Dobrze przypudrowany korektor pod oczami to ważny element każdego makijażu. Dlatego tak ważny jest nie tylko sam korektor czy puder (choć one oczywiście mają kluczowe znaczenie), ale również pędzel do pudru pod oczy. Pokażę Wam 5 modeli, które dają różne efekty. Każdy z nich bardzo lubię w moim makijażu jak i do pracy z klientkami.

pędzel do pudru pod oczy maxineczka

Pędzel do pudru pod oczy: jaki powinien być?

Przede wszystkim zwracajcie uwagę na swoje preferencje. Czy lubicie krótki czy długi trzonek, bardziej puchate czy lepiej zbite włosie, rozmiar i kształt. Nie ma reguły, które mówi: ten pędzel pod oczy do pudru jest najlepszy i kropka. Dlatego przy wyborze modelu dla siebie zwracajcie uwagę na to, co jest dla Was najwygodniejsze.

Pędzel do pudru pod oczy powinien być odpowiednio gęsty, ale niezbyt zbity. Wynika to z faktu, że większość korektorów lubi być dobrze przypudrowana, ale za pomocą minimalnej ilości produktu. Dlatego gęste włosie nabierze więcej produkty, ale jego odpowiednie rozproszenie i puchatość, ładnie ten puder „rozproszą” na skórze dobrze utrwalając korektor.

Jaki kształt wybrać?

Każdy z nas ma inny kształt i wielkość oka. Przy wyborze pędzla do pudru pod oczami sugerowałabym kierować się w pierwszej kolejności rozmiarem modelu. Przy pomocy za dużego pędzla trudniej będzie nam docisnąć puder w zakamarkach oka, będzie to też średnio wygodne. Nnatomiast bardzo mały rozmiar to więcej roboty (choć jednocześnie lepsza precyzja) i duże prawdopodobieństwo zaaplikowania zbyt dużej ilości. Dlatego najlepiej jest to wypośrodkować. Pędzel do pudru pod oczy powinien być większy niż klasyczny model do rozcierania cieni. Z mojego doświadczenia wynika, że modele, których włosie ma długość 1,5-2,5cm sprawdzają się najlepiej.

Moim zdaniem najlepszym wyborem są pędzle w spłaszczonych skuwkach. Są najwygodniejsze w pracy i jednocześnie gwarantują dobrą precyzję. Ponadto często płaskie pędzle są szersze niż okrągłe, tym samym pokrywają większą powierzchnię – pracuje się z nimi szybciej. Dlatego w moim zestawieniu przedstawię Wam 4 modele w płaskiej skuwce i 1 w okrągłej.

ZOBACZ: Pędzle Hulu DS, Hakuro czy M brush? Legendarne porównanie!

pędzle do pudru pod oczy jaki kupić

Hulu PRO 73

Najmniejszy model wśród dzisiejszej piątki i jednocześnie najsztywniejszy model, który pozwala na doskonałą precyzję. Mocno zbite, krótkie włosie z kozy (w najdłuższym miejscu 1,5cm) sprawia, że pędzel nie jest zbyt gibki. Oczywiście ugina się pod naciskiem dłoni, ale nie w takim stopniu jak pozostałe modele. Taki kształt i stosunkowo niewielki rozmiar pozwala na bardzo dokładne i porządne pudrowanie. To pędzel do pudru pod oczy, z którym trudno jest przegapić jakiekolwiek miejsce. Cena: ok. 30 zł.

Hakuro J721

Jedyny gagatek w okrągłej skuwce z całego zestawienia. Jest dość duży, bo samo włosie ma 2,7 cm. Jest mocno rozczapierzony, ale jednocześnie dobrze zbity i bardziej giętki niż Hulu PRO 73. Włosie układa się w łezkę, delikatnie rozszerzając się ku górze i na końcu lekko zwężając. Taki układ włosów i długość pozwalają na szybkie pudrowanie, ale bez większej precyzji. Jeżeli zależy nam jedynie na lekkim przypudrowaniu lub korektor nie wymaga od nas niewiadomo jakiej dokładności, to może być strzał w dziesiątkę. Hakuro J721 to fajny model do szybkiego makijażu. Cena: ok. 50 zł.

