór produktów, którymi możemy to zrobić jest ogromny. Tylko… Czy koniecznie musimy kupować kosmetyk, który kosztuje 140 zł? Zapraszam na porównanie kredek do brwi Anastasia Beverly Hills Brow Wiz i Golden Rose Precise Browliner.

porównanie kredek do brwi Golden Rose i ABH

Tanio vs. drogo: ABH vs. Golden Rose

Jeżeli znacie mnie już jakiś czas to na pewno wiecie, że zdarza mi się kupować drogie kosmetyki. Takim przykładem jest paleta Natasha Denona Sunset Palette czy Charlotte Tilbury Glowgasm Palette. Jednak zawsze podchodzę do takich zakupów z ogromnym dystansem i bardzo wysoko postawioną poprzeczką. Jeżeli produkt kosztuje dużo, to powinien być naprawdę dopracowany. Nikt nie lubi wydawać swoich ciężko zarobionych pieniędzy na buble, prawda? Właśnie dlatego zachęcona Waszymi sugestiami w ankiecie na Instagramie (@AGWERBLOG) przygotowałam pierwszy post z cyklu „Tanio vs. drogo”. Zaczniemy od porównania dwóch kultowych kredek do brwi: Anastasia Beverly Hills Brow Wiz i Golden Rose Longstay Precise Browliner.

porównanie ABH brow wiz i golden rose

Co łączy obie kredki do brwi?

To porównanie kredek do brwi będzie subiektywne, więc miejcie to proszę na uwadze. Wizualnie kredki są do siebie bardzo podobne. Obie mają wygodną spiralkę, wykręcaną końcówkę czyli jak w większości tego typu produktów. Kredka ABH jest nieco grubsza przez co w dłoniach jest odrobinę cięższa. Łączy je czarne opakowanie, minimalny design i sposób działania. Po wielomiesięcznym użytkowaniu widzę jednak sporo różnic, które mam nadzieję, pomogą Wam podjąć decyzję o zakupie. Jedną z tych różnic jest oczywiście cena.

Anastasia Beverly Hills Brow Wiz (139,90 zł/0,085g.)

Kredka Anastasia Beverly Hills Brow Wiz jest dość twarda, ma średni pigment, ale kolor dobrze rozprowadza się po skórze. Natomiast dla uzyskania całkowicie wypełnionych brwi trzeba się trochę namachać, w związku z czym jest niestety średnio wydajna. Poza tym przed makijażem trzeba ją trochę rozgrzać na skórze. Kredka nie daje efektu błotka, nie zbiera się w nieestetyczne grudki i jest trwała. Pokona ją oczywiście pot i duża ilość wody, ale bez problemu w standardowych warunkach wytrzymuje 8-10h bez poprawek. Umożliwia delikatny i mocny makijaż brwi, co jest dużym atutem. W Polsce dostępne jest 10 kolorów Brow Wiz i z tego co pamiętam większość z nich jest bardzo dobrze przemyślana. Podsumowując:

 • Jest stosunkowo twarda.
 • Ma średni pigment, który można wzmacniać.
 • Trwałość na 5+
 • Duży wybór kolorów.
 • Średnio wydajna.
 • Cena: 139,90 zł/0,085g.

Golden Rose Longstay Precise Browliner (20,90 zł/0,090g.)

Kredki Precise Browliner z Golden Rose raczej nie muszę nikomu przedstawiać. Jest twarda i miękka jednocześnie, czyli mówiąc krótko: ma odpowiednią twardość. Nie trzeba jej rozgrzewać przed wykonanie makijażu, ponieważ od razu po kontakcie ze skórą zostawia pigment. A skoro o nim mowa, to jest całkiem niezły i umożliwia manipulowanie efektem od lekkiego, po bardzo intensywny. Gładko sunie po skórze, ale zdarza się, że przy zbyt dużej ilości robi delikatny efekt błota. Na szczęście wystarczy wyczesać nadmiar i problem z głowy. Ma bardzo dobrą trwałość i bez problemu wytrzymuje 8-10 h bez żadnych poprawek. Aktualnie dostępne jest 7 twarzowych kolorów. Podsumowując:

 • Jest odpowiednio twarda.
 • Ma bardzo dobry pigment.
 • Trwałość 5+
 • Średni wybór kolorów.
 • Bardzo wydajna.
 • Cena: 20,90 zł/0,090g.
porównanie kredek do brwi

Którą kredkę warto kupić?

Same widzicie na zdjęciach, że efekt (oczywiście pomijając kolor) w przypadku obu kredek jest bardzo podobny. Gdybym użyła dokładnie takiego samego koloru, to raczej nikt nie zauważyłby różnicy w efekcie końcowym. A skoro nie widać różnicy, to po co przepłacać? 😉

Kredka Golden Rose ma mocniejszy pigment, szybciej „wydobywa” się z niej kolor, nie trzeba jej rozgrzewać, nie jest tak twarda jak ABH i łatwiej się nią pracuje. W związku z tym jest bardziej wydajna i szybciej wykonuje się nią makijaż. Brow Wiz też jest wygodna w pracy, bo jak już delikatnie się rozgrzeje to makijaż przebiega szybko i bezproblemowo. Jednak różnica w cenie tych dwóch produktów jest OLBRZYMIA. Dlatego jeżeli miałabym pomóc Wam w wyborze, sugerowałabym kredkę Golden Rose. Szczególnie jeżeli nie lubicie lub nie macie możliwości zapłacić 140 zł za produkt do brwi. Nie mogę powiedzieć, że kredka ABH to bubel, bo nie. Jest przyjemna w pracy, daje ładny efekt i jest właściwie bezproblemowa. Jednak biorąc pod uwagę, że w prawie 10x niższej cenie jest kredka dająca podobny efekt – nie widzę sensu, żeby przepłacać… 🙂

Zobacz: Brwi na mydło: jak je zrobić?

porównanie kredek do brwi ABH i GR

Powiem Wam szczerze, że porównanie kredek do brwi, to wcale nie jest taki prosty temat. Szczególnie, kiedy macie wysokie wymagania wobec takich produktów. Ja oczekuję przede wszystkim trwałości, szybkości pracy, naturalnego efektu i wydajności. Jak same widzicie obie kredki są fajne, ale moim skromnym zdaniem tę droższą spokojnie można sobie odpuścić. Mam nadzieję, że mój post pomoże Wam podjąć decyzję o zakupie.

Jakie kosmetyki w cyklu tanio vs. drogo powinnam porównać? Napiszcie mi swoje propozycje w komentarzach!