makijaz-permanentny-microblading
 
             Już od dłuższego czasu się nad tym zastanawiałam. Oglądałam zdjęcia, czytałam artykuły i analizowałam, konsultowałam to z własną klauzulą sumienia. Rozmawiałam z kobietami, które się na to zdecydowały i byłam zachwycona takim pozytywnym odzewem. Długo nie mogłam podjąć decyzji, aż nadszedł moment, aby się zdecydować! O czym mowa? O permanentnym makijażu brwi metodą microblading. Jest to metoda permanentnego makijażu brwi, która daje wrażenie prawdziwych włosków. Chodziłam, myślałam i analizowałam. Aż w końcu, jakieś dwa miesiące temu dojrzałam do tej decyzji! Zrealizowałam jedno z marzeń, które od kilku lat rodziło się w głowie… mojej mamy. 
 
makijaz-permanentny-microblading
 
           Dzięki współpracy z Gabinetem Kosmetologii Estetycznej pani Moniki Karbowniczak, miałam możliwość zorganizowania dla mamy permanentnego makijażu brwi. W wyniku życiowych zakrętów, mojej mamie już wiele lat temu, odrosły liche, jasne i bardzo niesforne włoski. W ciągu ostatniego roku coraz częściej myślała o makijażu permanentnym i dzięki pani Monice, mogłam spełnić jej małe marzenie. W dzisiejszym poście chciałabym przybliżyć Wam proces całego zabiegu oraz efekty końcowe.
 

Dlaczego zdecydowałyśmy się właśnie na tę metodę?

          „Microblading to technika, która otworzyła drzwi do świata mikropigmentacji wszystkim, którzy pragną posiadać trwałe, lecz niezwykle naturalne i delikatne brwi. Dobrze wykonany zabieg umożliwia idealną imitację brwi naturalnych, ich całkowitą odbudowę lub częściową rekonstrukcję. (…) Uzyskany efekt do złudzenia przypomina piękne i regularne brwi.”


Co to jest microblading?

          Mówiąc językiem fachowców jest to wprowadzenie pigmentu za pomocą mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka*. Czyli nic innego, jak po prostu zabieg, który ma na celu wypełnienie brwi, dorysowanie włosków bezpośrednio na skórze. Za pomocą specjalnego piórka, kosmetolog nacina skórę tworząc kształt pojedynczego włoska, w który wtłaczany jest później pigment. Zabieg nie sprawi, że nasze naturalne włoski będą rosły grubsze, będzie ich więcej albo pobudzi je do wzrostu. Microblading uzupełnia, nadaje kształt za pomocą naturalnie wyglądających włosków narysowanych przez profesjonalistę. 
 
makijaz-permanentny-microblading
 
makijaz-permanentny-microblading
 

Makijaż permanentny brwi metodą microblading – jak wygląda zabieg?

 
1. Przede wszystkim konsultacja, która ma na celu zapoznanie się z klientką, jej oczekiwaniami i wizją makijażu permanentnego. Następnie wypełniona zostaje ankieta, dzięki której, specjalistka upewnia się, że nie ma przeciwwskazań do wykonania zabiegu. 
2. Następnym krokiem jest nałożenie na brwi maści znieczulającej. Jest to najdłuższy element całego zabiegu, ponieważ należy odczekać ok. 40 minut, aż produkt zacznie działać. Po tym czasie można przejść do najważniejszej części.
3. Dobranie kształtu brwi, to najbardziej istotny element makijażu permanentnego. W końcu efekt będzie utrzymywał się przez od roku nawet do trzech lat (w zależności od skóry), więc jest to niezwykle istotny fragment całego zabiegu. Pani Monika wyrysowała kształt kredką i później wspólnymi siłami, nanosiłyśmy drobne poprawki. 
4. Już przed samym zabiegiem, wybrałyśmy kolor, który wydawał nam się, dla mamy, najbardziej odpowiedni. Postawiłyśmy na średni, niezbyt ciemny brąz.
5. Za pomocą specjalnego, maleńkiego piórka, skóra zostaje delikatnie nacięta i powstają rysy pierwszych włosków. Jest to najmniej przyjemny fragment, ale wprawna ręka załatwi tą sprawę raz dwa. Dzięki znieczuleniu nie było to nieprzyjemne, choć mama momentami odczuwała lekki dyskomfort. 
6. Ostatnim etapem makijażu permanentnego microblading jest nałożenie pigmentu, który ma za zadania wchłonąć i przyciemnić stworzone wcześniej włoski. Kolor barwnika z czasem lekko ciemnieje i dopiero po 2-4 dniach widać pełny efekt końcowy. 
 