Hakuro J680

Długość włosia pędzla Hakuro J680 to 1,8cm i doskonale sprawdza się do pudrowania miejsca pod oczami. Producent zaleca go stosować do cieniowania, ale dla mnie do tej roli jest nieco za duży. Szerokość skuwki to 1,1 cm, ale samo włosie rozczapierza się na ok. 1,4. Pędzel jest bardzo mięciutki, więc nie podrażnia delikatnej skóry pod oczami. Ma doskonałą gibkość, a fakt że włoski na długości są lekko wycieniowane, ładnie przylegają do skóry podczas aplikacji pudru. Włosie jest tylko delikatnie rozczapierzone i na samym końcu leciutko się zwęża. Dobrze nabiera puder, a przy jego aplikacji na korektor ładnie go wciska i rozprasza. To jeden z moich modeli top of the top do tego zadania. Puder fajnie sprawdza się również do przypudrowania całej powieki ruchomej. Cena: ok. 45 zł.

ZOBACZ: Hakuro seria J recenzja 11 modeli

pędzel pod oczy

Hulu P104

Tak jak wspomniałam na początku kształt pędzla najlepiej jest dobierać indywidualnie do swojej budowy oka/twarzy i efektu jaki chcemy uzyskać. Model Hulu P104 jest specyficzny dlatego, że jest bardzo płaski, ale jednocześnie lekko zbity. Ten pędzel pod oczy dje bardzo fajny efekt rozproszenia pudru, ponieważ, podobnie jak model Hakuro J680 jest rozczapierzony. Zastosowana mieszanka włosia kozy i wiewiórki jest bardzo mięciutka i bardzo giętkie, dzięki czemu rozprowadzony puder lekko osiada na skórze i wygląda bardzo subtelnie. Kształt umożliwia równomierne rozprowadzenie produktu, a jakby ktoś chciał nałożyć nim róż czy rozświetlacz również jest to możliwe. Jego miękkość, gibkość i kształt sprawiają, że świetnie sprawdza się do delikatnej skóry pod oczami lub w trakcie malowania kobiet dojrzałych. Ich skóra jest znacznie mniej wiotka i napięta, więc wymaga szczególnego traktowania. Cena: ok. 24 zł.

Hulu DS7

Na koniec zostawiłam sobie mojego ulubieńca pod względem kształtu, czyli model Hulu DS7. To mówiąc w skrócie: spłaszczona, duża kulka. Mocno rozczapierzony pędzel (bardziej niż Hakuro J680), jest bardzo puchaty i fajnie zbity. Włosie kozy jest w tym pędzlu niezwykle gładkie i mięciutkie, przez co doskonale sprawdza się pod oczami. Zresztą właśnie do tego został zaprojektowany. Długość włosia to aż 2,1cm, ale muszę przyznać, że jest tak świetnie ułożone, że ten model jest bardzo precyzyjny. Pędzel do pudru pod oczami musi być nie tylko odpowiedniego rozmiaru i kształtu, ale również wygodny z dobrą jakością włosia. Hulu DS7 spełnia wszystkie moje wymagania i z całej piątki, to właśnie po ten model sięgam najczęściej. Cena: ok. 56 zł.

pędzel pod oczy

Żeby mieć fajny pędzel do pudru pod oczami wcale nie musicie kupować modelu, który z założenia ma do tego służyć. Same widzicie, że wśród moich poleceń są pędzle do cieni czy rozświetlacza. Jedyne co Was ogranicza to wyobraźnia i potrzeby, które chcecie zaspokoić. Zdaję sobie sprawę z tego, że wspomniane przeze mnie modele nie są najtańsze, ale zawsze Wam powtarzam, że na pędzlach niekoniecznie warto oszczędzać. To narzędzia, które mają Wam służyć przez lata i w przypadku zaprezentowanych modeli jestem pewna, że tak właśnie będzie.

Który z pędzli najbardziej Was zainteresował? Używacie specjalnych pędzli do pudrowania okolic oczu?