Nowy rok, nowe zakupy, a stara ja! Chociaż w tym roku będę kupować zupełnie inne rzeczy niż w ciągu ostatnich kilku lat. Moja noworoczna wishlista jest bogata w dodatki do domu i nie tylko.

noworoczna wishlista

Noworoczna wishlista 2021

Dacie wiarę, że jest już luty?! To niesamowite jak ten czas szybko leci. Noworoczna wishlista miała się pojawić jeszcze w styczniu, ale niewiadomo kiedy okazało się, że już mamy drugi miesiąc roku! Ponieważ w 2021 chcę w końcu skończyć urządzać mieszkanie, urozmaicić i uporządkować swoją garderobę i wymienić sprzęt pomyślałam, że przygotuję sobie wishlistę. Łatwiej mi będzie robić zakupy nie wydając pieniędzy na pierdoły, a wiem, że takie posty lubicie więc oto jestem! 😉 Zapraszam Was na małą, ale konkretną noworoczną wishlistę.

Ramki na plakaty

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze pod koniec tego tygodnia będę mieć szafy, a co za tym idzie: półki w salonie. Wymarzyłam sobie galerię personalizowanych plakatów w różnych rozmiarach, które poustawiam w formie galerii. Każdy z nich będzie odzwierciedlał zainteresowania moje i Nie Męża – bardzo mi się podobają dekoracje, które oddają serce mieszkańców. Plakat z Hogwartem już mam, teraz tylko muszę znaleźć coś z motywem Przyjaciół, Queen, Liverpool FC, powrotu do przyszłości, Gry o tron i takich tam. Wiąże się to również z zakupem odpowiednich ram i tutaj może być problem. Jaki? Nie wiem jaki powinny mieć kolor… Chyba pomieszam biel, czerń i drewno, żeby było lekko i przytulnie. Wiecie gdzie mogę dostać porządne ramki w różnych rozmiarach?

Ekspres do kawy

Nie mogę już wytrzymać na tej kawie rozpuszczalnej. Mam dość tego smaku, zapachu, a właściwie braku wszystkich walorów prawdziwej, pysznej kawy. Dlatego jednym z zakupowych celów na ten rok jest ekspres do kawy. Jaki? Jeszcze nie wiem, ale w Waszych poleceniach na Instagramie najczęściej pojawiał się Philips LatteGO lub jeden z modeli Delonghi. Na pewno będę szukać ekspresu ciśnieniowego, bez rurki na mleko, ale z możliwością jego spieniania. Zależy mi też na tym, żeby był niewielkich rozmiarów ze względu na małą kuchnię. Nie ważne kiedy, ale w tym roku na moim blacie stanie porządny ekspres do kawy.

Tapicerowany panel ścienny

Wymyśliłam sobie, że chciałabym mieć tapicerowaną ścianę za łóżkiem w sypialni. Ze względu na rozmiar łóżka rezygnuję z zagłówka i w jego miejsce chcę na ścianie ułożyć panele w kształcie heksagonów. Nie na całej ścianie, ale mniej więcej w 3/4 wysokości. Oglądałam już mnóstwo inspiracji i bardzo mi się to podoba, efekt jest bardzo przytulny. Znalazłam już w sieci kilka fajnych paneli, ale przede wszystkim w pierwszej kolejności muszę kupić porządne łóżko 😀

Komputer stacjonarny

Potrzebuję zmiany sprzętu… Między innymi dlatego, że od lat pracuję na laptopach i ciągle się schylam – mój kręgosłup cierpi katusze. Ponadto mam wrażenie, że komputery stacjonarne (ale takie wiecie, że tylko monitor, bez klocka na ziemi) mają lepsze parametry niż komputery przenośne. Ponieważ od lat pracuję na komputerze przy tworzeniu tekstów, edycji zdjęć i może w przyszłości edycji wideo – przyda mi się lepszy komputer do pracy. Powoli już się rozglądam, ale to będzie raczej zakupy na końcówkę roku.

Nowy aparat lub obiektyw

Skoro o sprzęcie mowa, myślałam ostatnio o wymianie aparatu. Nie narzekam na swój, wręcz przeciwnie – bardzo go lubię! Jednak aparaty fotograficzne mają to do siebie, że sprzęt szybko staje się „nieaktualny”. Mam na myśli, że ta branża tak szybko się rozwija, że co chwile mamy do czynienia z czymś nowym, lepszym, ciekawszym. Dlatego chodzi mi po głowie nowy aparat lub… nowy obiektyw. Marzy mi się Sony FE 85 mm f/1.8, ale jeszcze pewnie będę musiała chwilę na niego poczekać.

Szczotka obrotowa

Chyba dojrzałam do tego, żeby częściej układać włosy! Oczywiście mówiąc układać nie mam na myśli tony lakieru czy 5kg pianki. Moja przyjaciółka jakiś czas temu zaczęła używać szczotki suszącej do układania włosów i ja chwilę ją sobie używając stwierdziłam, że potrzebuje tego gadżetu w moim życiu! Włosy są dzięki niej ładnie ułożone, wygładzone, okiełznane i po prostu lepiej się układają. Nawet bez większej stylizacji czy utrwalania włosy wyglądają bardzo dobrze. Dlatego poszukiwania suszącej szczotki obrotowej uważam za rozpoczęte!

Nowa torebka

Ostatnią pozycją na mojej noworocznej wishliście jest nowa torebka. Zdecydowanie wyrosłam już z podejścia, że muszę mieć torebkę na każdą okazję i w każdym istniejącym kolorze. Teraz uważam, że im mniej tym lepiej, a najbardziej podobają mi się uniwersalne torby. Podczas przeprowadzki zrobiłam porządki i pozbyłam się 3/4 mojej kolekcji. Aktualnie mam 4-5 torebek, z czego jedna jest typowo sportową torbą na wyjazdy. Chciałabym w tym roku kupić sobie prostą, czarną torebkę w rozmiarze mniej więcej A5. Taką codzienną, która sporo pomieści, ale nie będzie niewiadomo jak ciężka. Ponieważ w kwestii pakowania torebek jestem minimalistką myślę, że będzie idealna.

noworoczna wishlista 2021

Wiem, że lista jest skromna, ale gdybym miała pokazać Wam wszystko… To byłby post tasiemiec. Zaręczam, że w ciągu następnych miesięcy na pewno pojawią się jeszcze inne posty tego typu, bo podpunktów na mojej liście jest całkiem sporo. Mam nadzieję, że uda mi się ją zrealizować jak najszybciej!

Wpis powstał we współpracy z portalem ceneo.pl

Co Wy chciałybyście sobie w tym roku kupić? Tworzycie sobie czasami takie zakupowe wishlisty?