paleta-do-konturowania-kat-von-d
Paleta do konturowania, to chyba jeden z najważniejszych kosmetyków jakie kobieta powinna mieć w swojej toaletce. Paleta Kat Von D Shade & Light jest ze mną od kwietnia zeszłego roku i od tego czasu używam jej bardzo namiętnie. Moje oczekiwania wobec palet tego typu są bardzo wysokie. Dobór kolorów musi pozwolić na wykonturowanie i jednocześnie opalenie twarzy, rozjaśnienie i podkreślenie odpowiednich partii twarzy. Jeżeli chcecie wiedzieć, czy paleta do konturowania Kat Von D spełnia moje oczekiwania i czy warto ją kupić, przeczytajcie dzisiejszy post. Niestety moja wersja jest już tak sfatygowana, że do zdjęć musiałam pożyczyć paletę od Ali (tej co Ma Kota).
➥ Jak konturować okrągłą twarz?
paleta-do-konturowania-kat-von-d

Kat Von D, Shade & Light – idealna paleta do konturowania?

Zamknięta w czarnym, kartonowym opakowaniu paleta, prezentuje się niezwykle elegancko. Na pierwszy rzut oka wydaje się solidna i mogę potwierdzić, że właśnie taka jest. Niestety jej ogromny minusem jest fakt, że czerń bardzo szybko się brudzi i niestety na mojej palecie, po ponad roku intensywnego użytkowania to widać. Choć samo opakowanie jest wciąż w doskonałym stanie, poza nieestetycznymi śladami cieni, pościeranymi napisami, technicznie opakowanie jest w doskonałym stanie. 
Kompozycja kolorów w palecie jest skonstruowana w taki sposób, aby wykonać pełny makijaż twarzy. Mamy tutaj chłodny odcień do konturowania (subconscious), lekko ocieplony kolor, który idealnie nada się do opalenia skóry (shadowplay) oraz neutralny ciemny brąz (sombre). Ten ostatni sprawdzi się również do mocnego konturowania, do ciemnej karnacji lub przy mocniejszej opaleniźnie. Trzy cienie rozjaśniające nadają się do podkreślania tych partii twarzy, które chcemy optycznie wysunąć do przodu. Podobnie jak w przypadku bronzerów, mamy tutaj trzy odcienie odpowiedzialne za rozjaśnienie (levitation), niwelowanie szarości i dodatkowe zakrycie cieni (lyric) oraz do neutralizowania zasinień (lucid). Z powodzeniem można wykonać nią lekkie i subtelne konturowanie na co dzień, ale nie tylko. Paleta daje nam również możliwość mocnego, wręcz ekstremalnego podkreślenia policzków. Szerokie możliwości wykorzystania, to ogromna zaleta palety Shade & Light.  
paleta-do-konturowania-kat-von-d

Czy warto ją kupić?

Paleta do konturowania Kat Von Do, Shade & Light powinna spełnić oczekiwania większości użytkowniczek. Kolorystyka jest skomponowana w taki sposób, że pasuje do każdego typu urody, niezależnie od karnacji czy tonacji skóry. Paleta ma bardzo dobry pigment i radzę uważać, szczególnie przy brązach. Nie jest łatwo zrobić sobie nią krzywdę, ale początkowo zdarzało mi się na pędzel nabierać za dużo. Przy odrobinie wprawy raczej nie powinno być problemu. Wszystkie pudry blendują się obłędnie i wręcz z dziecinną łatwością. Łączą się pięknie z pudrem, różami czy rozświetlaczem. Można dowolnie intensyfikować efekt i nawet jak nałożymy za dużo, nie ma większego problemu z naniesieniem poprawek. Trwałość zależy od wielu czynników, ale niezależnie od tego jakiego użyłam podkładu, pudru, czy fixera wszystko trzymało się doskonale. Jedyny zarzut mam do jasnych cieni. Stosowane pod oczami lubią z niektórych korektorów zrobić ciastko. Problem rozwiązałam mieszając je np. z ➥ pudrem RCMA albo Laura Marcier. 
Pudry są bardzo aksamitne w dotyku, mięciutkie i masełkowate. Niestety, jak w większości palet i produktów tego typu – bardzo się pylą w momencie aplikacji na pędzel. Właśnie dlatego paleta tak szybko się brudzi. Pomimo tego, z ręką na sercu mogę powiedzieć, że to jest aktualnie najlepsza paleta do konturowania jaką mam. Jak tylko Kat Von D wejdzie do naszej Sephory (już we wrześniu) dokupię brakujące wkłady. Bo jeżeli nie wiecie, to nie jest paleta jednorazowa. Pudry możecie dokupić solo w formie wkładów.
Jeżeli szukacie czegoś ekstra, co sprawdzi się do konturowania na każda okazję, śmiało możecie zakończyć poszukiwania. Paleta jest fantastyczna i jeżeli nie macie w swoich zbiorach niczego do konturowania albo szukacie idealnej palety – Kat Von D, Shade & Light jest dla Was! Ja kupiłam ją za 45€ (ok. 190zł) i przypuszczam, że w Polsce cena będzie mniej więcej podobna. 
paleta-do-konturowania-kat-von-d-blog
Miałam okazję poznać już sporo produktów do konturowania twarzy. Przez pojedyncze pudry, bronzery czy gotowe palety. Muszę jednak z czystym sumieniem powiedzieć, że propozycja Kat Von D jest lepsza niż paleta ➥ Anastasia Beverly Hills Contour Kit, która była pierwszą tego typu kompozycją pudrów na rynku. Jeżeli zależy Wam na produkcie o najwyższej jakości, koniecznie się nią zainteresujcie!
Jaki jest Wasz ulubiony produkt do konturowania?