blog-kosmetyczny
          Pomada do brwi, Anastasia Beverly Hills, to chyba jeden z najbardziej popularnych produktów marki. Przynajmniej ten najbardziej osławiony, jeszcze zanim w asortymencie marki pojawiły się płynne pomadki. Swój słoiczek mam już bardzo długo i mogę powiedzieć, że znam go dość dobrze. Inne firmy tworzą produkty mocno inspirowane, bardzo podobne lub identyczne. Dzisiaj chciałabym porównać oryginalną dipbrow pomade, do propozycji marki Freedom makeup. Na końcu posta mam dla Was zagadkę i jestem ciekawa, która z Was zgadnie poprawnie. 

blog-kosmetyczny

blog-kosmetyczny

KWESTIE TECHNICZNE, CENA, KOLOR I KONSYSTENCJA

          Przede wszystkim zacznę od tego, że obie pomady są zamknięte w szklanych słoiczkach, z czarnymi nakrętkami. Jeżeli mam być szczera, to mam wrażenie, że są wykonane dokładnie tak samo. Pomada z Anastasia Beverly Hills jak i Freedom Makeup, z zewnątrz oraz środku wyglądają identycznie. To, co je różni w kwestiach technicznych, to pojemność, termin ważności i cena. Pomada Freedom makeup kosztuje 24,99zł, a jej pojemność to 2,5g i aż 12 miesięcy przydatności. Natomiast pomada z Anastasia Beverly Hills, to 4g produktu w cenie od 100-109zł i 6 miesiącach ważności. Mam jednak nieodparte wrażenie, że w obu przypadkach dostajemy taką samą ilość produktu.
           Kiedy otworzyłam pomadę do brwi Freedom Makeup byłam w szoku, bo ujrzałam dokładnie taki sam produkt, jak ten z Anastasia Beverly Hills. Na zdjęciu poniżej widać, że pomada Freedom jest nieco cieplejsza, ale to wina pierwszej warstwy oraz oświetlenia. Jak zobaczycie na swatchach poniżej, kolory są jednakowe. Podobnie jak konsystencja. Oba produkty, to bardzo gęsty krem, który po pewnym czasie od otwarcia, zasycha. Najlepiej stosować je z odrobiną duraline, wtedy aplikacja jest znacznie łatwiejsza. 

jak-malowac-brwi

jak-malowac-brwi

UWAGI ZE STOSOWANIA, KTÓRĄ POMADĘ WARTO KUPIĆ?

          Jeżeli mam być z Wami całkowicie szczera, malowanie brwi tymi produktami jest bardzo przyjemne. Zarówno w przypadku ABH, jak i Freedom Makeup pomady suną po skórze, można stopniować ich intensywność, domalowywać pojedyncze włoski, mocno i ostro podkreślać brwi. Po prostu… miodzio! Nikogo chyba już nie zaskoczę, kiedy powiem, że pracuje się na nich dokładnie tak samo. Dają taki sam efekt na skórze zachowują się identycznie, mają jednakową trwałość, pigmentację, intensywność i jak się okazuje, również jakość. Makijaż brwi tymi produktami, wykonuje się po prostu  IDENTYCZNIE! Co więcej, pomada Freedom Makeup ma dłuższy termin ważności i jest zdecydowanie tańsza. W związku z tym, dla mnie wybór jest banalnie prosty. Stawiam na pomadę z Freedom Makeup.
          W trakcie przygotowywania tego porównania, natknęłam się na coś bardzo dziwnego. Jak już wiecie z tego co pisałam wcześniej, technicznie te produkty są siostrami bliźniaczkami. Co jednak mnie  tak dziwi? Pojemność. Dlaczego produkt Anastasia Beverly Hills ma 4g, natomiast Freedom Makeup 2,5g chociaż pojemniki są jota w jotę takie same? Obejrzałam je z każdej możliwej strony i nie zauważyłam, żeby tej pierwszej było w słoiczku więcej. Nie jestem w stanie powiedzieć Wam, dlaczego tak wygląda ta sytuacja i która firma mija się z prawdą, co do pojemności produktów. Uwielbiam pomadę z Anastasii, mam ją już dość długo i jeszcze mnie nie zawiodła, ale… Nasuwa mi się jednak taka myśl: dlaczego za produkt, który ma doskonałą jakość, świetny wybór kolorów, którym przyjemnie się pracuje i pięknie wygląda, mam zapłacić ponad 100zł, skoro mogę wydać niecałe 25zł? Ja stawiam na propozycję Freedom Makeup i Wam też nie radzę przepłacać.

jak-malowac-brwi

jak-malowac-brwi

          Na koniec obiecana zagadka. Specjalnie do powyższego makijażu użyłam obu pomad. Jestem bardzo ciekawa, która brew, Waszym zdaniem, była pomalowana jakim produktem? Lewa to pomada z Anastasia Beverly Hills, czy raczej Freedom Makuep? A może prawa? Zostawicie mi swoje typy w komentarzu pod postem!
Pomadę Freedom Makeup, możecie kupić za 24,99zł na stronie Ladymakeup.pl.

Jakie produkty do brwi wybieracie na co dzień?

Przeczytajcie też:
►  Jak malować brwi pomadą?
►  Makijaż permanentny brwi, Microblanding
►  4 najlepsze pędzle do makijażu brwi