makijaz-permanentny-microblading
 
makijaz-permanentny-microblading
 
makijaz-permanentny-microblading
 
          Tak naprawdę, najważniejszym elementem makijażu permanentnego jest wyrysowanie brwi. Kształt należy dobrać do twarzy, upodobań i charakteru klientki. Pani Monika w tym zadaniu spisała się rewelacyjnie, za co z tego miejsca, obie z mamą bardzo chciałyśmy podziękować. W przypadku mojej mamy nie było problemu z kolorem, czy grubością brwi, bo mama postanowiła całkowicie oddać się w ręce fachowca. Jednakże dobranie dla niej odpowiedniego kształtu zajęło nam dobrą chwilę. Miałyśmy problem, bo mama mimowolnie unosi lewą brew i musiałyśmy dobrać taki kształt, aby zarówno rozluźniona, jak i uniesiona brew wyglądała dobrze w stosunku do drugiej. Było to nie lada wyzwanie, ale wspólnymi siłami – podołałyśmy. Tak naprawdę, samo dopasowanie odpowiedniego kształtu, trwało dłużej niż sam zabieg. Mama zaufała ekspertce – Pani Monice – i myślę, że dobrze zrobiła, bo efekt końcowy jest naprawdę świetny. Zresztą całą metamorfozę pokazałam na ostatnim zdjęciu.
 
makijaz-permanentny-microblading
 
 
 
microblading-szczecin
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

          Zaraz po zabiegu brwi mojej mamy wyglądały bardzo dobrze. Skóra było lekko zaczerwieniona, ale poza tym brwi wyglądały jak nowe! Zresztą, takie właśnie były. Od razu umówiłyśmy się na poprawkę, zawsze jest ona w cenie zabiegu i powinno się na nią umówić nie wcześniej, niż dwa tygodnie po pierwszej wizycie. Kiedy udałyśmy się na poprawkę, co miało miejsce miesiąc później, brwi wymagały niewielkich zmian. Pani Monika doradziła użycie jaśniejszego pigmentu, aby brwi dopasowały się do koloru włosów mamy. Delikatnie je pogrubiła i uzupełniła niewielki luki, które utworzyły się w ciągu minionego miesiąca. Od razu po poprawkach,  mama mogła cieszyć się pięknymi brwiami!

 

Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

 
• W ciągu 5-7 dni po zabiegu, kiedy naskórek się złuszcza, a skóra goi, należy regularnie nawilżać łuk brwiowy. Trzeba dbać o to, aby skóra nie uległa przesuszeniu,  należy unikać kontaktu z wodą oraz innymi kosmetykami niż maść nawilżająca brwi. Nie malować, nie robić henny, nie drapać, nie dotykać brwi. 
• Po 30 dniach od zabiegu powinno się unikać opalania twarzy, korzystania z sauny, solarium i basenu. Zaleca się odstawić jeszcze na jakiś czas ostre peelingi, które mogą podrażnić naskórek. 
• Zbyt częste opalanie, zabiegi złuszczające, brak nawilżenia czy mocny peeling, mogą doprowadzić do odbarwień.
 
microblading-szczecin
 

 

microblading-szczecin

 

          Z góry Was przepraszam, że zdjęcie przed i po są wykonane w innym oświetleniu, ale nie miałyśmy już warunków zrobić ich w tym samym miejscu. W każdym razie, widać różnicę, prawda?! W końcu moja mama ma brwi! Dorysowane włoski wyglądają bardzo naturalnie i gdybym nie wiedziała, że to makijaż permanentny, ciężko byłoby mi się zorientować. Mama jest niezwykle szczęśliwa, że jej brwi są widoczne, bo wcześniej ciężko było je dostrzec. Początkowo miałam wrażenie, że moja mama wygląda srogo, ale w końcu po raz pierwszy od wielu lat miała… brwi. Teraz już się przyzwyczaiłam (ona zresztą też) i obie jesteśmy zachwycone efektem!
          Jeżeli jesteście ze Szczecina i chciałybyście sprawić sobie makijaż permanentny za pomocą metody Microblading, to z czystym sumieniem mogę polecić Gabinet Kosmetologii Estetycznej Pani Moniki Karbowniczak. Zabieg przeprowadzony był bardzo profesjonalnie, za pomocą sterylnych urządzeń i z zachowaniem wszelkich zasad higieny. Właścicielka podchodzi indywidualnie do każdego klienta, a usługi są wykonywane na najwyższym poziomie.

Która z Was zdecydowałaby się na makijaż permanentny brwi metodą microblading?

Post powstał we współpracy z gabinetem Pani Moniki.