pomysły na posty blogowe

Potrzebujecie inspiracji? Macie zastój w blogowaniu i nie wiecie o czym napisać kolejny artykuł, a swędzi Was ręka nad klawiaturą? Przybywam z odsieczą! Poniżej znajdziecie pomysły na posty blogowe, a właściwie aż 19 pomysłów, które możecie dopasować do swojej branży. Zapraszam!

pomysły na posty

Pomysły na posty blogowe

Skąd je brać? Jak szukać? Gdzie? Najłatwiejsze rozwiązania często mamy pod nosem, dlatego trudno jest je zauważyć. Zapytajcie swoich aktualnych odbiorców o czym chcą poczytać! Możecie to zrobić oczywiście na łamach bloga, ale świetnie nadają się do tego Wasze social media np. Instagram. Możecie przeprowadzić ankietę na Stories lub zapytać pod postem. Kolejną alternatywą jest strona Google Trends, która pomoże Wam sprawdzić czego aktualnie ludzie szukają w sieci. Do szukania pomysłów sprawdzają się wszelkie ankiety, pytania konkursowe, a nawet rozmowy ze znajomymi!

Jest jeszcze jeden fany sposób na to, jak znaleźć pomysły na posty blogowe: sprawdzajcie komentarze na swoich blogach i na stronach o podobnej tematyce. Czytelnicy często zadają pytania, a zaspokajanie potrzeb czytelników to przecież główne zadanie blogerów, więc do dzieła!

pomysły na posty na bloga

Pomysły na posty na bloga: lista 19 pomysłów

 1. BRANŻOWE NOWOŚCI – temat zawsze na topie, bo ludzie lubią nowości! Możecie pokazać nową markę kosmetyczną, książkę, która niedawno pojawiła się na rynku, nowo otwartą restaurację czy model telefonu, który właśnie pojawił się w sprzedaży.
 2. PORÓWNANIA PRODUKTOWE – ludzie to uwielbiają! Po takich postach łatwiej jest im podjąć decyzję co kupić. Przykładowo: Legendarne porównanie: Mbrush vs. Hakuro vs. Hulu. Takie posty można spokojnie przygotować w każdej branży.
 3. POLECENIA – tu chyba nie muszę wiele tłumaczyć. W postach tego typu możecie polecać wszystko to, na co macie ochotę: filmy, książki, seriale, kosmetyki, dodatki do domu, buty, sukienki itd. Np. Moje ulubione aplikacje do edycji zdjęć/
 4. TRIKI, PORADY, TIPY – poradniki zawsze wzbudzają zainteresowanie. To ciekawy sposób, żeby przekazać wiedzę! Np. Przydatne triki na szybki makijaż dzienny
 5. ROZWIĄZANIA PROBLEMU – jeżeli Wasi czytelnicy mają z czymś kłopot, pomóżcie im się z tym uporać. Na pewno chętniej do Was wrócą, jeżeli będą wiedzieć, że mogą liczyć na Waszą pomoc!
 6. LISTA TOP – czyli najlepsze produkty z danej kategorii, np. 5 najlepszych podkładów do cery mieszanej
 7. INSPIRACJE – tego typu posty mogą przyciągnąć osoby, którym brakuje pomysłu np. na strój wieczorowy, nowy manicure, wystrój mieszkania czy nową fryzurę.
 8. FAKTY I MITY – fajny luźny post, który może być edukacyjny i zabawny jednocześnie.
 9. POMYSŁ NA… – podrzucaj pomysły na fajne aktywności, spędzanie czasu, sposoby na rozwój, planowanie itd.
 10. SPIS – w takim poście możecie okazać polecane blogi, strony, artykuły w sieci. To fajny sposób na polecenie ulubionych produktów, knajp, dań, artykułów itd. Dla przykładu: 7 najpiękniejszych cieni do makijażu dziennego
 11. PODSUMOWANIE – podjęłyście się jakiegoś wyzwania? Jesteście na diecie? Miałyście ciekawy miesiąc? Napiszcie podsumowanie na blogu!
 12. TRENDY W BRANŻY – to bardzo inspirujące treści, w których czytelnik może odnaleźć nie tylko wiedzę, ale i porady jak być w modzie! Fajny pomysł, to np. pokazanie trendów, które definitywnie powinny przestać istnieć.
 13. RANKING – super pomysł na post! Można wyciągnąć z niego wiedzę dotyczącą danej kategorii. np. ranking najlepszych drogerii internetowych, restauracji w Szczecinie, blogi kosmetyczne itd.
 14. MÓJ SPOSÓB NA – może jest jakaś czynność, którą robicie często i macie na nią swój patent? Podziel się tym na blogu! Takie posty są bardzo przydatne, sama chętnie je czytam. Zawsze można podpatrzeć coś ciekawego. Np. 5 sposobów na kolorowy makijaż dzienny
 15. BŁĘDY I ROZWIĄZANIA – w każdej branży ktoś popełnia błędy. Są mniejsze i większe, ale warto o nich mówić, bo dzięki temu można ich uniknąć. W takim poście możecie pokazać błędy oraz oraz propozycje ich naprawienia, np. błędy w makijażu brwi.
 16. METAMORFOZA – kto nie lubi oglądać zdjęć z efektem przed i po? No chyba wszyscy! Jeżeli macie taką możliwość, to koniecznie pochwalcie się tym na blogu. Jakie metamorfozy można pokazać? Np. mieszkanie przed i po wykończeniu lub remoncie, makijaż, efekty odchudzania itd.
 17. RECENZJA – bardzo praktyczny post, który pozwoli czytelnikowi podjąć decyzję zakupową. Zdecyduje czy kupić dany produkt, wybrać się do jakiejś restauracji lub skorzystać z danej usługi.
 18. WISHLISTA – czyli Wasze plany zakupowe! To posty petardy, ponieważ generują fajny ruch, niesamowite dyskusje i pomagają nawiązać fajne relacje z czytelnikami. W dodatku autor ma miejsce, w którym może ogarnąć swoje zakupy.
 19. PRYWATA – podzielcie się ciekawą historią ze swojego życia, dajcie się poznać, odkryjcie rąbka tajemnicy!
pomysły na wpisy na bloga

Jakie dopisałybyście pomysły na posty blogowe dopisałybyście do mojej listy? Chętnie się zainspiruję!

P. S. Jeżeli jest coś, co miałabym dla Was przygotować… piszcie śmiało! Każda sugestia jest dla mnie na wagę złota!