Błyszczące, miękkie i gładkie włosy, jak z reklamy to efekt, który każdy z nas chce osiągnąć. Niestety nie zawsze się to udaje. Są jednak takie produkty, które naprawdę dają radę. Dzisiaj pokażę Wam maskę, która bardzo zbliża do tego efektu, szczególnie włosy średnioporowate.

anwen maska do wlosow srednioporowatych

Maska do włosów średnioporowatych Anwen

Linia Hair we are dostępna w Hebe to ogromny wybór dla posiadaczek włosów, o różnych porowatościach. Cała linia pachnie niesamowicie owocowo, soczyście, a działanie… Cóż, jak zazwyczaj w przypadku kosmetyków Anwen – świetne! Przetestowałam chyba już wszystkie kosmetyki z tej linii i o tej masce koniecznie muszę Wam opowiedzieć!

Jako posiadaczka włosów niskoporowatych w porywach do średnio, zazwyczaj miksuję produkty. Po tę maskę chwyciłam dość spontanicznie i jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że to jest H I T!

200 ml kosztuje 39,99 zł, ale marka bywa w promocji w Hebe czy na stronie producenta.

Co w tej masce tak świetnie działa?

Przede wszystkim hydrolizowane proteiny z ryżu, które działają na włosy regenerująco i odbudowują ich strukturę. Kationowy kwas hialuronowy wiąże wodę, utrzymuje i wzmacnia nawilżenie kosmyków. Myślę jednak, że kluczem działania tej maski są naturalne emolienty: olej rycynowy, estry fitosteroli oleju abisyńskiego masło Illipe. Formuła jest stworzona w taki sposób, aby zachować we włosach równowagę PEH – protein, emolientów i humektantów. Za odbudowę i wzmocnienie włosów odpowiadają liposomalne ceramidy, które działają wspaniale nie tylko na skórę twarzy, ale również włosy.

Składy kosmetyków Anwen są starannie dopracowane i w przypadku tej maski jest tak samo.

ZOBACZ: Anwen Sleeping Beauty:

anwen maska do wlosow srednioporowatych

Konsystencja i aplikacja

Maska do włosów o średniej porowatości Anwen, ma konsystencję bardzo gęstej odżywki. Nie jest tępa, baardzo ciężka, dzięki czemu łatwo rozprowadza się na włosach. Nie obciąża ich, nie utrudnia rozczesywania (jeżeli rozczesujecie włosy w masce, co ja bardzo polecam!) i nie cieknie. Nazwałabym ją takim gęstym budyniem. Moim zdaniem taka konsystencja, w dodatku podana w tubie, jest bardzo wygodna w użytkowaniu.

ZOBACZ: ANWEN serum silikonowe Zielona figa po 5 miesiącach stosowania

maska do włosów anwen

Jak stosować maskę?

Wystarczy zaaplikować ją na wilgotne włosy, po umyciu. Zostawić na nich na 15-30 minut, najlepiej pod turbanem (marka Anwen ma świetne), a następnie dokładnie spłukać. Moja sugestia jest taka, żeby robić to raczej letnią wodą, żeby domknąć łuski włosów. Następnie wystarczy je wysuszyć, suszarką lub naturalnie i cieszyć się pięknym błyskiem i miękkością włosów. Ta maska do włosów średnioporowatych jest właściwie bezproblemowa.

Efekty stosowania

Możecie zobaczyć na załączonym obrazku. Błysk jest przepiękny! Włosy są miękkie, mięsiste, gładkie i właśnie… błyszczące. Kocham ten efekt! W dodatku maska pachnie naprawdę przyjemnie, aromat nie jest zbyt przytłaczający i przyjemnie otula nas podczas każdej aplikacji. Z przyjemnością wprowadziłam ją do swojej pielęgnacji i aktualnie zużywam już drugie opakowanie. Lubimy się bardzo!

maska do srednioporowatych wlosow

Macie swoich ulubieńców z marki Anwen? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Post we współpracy z marką Anwen