Do znudzenia będę powtarzać, że dobre pędzle stanowią fundament udanego makijażu. Dlatego cieszę się, że mamy coraz większy wybór świetnej jakości narzędzi. Pędzle Hakuro seria J, to krok wyżej w komforcie pracy z cieniami i dziś chcę Wam pokazać z bliska 8 nowych modeli, które niedawno pojawiły się w sprzedaży.

Hakuro seria J

Pędzle Hakuro seria J: nowe modele

O pędzlach Hakuro z serii J już na blogu pisałam: Hakuro seria J recenzja 11 modeli i cały czas uważam, że to jedne z lepszych pędzli jakie miałam okazję używać. Bardzo podoba mi się obły kształt czarnych trzonków i fakt, że są stosunkowo krótkie. Ja w pracy z klientkami czy malując siebie nie przepadam za długimi pędzlami, dlatego te z Hakuro J tak bardzo przypadły mi do gustu.

Nowe pędzle zostały zaprojektowane z myślą o dokładniejszej, bardziej precyzyjnej pracy z cieniami. To maluszki, które umożliwiają cieniowanie małych przestrzeni, tworzenie bardziej płynnych połączeń i delikatniejszych chmurek. Są naprawdę małe, dlatego myślę, że będą stanowić świetne uzupełnienie kufra wizażysty lub entuzjastów makijażu. Modele J500, J507, J624, J626, J628 i J799 są wykonane z naturalnego włosia wiewiórki, natomiast J900 i J970 mają włosie syntetyczne.

W nowych modelach zaszła jedna duża zmiana. Numerki pędzli nie są już tylko „nadrukowane”, ale są wyżłobione w trzonkach. Dzięki temu napisy powinny przetrwać próbę czasu, z czym był mały problem w poprzednich edycjach.

ZOBACZ: Pędzle do makijażu dla początkujących

pędzle hakuro seria J
pedzel hakuro j624

Hakuro J500

Maleńka, bardzo miękka kulka ze zwężającą się końcówką i dość luźno ułożonym włosiem. Mówiąc krótko określiłabym go jako mini pencil brush. cmiękka, Jest bardzo miękki i elastyczny, bez problemu dopasowuje się do skóry i nie drapie, więc powinien dobrze się sprawdzić do wrażliwych miejsc. Jest bardzo mały (długość włosia to 0,8cm), więc będzie fajny do wewnętrznego kącika, dolnej powieki lub blendowania niewielkich przestrzeni. Cena: 59,00 zł.

Hakuro J507

Klasyczna, ale niewielka kulka o wydłużonym kształcie i lekko zaokrąglonym końcu. Włosie jest również bardzo miękkie i gibkie, a dzięki temu, że delikatnie rozszerza się ku końcowi świetnie rozciera cienie. Mały rozmiar
(długość włosia 1,2cm) gwarantuje dużą precyzję, ale na małej powierzchni. Cena: 59,00 zł.

Hakuro J624

Powiedziałabym, że to spłaszczona wersja modelu J507. To kulka w płaskiej skuwce, bardzo precyzyjny mini pędzel. Jest bardzo sprężysty, miękki i dzięki płaskiemu kształtowi umożliwia wklepywanie produktu. Lekkie rozczapierzenie na końcu pozwala na szybkie, ale dokładnie blendowanie. Długość włosia to 1,2cm. Cena: 59,00 zł.

Hakuro J626

Odrobinę większa wersja pędzla J624. Ten model umożliwia pracę na nieco większej przestrzeni i myślę, że będzie fajny do blendowania cieni na dolnej powiece i w załamaniu górnej. Ma dość luźno osadzone włosie, więc fajnie buduje się nim kolor i świetnie rozciera zostawiając delikatną mgiełkę. Cena: 59,00 zł.

Hakuro J628

Ostatni pędzel w płaskiej skuwce do rozcierania cieni i z całej trójki jest największy. To fajny model dla osób, które mają małe oczy i nie lubię rozcierać cieni wielkimi puchaczami. Włosie jest bardzo miękkie i mocniej zbite niż w dwóch poprzednich, a jego długość to 1,4 cm. Ceba: 59,00 zł.

Hakuro J799

Pędzel ma najdłuższe włosie wśród wszystkich nowych modeli, bo aż 1,6 cm. Jest bardzo, bardzo miękkie i ułożone w szpic, delikatnie puchate. Taki kształt świetnie sprawdzi się do budowania załamania, rozcierania granic i robienia przejść między cieniami. Jest bardzo giętki, a dzięki swojej miękkości fajnie sprawdzi się do wrażliwych oczu. Cena: 59,00 zł.

Hakuro J900

Pędzel z włosia syntetycznego, który jest przeznaczony do makijażu brwi lub malowania kreski. Włosie jest miękkie, odpowiednio sprężyste i dość sztywne, co może przyczynić się do wygodnej pracy. Jest dość cienki, a długość włosia to ok. 0,6cm. Cena: 49,00 zł

Hakuro J970

Ostatni z całej ósemki to pędzel do makijażu ust wykonany z włosia syntetycznego. Nie bez powodu, bo tego typu włosie lubi się z produktami kremowymi. Model J970 jest wycięty w języczek, który zwęża się ku końcowi. Jest mały, płaski i dość sztywny. Można za jego pomocą wypełnić makijaż ust lub zakryć drobne niedoskonałości na twarzy. Długość włosia to 1cm. Cena: 49,00 zł.

hakuro J900

Pędzle Hakuro seria J, to nie jest najniższa półka jeżeli chodzi o produkty tego typu. Jednak te pędzle naprawdę bronią się jakością. Włosie jest ultra mięciutkie, trzonki wyglądają pięknie przez długi czas (niektóre modele z tej serii mam już prawie 2 lata) i są po prostu bardzo wygodne w pracy. Włosie nie drapie, nadmiernie nie wypada, nic mi się jeszcze w nich nie rozkleiło. Moim zdaniem w takie narzędzia warto zainwestować.

Czy każdy z nas potrzebuje takich modeli? Oczywiście, że nie. Dla wizażystów to świetna opcja, bo maluszki często ułatwiają pracę. Mogą się również przydać osobom, które mają niewielkie oczy lub mało przestrzeni na powiece lub po prostu wolą malować się małymi pędzlami.

Jakiego rozmiaru pędzle lubicie używać w swoim makijażu?